"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 365
  • 772
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 76
С нередовен цикъл съм, правим опити за бебче. На 31 юли ми дойде последно, правихме опити на 16, 17, 19, 25 август, а сега от около 5-6 дни имам симптомите на ПМС, само че не толкова болезнени, както ги чувствам и както по принцип усещам, че всеки момент трябва да съм в очакване да ми дойде, сега сякаш имам само неразположение, но не го усещам така, както е друг път - по-болезнено. Преди 3-4 дни леко ми се гадеше 2 пъти в два поредни дни и имам лека температура 37,2. Този месец ме боли и кръста, а дрйг път не, преди 3 дни докато спях и ме схвана, а сега съвсем леко усещам дискомфорт в него. Три поредни дни правя тестове, но са отрицателни. Има ли надежда, да не ли дойде? Възможно ли е въпреки, че са отрицателни да има бебче? Кога да направя пак тест, ако е имало мама в моя случай?


Днес пак направих тест, но е отрицателен, никаква втора черта, а изобщо не усещам, че ще ми дойде скоро, усещам лек дискомфорт, но не е като, че ще ми дойде. Възможно ли е тестът да греши? 😔

# 256
  • Мнения: 1 293
Да, шуърчека, сякаш е беше по- розова, но са бледи, не знам какво да мисля, след колко време да повторя ?

Ами виж утре дали се насища, с първа сутрешна урина.

# 257
  • Мнения: 60
Здравейте не знам дали пиша на правилното място Моля за извинение
Бих искала да попитам дали някой е имал като моя проблем
Правя опити за бебче цикълът ми дойде на 16.08 и на 20.08 ми свърши
5 дена след цикълът ми започнаха да ме болят гърдите при натиск все едно мусколна треска помислих си че е заради овулацията болката до днес не е изчезнала
Никога не ми се е случвало такова нещо и такива болки
Ще съм Ви много благодарна на всички който отговорят


Прави ти голямо впечатление заради опитите, при мен се случва същото. Цял месец още преди О имах и предменструални болки и болки в кръста и ми се спеше по цял ден и не съм забелязвала така до сега да имам такива болки, но на мен ми дойде в крайна сметка. Когато се пазиш и не правиш опити и някак си не ти прави впечатление, докато когато търсиш бебе-търсиш и симптоми.

# 258
  • Мнения: 153
Здравейте не знам дали пиша на правилното място Моля за извинение
Бих искала да попитам дали някой е имал като моя проблем
Правя опити за бебче цикълът ми дойде на 16.08 и на 20.08 ми свърши
5 дена след цикълът ми започнаха да ме болят гърдите при натиск все едно мусколна треска помислих си че е заради овулацията болката до днес не е изчезнала
Никога не ми се е случвало такова нещо и такива болки
Ще съм Ви много благодарна на всички който отговорят


Прави ти голямо впечатление заради опитите, при мен се случва същото. Цял месец още преди О имах и предменструални болки и болки в кръста и ми се спеше по цял ден и не съм забелязвала така до сега да имам такива болки, но на мен ми дойде в крайна сметка. Когато се пазиш и не правиш опити и някак си не ти прави впечатление, докато когато търсиш бебе-търсиш и симптоми.

И аз така съм се вманиачила.на тема бебе
.... тази сутрин направих тест за бременност който се оказа отрицателен три дена преди цикъл.. възможно ли е да не ми дойде и да съм бременна ?
Имам болки в  кръста и понякога корема ниско долу
Пък и докато не ми дойде има надежда  Joy

# 259
  • София
  • Мнения: 8 932
С нередовен цикъл съм, правим опити за бебче. На 31 юли ми дойде последно, правихме опити на 16, 17, 19, 25 август, а сега от около 5-6 дни имам симптомите на ПМС, само че не толкова болезнени, както ги чувствам и както по принцип усещам, че всеки момент трябва да съм в очакване да ми дойде, сега сякаш имам само неразположение, но не го усещам така, както е друг път - по-болезнено. Преди 3-4 дни леко ми се гадеше 2 пъти в два поредни дни и имам лека температура 37,2. Този месец ме боли и кръста, а дрйг път не, преди 3 дни докато спях и ме схвана, а сега съвсем леко усещам дискомфорт в него. Три поредни дни правя тестове, но са отрицателни. Има ли надежда, да не ли дойде? Възможно ли е въпреки, че са отрицателни да има бебче? Кога да направя пак тест, ако е имало мама в моя случай?


Днес пак направих тест, но е отрицателен, никаква втора черта, а изобщо не усещам, че ще ми дойде скоро, усещам лек дискомфорт, но не е като, че ще ми дойде. Възможно ли е тестът да греши? 😔
Тестът не греши. Възможно е да си бременна, но да е отрицателен, ако няма достатъчно насищане с хормона, който отчита. Колко е закъснението? Другите "симптоми" нямат нищо общо с евентуална бременност.

