Приготвено вкъщи или купено от магазина?

  • 10 617
  • 196
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 19 249
Забраненият плод е най- сладък, нали знаете. Simple Smile А когато е приготвен в домашни условия е идеален. Вчера си купих крем-карамел, че вкъщи на двама човека са забранени яйцата и да не им правя скомина. Е, не е същото като домашния. Не ми мина мерака. То все едно не ядох това.
Може да си направиш в МВ 1-2 порции само за теб. Слагаш 1 яйце и пропорционално мляко, стига за 2 порции, но бързо завира, трябва да се дебне и на ниска мощност.

# 181
  • Мнения: 9 877
Предпачитам да си сготвя аз и да е по мой вкус. Тежи ми по-скоро миенето след това.
Не обичам изобщо готвената храна отвън.
На ресторанг може, но то колко ли често се случва?
Колкото си го направиш Wink)

# 182
  • Мнения: 1 355
Не ми се ходи да ям в ресторант, с изключение да опитам нещо, което сама не мога да си направя. Неоправдано скъпо е за мен, използват евтини продукти, все намирам някакви кусури. Може би с годините съм се повредила нещо. Включена съм в кулинарни форуми, обичам да готвя, а и вкъщи ми е по-уютно.

# 183
  • Мнения: 670
Винаги предпочитам домашно приготвена храна,на ресторанти ходя рядко.Обичам домашният уют и хубавата домашно сготвени храна.Дори децата си съм научила така ,да предпочитат моите ястия пред тези в ресторантите.Чета много рецепти и постоянно експериментирам в кухнята.

# 184
  • София
  • Мнения: 5 139
Честно казано не разбирам това тотално отричане на ресторантите. Наистина ли у вас готвите всичко от индийска кухня, през суши до българска кухня?
Какво значи да учиш децата си да харесват само сготвеното от теб - сакън да не отидат на ресторант, да опитат и да им хареса. И аз обичам да готвя, обичам да сложа хубава маса както си му е редът, но крайности като "Аз на ресторант нЕма да им стъпя и да им близна" са ми непонятни.
Аз пък понякога имам нужда да отида някъде, да ми слагат и да ми вдигат и да не мисля за друго.

# 185
  • Мнения: 10 379
Има и неща, които не можеш да си приготвиш сам в къщи, каквото и да правиш. Аз също обичам да опитвам нещо различно понякога

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Честно казано не разбирам това тотално отричане на ресторантите. ...
Аз пък понякога имам нужда да отида някъде, да ми слагат и да ми вдигат и да не мисля за друго.
Няма нужда от разбране, а от толерантност.  Едни искат да ходят на ресторат, други не искат. За каквото и да става дума, обичайно има поне две различни мниения. Хора сме, различни сме. Всеки да си прави каквото му харесва/ казва си мнението по темата и няма нужда да се чуди на противопложно мислещите.

Има и неща, които не можеш да си приготвиш сам в къщи, каквото и да правиш. Аз също обичам да опитвам нещо различно понякога
То пък трябва ли всичко да опита човек?! Каквото не можеш да приготвиш не ядеш, голяма работа.
И аз обичам разнообразие, набавила съм си индийски, арабски, тайландски, африкански и т.н. продукти и попдправки и ми е кеф да приготвям интернационални и различни ястия. Ама пък и на мен готвенето ми е страст, та така... И като не си направя някакви висши кулинарни постижения, какво?!  newsm78

# 187
  • Мнения: 10 379
Не става въпрос за висши кулинарни постижения. Напр. в едно заведение за бърза храна до нас (дори нямат и столове, можеш само да си вземеш за вкъщи), правят толкова хубав боб яхния, какъвто аз лично никога не мога да направя. Като се има предвид, че ям боб 2-3 пъти в годината, предпочитам да си го купя от тях, вместо да си правя неуспешни експерименти.

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Така де... ти не можеш - купуваш си го от заведение, аз мога - готвя си го. Аз не се чудя защо ти си го купуваш и ти на мен, че си го готвя въкъщи. Това е. Simple Smile
То и темата е... безмислена, статстична... анкета да имаше, да се проброим.
Мога да ти предложа
Скрит текст:
моя боб (рецептата де), ако искаш да пробваш. Мъж ми го разнася по състезания като ходи и няма човек дето да не го е харесал и то мнооого. Grinning

# 189
  • Мнения: 1 355
И аз онзи ден около празниците купих една готова торта, защото не ми остана време да  направя, но триста пъти пишман станах, че я купих, че я сервирах и за десерт вкъщи. Май на никой не му хареса.

# 190
  • Мнения: 3 033
Сготвеното у дома винаги е по-вкусно сгига да не си пълен некадърник в кухнята. Да не говорим, че е ясно какви точно продукти си вложил и при какви хигиенни усровия. Тройно по-ниската цена не я коментирам изобщо. Ако имам повод, обичам да се поглезя на ресторант, за да не робувам в кухнята, но в ежедневието - не.

# 191
  • Мнения: X
За мен сготвеното у дома е не само по-вкусно, но и с несравнимо по-добро качество на продуктите и по-здравословно. Поне това, което аз готвя. Но, ходенето на ресторант не е само хранене, а социално преживяване и точно тази му част много обичам.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 5 533
По принцип обичам до готвя и основно си ядем вкъщи, но понякога и на мен ми се приисква да не съм стояла 3-4 часа в кухнята преди да седна да ям.
Особено през празнични дни  като миналият месец. Мъжът ми напазарува и се ската пред ТВ, децата си играха всяко на неговата техника, а аз прекарах почти целия ден в кухнята. Познайте колко ми беше до празнуване вечерта.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 139
По принцип обичам до готвя и основно си ядем вкъщи, но понякога и на мен ми се приисква да не съм стояла 3-4 часа в кухнята преди да седна да ям.
Особено през празнични дни  като миналият месец. Мъжът ми напазарува и се ската пред ТВ, децата си играха всяко на неговата техника, а аз прекарах почти целия ден в кухнята. Познайте колко ми беше до празнуване вечерта.

Аз по тази причина се заклех догодина на Нова година, живот и здраве, задължително навън. И то при положение, че приятелят ми сготви половината неща...

# 194
  • София
  • Мнения: 38 522
Една седмица работих в нов квартал. Леле, какви боклуци се наложи да ям!
Витрината в нашия супермаркет ми се видя като готвено от мама.

Общи условия

Активация на акаунт