Спането отделно,какво мислите?

  • 17 430
  • 530
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 830
И двамата работим нощни смени с тежки дежурства. Сънят ни е станал-муха да бръмне сме скочил.
Спим отделно, та поне като можем да се наспиваме. Нямаме проблеми с това.
Същата работа.
Хайде, моите нощни са от няколко години, но и преди това при всяка възможност сме спали отделно. Никакви проблеми.
Интересно обаче, с тапите за уши никакви други шумове не ми пречат, пусто хъркане, все едно с бормашина ми пробиваш мозъка. Grinning
Мери, хъркане също +говорене на сън. То бива бърборене, ама този иначе мълчалив мъж не си затваря устата през нощта.
Ей затова всеки в стаята и креватчето.

# 61
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз почти не мога да спя без мм. Спалнята ни е голяма - над 160 ширина, вероятно рядко го докосвам, но пак трябва да е там.
Въпрос на навик, може би.
Хърка малко.

# 62
  • Мнения: 1 925
А тези, които спят с тапи, как си чувате алармата за работа Grinning Аз първо реших проблема с тапи, но понеже мм
спи като заклан и отговорността е моя, да го будя за работа и заради тапите се успа два пъти и от тогава спим разделени.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 21:08 от PreslavaD

# 63
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Аз сама като спя не ползвам тапи, сега в жегите само, заради климатика, шума от него Laughing. Но то и зимата същата работа.
Алармата ми е един будилник от най-старите, дето и съседите го чуват предполагам. Simple Smile Но пък скачам бързо и го изключвам веднага, че вдигам цялата къща в 6 сутринта иначе.

# 64
  • Мнения: 34
За мен и моята съпруга - твърдо против. Секс може да се прави навсякъде (и с всеки), но в леглото за сън - това е истинската интимност и споделеност между една двойка. Никога не съм напускал семейното ложе - и когато сме били жестоко скарани в началото на брачния ни живот и когато децата са били бебета. Няма сила която да ме изкара от семейната спалня. В началото беше трудно - обичах да чета и да пуша в леглото, да гледам телевизия. Съпругата ми, от друга страна, спеше (и все още спи) като заек - трябва ѝ да е тихо, тъмно, проветрено, нищо да не шуква. Какво да кажа - нагодихме се. Две-три-пет години отне, но мина и замина.  Важното е че не се отказахме, не се разделихме. Тя обсебва завивката, увива се като буба, вре ледените с крака в моите и узурпира 3/4 от леглото. На мен все ми е топло, перя ръце и крака във всички посоки. Сега не хъркам, но като пушех и пиех алкохол- хъркал съм и още как. Но наскоро писах и в една друга тема: "Близостта на първично, физическо ниво, е ключова за една връзка. Ако не можеш да поделиш с един човек завивката си и да го "изтърпиш" за една нощ, как ще поделиш с него целия си живот? А и тялото и инстинктите си човек не може да излъже. Изгубиш ли желание да докосваш някого, нещо от връзката си е отишло."
Лично мнение на човек с 25 годишен щастлив брак.

# 65
  • Мнения: 10 604
Моля доволните от определен вид тапи да споделят.
Аз засега съм най-доволна от оранжевите за еднократна употреба. Със восъчните не се справих.
Не мога да спя цяла нощ, нито всяка нощ с тапите, защото в един момент започват да ме болят ушите.
Будя се с аларма на телефона с вибрация.

# 66
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Моля доволните от определен вид тапи да споделят.
Това ползвам вече не помня колко години, много съм доволна. Моделира се по формата на ухото, поне аз не чувам нищо с тях и не ме болят ушите изобщо. Но не ги ползвам всяка вечер, да речем през ден, защото и след нощна също без тях не става-обяснимо, през деня има всякакви шумове-външни, от съседи, никой няма да ти пази тишина, нагло е и да го искаш. Peace

scepticflash, моето мнение също е на човек с 29 годишен щастлив брак. Последните изречения от поста ти дори няма да ги коментирам.

# 67
  • Мнения: 1 925
" Ако не можеш да поделиш с един човек завивката си и да го "изтърпиш" за една нощ, как ще поделиш с него целия си живот ?"