# 260
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета! Дойде време и аз да се включа и ще се опитам накратко да обясня моята ситуация. Пих противозачатъчни около година и половина заради зацапване по време на овулация, но преди 3 месеца ги спрях. Когато пиех противозачатъчните менструацията настъпваше винаги на 29 ден като по часовник. Първата менструация след спирането на хапчетата настъпи на 26 ден, а втората на 24 ден. Сега очаквам третата, която все още я няма. Според календара трябва да ми дойде утре, но тук идва и моят въпрос. С приятеля ми не правим опити за бебче, но и не се пазим ( прекъснат полов акт), но ако има бебче, ще сме много щастливи. Оказа се, че в един от случаите приятеля ми малко се е "изпуснал" (извинявайте за израза). Опитах се да изчисля овулацията с калкулатор, като според него овулацията е била на 21.08. При положение, че последната менструация е настъпила на 24 ден, а днес  ми е 25 и все още няма нищо,  трябва ли да го броя за закъснение или не, защото първия цикъл след спирането на хапчетата беше на 26 ден. Съжалявам, че стана малко объркано, но се надявам някой да изкаже мнение.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 09:15 от Потребител11

# 261
  • София
  • Мнения: 11 482
Не, не го брой за закъснение. Закъснение се брои спрямо най-дългия цикъл, който си имала.

# 262
  • Мнения: 76
С нередовен цикъл съм, правим опити за бебче. На 31 юли ми дойде последно, правихме опити на 16, 17, 19, 25 август, а сега от около 5-6 дни имам симптомите на ПМС, само че не толкова болезнени, както ги чувствам и както по принцип усещам, че всеки момент трябва да съм в очакване да ми дойде, сега сякаш имам само неразположение, но не го усещам така, както е друг път - по-болезнено. Преди 3-4 дни леко ми се гадеше 2 пъти в два поредни дни и имам лека температура 37,2. Този месец ме боли и кръста, а дрйг път не, преди 3 дни докато спях и ме схвана, а сега съвсем леко усещам дискомфорт в него. Три поредни дни правя тестове, но са отрицателни. Има ли надежда, да не ли дойде? Възможно ли е въпреки, че са отрицателни да има бебче? Кога да направя пак тест, ако е имало мама в моя случай?


Днес пак направих тест, но е отрицателен, никаква втора черта, а изобщо не усещам, че ще ми дойде скоро, усещам лек дискомфорт, но не е като, че ще ми дойде. Възможно ли е тестът да греши? 😔
Тестът не греши. Възможно е да си бременна, но да е отрицателен, ако няма достатъчно насищане с хормона, който отчита. Колко е закъснението? Другите "симптоми" нямат нищо общо с евентуална бременност.


Ами, сега прочетох последното мнение, реално нямам закъснение по него, защото най-дългия ми е бил 37 дни, а сега са минали 36 дни.

Февруари - 37 дни
Март - 29 дни
Април - 34 дни
Май - 30 дни
Юни - 32 дни
Юли - 28 дни

# 263
  • Мнения: 12
Здравейте,нова съм тук.Направих кръвен тест 9дни след овулацията и ни отчете чхг 10mui/ml на 11ден пак отидох и ми отчете 7,30mui/ml.Това значи ли,че не съм бременна,защото нивото на хормона пада?

# 264
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте,нова съм тук.Направих кръвен тест 9дни след овулацията и ни отчете чхг 10mui/ml на 11ден пак отидох и ми отчете 7,30mui/ml.Това значи ли,че не съм бременна,защото нивото на хормона пада?
Значи, че най вероятно е имало много кратка биохимична бременност.

# 265
  • Мнения: 12
А приятелката ми,която беше с мен на 9 и отчете 0,10mui/ml ,а на 11 8,20mui това знали ли ,че тя в бременна?

# 266
  • Мнения: 56
Момичета 8 ден ми закъснява, имам положителен тест, записах ди час за понеделник и товст до тогава ще станат 12 дни закъснение, въпроса ми е дали е още рано за преглед?

# 267
  • Мнения: 1 293
А приятелката ми,която беше с мен на 9 и отчете 0,10mui/ml ,а на 11 8,20mui това знали ли ,че тя в бременна?

При нея нараства хормона, по вероятно е да е бременна, но още е твърдо рнао да св каже. Изчакайте закъснение.

@didi0022, би трябвало да е ок за преглед.

# 268
  • Мнения: 3
Здравейте имам един въпрос относно зачеването преди менструация.
Надявам се да ми помогнете. 🙂
Вчера моят приятел свърши в мен, но ми остават 10 дни до менструацията.
Попринцип всеки път си записвам в електронният календар "менструален календар"
Моята менструация не е редовна, при повечето жени е около 27-28 дни нормално, но при мен е около 30-35дни и ми кара около 7-8 дни. Миналият месец ми закъсня с 2 седмици и се притеснявам, защото ние искаме да си имаме бебе но просто не знам дали би се получило.?
Също изчислих тази сутрин онлайн калкулатор и ми изписа че 4-5 са със среден шанс за забременяване.
Моля помогнете..

# 269
  • Мнения: 562
Момичета 8 ден ми закъснява, имам положителен тест, записах ди час за понеделник и товст до тогава ще станат 12 дни закъснение, въпроса ми е дали е още рано за преглед?
Според мен зависи и от лекаря и от техниката. При ммен една лекарка видя около датата на закъснението малка точка, друга на седмица закъснение не откри нищо. Чак на втората видя сакче.
По принцип правило е две седмици закъснение, за да е сигурно. Според мен би трябвало да се види при теб на 12 дена

Общи условия

Активация на акаунт