Спането отделно,какво мислите?

  • 19 444
  • 530
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 005
На периоди съм,и ако не ми е гушливо на душата,хич не обичам да ме мачкат и да ми дишат в лицето.
За това отделните спални са идеалното решение за такива като мен.Кеф ти близост,кеф ти уединение...
От мен ако зависеше,не отделни спални,ами отделни крила в къщата бих искала..Simple Smile

# 331
  • Мнения: X
Много е силно чувството да си половин човек...докато си получаваш редовно дрогата. После става лошо. Ама много, много лошо.

# 332
  • Мнения: X
Скрит текст:
Еми аз и кучето си обожавам и човек убивам за нея, ама да ми легне в леглото - абсурд. Обичаме се и се гушкаме само на дивана.
С мъжа ми сутрин в почивните дни си ходим на гости,
Скрит текст:
докато всички още спят, много е зареждащо.
Напълно разбирам удобството на повечето спални и защо някога само висшата класа е можела да си го позволи. Интересно какво са мислели за куция брак.
E, ние Не искаме да си "ходим на гости", предпочитаме да сме в един "дом"....   Smiley
На гости ходя на чужди хора, и не си лягам да спя с тях.

Майтапя се, ама и не съвсем...ей това имах предвид, че някак, на подсъзнателно ниво, човек иска или не, променя отношението си, мисленето си за другия...."днес" е гост, при когото отиваш за едно бързо, "утре" си казваш "...абе, мързи ме, що да не се потъркалям сега сама, я как ми е кеф така!", после се стига до "...няма ли да се омита на работа вече, че да не ме закача!"....докато и двамата забравят "пътя към другата спалня".

# 333
  • Мнения: 623
... Отчаяла се е, че за една година вдигнла пет килограма и сега я кара само на ябълки следобед, за да може все още да вечеря с него. Голям жест, де. Аз не знам как бих постъпила, физиологичните нужди са си нещо серизно.
Е, това е вече прекалено според мен. И ние вкъщи често се разминаваме относно храненето, но обикновено всички сме на масата. Заедно. Т.е. не е задължително и аз да ям заедно с него, ако вече сме вечеряли с тийнката, а той се е прибрал по-късно. Слагам масата и му правя компания с чаша вода или вино, например. Чудничко ни е.

Много се разгорещил спора тук. Не разбирам това цъкане с език отстрани, заключения и пр. Бракът / съжителството с любимия човек, освен любов е и партньорство. Така мисля. За да върви е хубаво да има разбиране и уважение. След като двете страни на дадено партньорство са о.к. с нещата, които се случват помежду им, не виждам защо изобщо се диплят сценарии за очуждение, развод и всякакви семейни катастрофи. Компромисите настъпват когато едната страна не е съгласна с нещо си. Премерените компромиси! Но това да робуваш на някакви принципи с цената на дискомфорт, да не говорим за жертви, за мен е неприемливо.
Скрит текст:
BTW ние пак сме в едно легло, както споделих в предния си пост, че "предстои", та...До следвашата вълна. Да се чуди човек как е оцелял 30-годишния ни брак.

# 334
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
Краси, ако забравим пътя до другата спалня, срещаме се на дивана вечер, пускаме си филмче, завиваме с ОБЩО одеалце, сипваме си в ОБЩА чаша уиски с много лед и си гледаме кефа под одеалцето.
Да разбирам ли, че освен в тъпата спалня (спейки гъз до гъз), за вас няма друго място и начин за прекарване на хубаво време заедно?

# 335
  • Мнения: 29 050
Някой няма ли да пусне тема кои сексуални пози според ССФ поддържат здраво едно семейство и кои са абсолютно недопустими, защото водят до развод?

И за храненето също, ако може – заедно, на всяко хранене, независимо кой е на работа, в командировка или на диета, също ми е много важно да разбера как се отразяват върху бъдещето на едно семейство различните хранителни предпочитания и ако съпрузите не ядат едно и също ястие по едно и също време, колко им остава до развода?  Laughing
Благодаря предварително!

# 336
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
Какви пози... аз чета за двойки, които нямат никакъв сексуален живот, според други теми, а в тази се кръстят и си плюят в пазвите как така в различни легла да се хърка, сакън!
Аз познавам една, която си държи детето гладно, не дава на бабата да го нахрани след градина, докато не се приберат всички от работа да седнат на масата, че иначе няма семейство. Може до 9 да седи да ги чака, но това е. - семейни традиции.

# 337
  • Мнения: 15 957
Има и по-лоши варианти. Щерка ми има приятелка мома на 21 която в 18:30 трябва скоростно да се изнася към вкъщи защото семейната вечеря в 19:00 и тя  е неотменима само някои малки изключения ...явно родителите  се пазят от развод

# 338
  • Мнения: X
Тук сте минали на откровени заяждания, гледам.
Аз знам, че един от първите въпроси, които семейните терапевти задават, е 'Спите ли в едно легло?'. Явно ССФ знае по-добре. Те, разбира се, нищо не разбират.
А разводът няма никакво значение. Това, което има значение, е доколко двамата във връзката им е приятно да прекарват време заедно в общи занимания /в частност - доколко им е приятно да пребивават в една стая/. Инак може брак да има, но отворен, например, така че не виждам какъв точно фактор е разводът.

# 339
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
Тук сте минали на откровени заяждания, гледам.
Аз знам, че един от първите въпроси, които семейните терапевти задават, е 'Спите ли в едно легло?'. Явно ССФ знае по-добре.
Еми сори, че не сме стигали още до терапевти, да им знаем първия въпрос кой е.
Добре, че е Мамата, да сме наясно, че сме пред развод.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 11:39 от 'Кафе с мед'

# 340
  • Другата България
  • Мнения: 42 879
Тук сте минали на откровени заяждания, гледам.
Аз знам, че един от първите въпроси, които семейните терапевти задават, е 'Спите ли в едно легло?'.
newsm78 Стигнеш ли до семейни терапевти, това дали спите със съпруга си в едно легло ще ти е най-малкия проблем.
Темата определено зацикли.

# 341
  • Мнения: X
Ама стига с тоя развод... Колко двойки си живеят като съквартиранти, до степен да си "забравят" имената, ама се водят семейство. По документи. Не е нужно и на документи да е написано  Отчуждени! ". То е в душата, щом другия ти е непоносим, та ти е нужна отделна стая, за да не го" дишаш "...

# 342
  • Мнения: X
И аз недоумявам. Като съквартиранти може, развод не може. Абе...

# 343
  • Мнения: 11 822
"Спите ли в едно легло" далеч не е първият въпрос, който се задава на терапия. Пита се: Защо сте тук?
И ви уверявам, че на терапия може да се ходи не защото хората са пред развод, а защото искат да подобрят нещата по между си. Но затова се изисква определена ментална нагласа и емоционална интелигентност.

# 344
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
Ма то има и съквартиранти, дето спят в една стая бе...
Аз па недоумявам как може последната надежда да те огрее малко сех да е семейната спалня, щот в другите помещения даже не те забелязват. Ама на, някои са спокойни, че щом половинът им хърка в ухото, всичко е на 6.

Общи условия

Активация на акаунт