Една нощ не е равно на всяка вечер Wink

# 68
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Интересно, защитничките на спането отделно, спят така по желание на мъжете си. Поне повечето... Вид примирение ли е?
Аз лично не. Аз имам проблеми със заспиването, аз си търся начин да спя и аз се местя, ако не ми изнася. При мен поне си е жив егоизъм.

# 69
  • Мнения: X
Бяха правили проучване, тези, които спят заедно (Русия статистически беше в тази част) са с по-рядък секс и по-малко страст, от тези, които спят разделени (Великобритания)

# 70
  • Мнения: 17 407
Мислите ли, че ако една двойка спи в едно легло, но прави секс 2-3 пъти месечно, ще е по-сплотена от двойка, която не спи в едно легло, но го прави да речем през ден? Thinking Все си мисля, че за мъжете е без значение къде спят, но другото - не. (И аз предпочитам заедно, но за ММ е безсмислица, аристократите някога знаели какво правят, като спели в отделни стаи Sad)

Не е важно, нито потребно да се отчитаме кой колко го прави. Важно е и двамата да са доволни, и спането поотделно да не е на компромис. То в една къща, ако  не се понасят, ние за едно легло да си говорим - смешно е.

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какви тапи ползвате, че всички се оплаквате от болки в ушите?! Аз спях с едни дунапренени, които са толкова меки, че въобще не се усещат (продават ги по аптеките тук, в Австрия). Иначе със слушалки като заспя, се събуждам с болки в ушите.
Безсънието, както и хъркането, са проблеми, които трябва да се лекуват.
Безсънието може да е причинено от стрес, преумора, липса на достатъчно физическа активност, излагане на слънчева светлина, липса на магнезий; алкохол, кофеин, никотин, преяждане, неудобен матрак, претоплено помещение... трябва да се елиминира причината, тогава и хъркане (в допустими граници) не е проблем. Причините за хъркането също са разнообрази, трябва да се открие и елиминира, защото застрашава здравето.

# 72
  • Мнения: 10 604
И аз смятам, че който създава проблема трябва да вземе мерки да го реши или да не се оплаква, ако другият не желае да се жертва.
Моят мъж хърка като дъскорезница и се чува чак в другата стая. Преди 15 години си направи операция на носната преграда - ефект 0. Не пие, не пуши, спортува, свали килограми, спря млечните продукти. Има известно подобрение - не хърка нон стоп, а само 2/3 от ноща. Според мен има и сънна апнея, защото съм засичала период от 20 секунди без да диша. Не желае да ходи на лекар повече. Смята, че проблемът в моя лек сън. Да, ама аз нямам проблеми да спя с други хора, които четат, ходят до WC нощем, или стават по-рано от мен, защото рядко тези шумове са в състояние да ме събудят. Спортувам между 2 и 5 пъти седмично, включително йога. През повечето време ми е студено, а не топло. Взимам магнезий по схема.
Спим в отделни стаи от години. Аз смятам, че това се отразява на интимния ни живот. Не пагубно, но все пак има значение.
Той се е заинатил и не желае да предприеме нищо. Ами съжалявам много, но аз работя тежък умствен труд всеки ден. Имам нужда от поне 8 часа сън, а най-добре 10. В почивните дни мога да спя до 10-12 часа без проблеми.
Има достатъчно проучвания как влияе липсата на пълноценен сън на хората. Лишаването от него е използвано като метод на мъчение от не една диктатура или шпионска организация.

# 73
  • Мнения: 17 407
За сънната апнея - недей си мисли, че като се дисгностицира, и хоп - ще я излекуваме. Отделно, там разчитаме на апаратура, която при единият лекар отчита норма, при другия - патология.
И?

# 74
  • Мнения: 46 516
Бяха правили проучване, тези, които спят заедно (Русия статистически беше в тази част) са с по-рядък секс и по-малко страст, от тези, които спят разделени (Великобритания)
Като знам как всички се правят на много сексуални, хич не вярвам на такива проучвания, особено пък на хора, които имат някакъв проблем и се опитват да докажат как не им се отразява.

Какви тапи ползвате, че всички се оплаквате от болки в ушите?!
На мен тези ми разказаха играта
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт