Instant Pot - тема 2 - мнения, рецепти и съвети

  • 81 108
  • 879
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 758
Здравейте, аз също се колебая кой модел да взема. Дуо крисп или про крисп. В момента дуо крисп е на промоция 350лв, докато про е на 600. Едиснтвеното, което ме притеснява при дуо крисп е това, че няма дръжки. Ще съм благодарна, тези от вас които го ползват да споделят дали това е проблем.

# 766
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Определено предпочитам мултикукър с дръжки и от 10 години ползвам такъв. Преди това тествах два, чиито купи нямаха дръжки. Не, мерси. При запържване купата се върти като се бъркат с дървена лопатка, продуктите по дъното и лопатката, вместо да мести продуктите, върти тенджерата и те загарят. Трябва да се придържа с ръкавица или парцал, които все се цапа. Трудно е да се извади горещата купа с кекс или някакво печиво вътре. Ако няма да го ползвате за печене на кекс, не запържвате лук, месо, подправки преди да пуснете манджата под налягане, не държите да вадите тенджерата за да я слагате на масата, то дръжките не са критични, но наличието им определено е удобство. На моя кукър са малки, но вършат работа.

Аз се научих да омазвам предварително лук и месо в зехтин и направо да слагам под налягане, без предварително да запържвам. Оплаквания няма от домашните и не усещам разлика. За кексове липсата на дръжки ме бърка, но напоследък не правя кексове.

Успех каквото и да изберете!

# 767
  • Мнения: 1 445
От години използвам Инстант пот без дръжки и нямам никакъв проблем.
Да,дръжките са удобство,но дали си струват 250 лв отгоре,ще прецените вие.

# 768
  • Мнения: 498
blue.angel, моя е Про крисп, затова потвърждавам, че е неръждаема стомана. Всъщност е като на Дуо, само, че има дръжки и се води 7,6л, а не 8л, както Дуо.

inska_maslinka
, аз подкрепям напълно Nevena Virolan, защото също 10г. преди това ползвах такъв без дръжки. Е, голямо удобство са си дръжките. Разбира се, зависи , какво се готви, но все ще готвиш това, което е споменала тя.
Друго, че дъното е равно на Про и когато ти трябва за готвила , за които е нужно наистина равно дъно нямаш грижи.
Goldeva, също си права в разликата на цената. Ако се изчака промоция тази разлика се намаля.
Общо взето всичко опира до парите, които човек може да отдели.

# 769
  • София
  • Мнения: 2 686
За мен дръжките и това, че мога да го използвам и на котлоните, е огромен плюс.

# 770
  • Мнения: 758
Благодаря ви момичета, може би е по-добре да изчакам промоция на про крисп. Бил е на промо до преди няколко дни и едва ли ще го пуснат скоро, но нищо...здраве да е.

# 771
  • Мнения: 1 700
Тая снимка може да ви е попадала във Фб.

Дуо Крисп е. Колкото и да се кълна в марката, мен лично ме потресе. Не само залепналите кюфтета, а и покритието. И май двата отделни уреда, при наличие на място в кухнята, са по-добра опция. Дано ни огрее по-скоро най-последният модел Ultimate lid, че изглежда по-читав.

# 772
  • Мнения: 1 445
Аз харесвам много и нинджа като марка,но те вече почти не произвеждат уреди отделно. Мултикукърите им са със запичащи капаци. В момента гледам ето това,цветът ми харесва много.
Deal for Prime members: Ninja Foodi MAX 12-in-1 SmartLid Multi-Cooker 7.5 L [OL650EUCP] Amazon Exclusive Pressure Cooker, Air Fryer, Copper/Black https://amzn.eu/d/eS2Xj4o

Едит:наистина кошницата на фраера се цапа така,че после няма чистене. Затова и аз използвам отделен уред.

# 773
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Лиана, бях останала с впечатление, че е с покритие отвътре, но сега разгледах модела по-внимателно и видях, че всъщност не е. Благодаря за пояснението.
Стоманеният съд е основната причина да взема именно ИП, иначе се колебаех между него и Тефал One Pot с отделен запичащ капак. Но тефлонът ме отказа. Вкъщи повече тефлон няма да купя. Харесвам повече стоманените съдове и тези с покритие от камък.
Някой лазаня правил ли е? Става ли добре в ИП?

# 774
  • Мнения: 2 847
Аз харесвам много и нинджа като марка,но те вече почти не произвеждат уреди отделно. Мултикукърите им са със запичащи капаци. В момента гледам ето това,цветът ми харесва много.
Deal for Prime members: Ninja Foodi MAX 12-in-1 SmartLid Multi-Cooker 7.5 L [OL650EUCP] Amazon Exclusive Pressure Cooker, Air Fryer, Copper/Black https://amzn.eu/d/eS2Xj4o

Едит:наистина кошницата на фраера се цапа така,че после няма чистене. Затова и аз използвам отделен уред.
Обаче капака не се сваля ,запичащия на нинджата ,или се сваля?Как се чисти това чудо?На инстант пота се сваля ,аз имам модела без запичащ капак.Купих запичащ на Олла и ползвам него като реша ,обаче сигурно не е същото ,има миризма като готви.При Про крисп има ли миризма?

# 775
  • Мнения: 1 445
С един капак се прави всичко

# 776
  • Мнения: 1 700
За момичетата, които са на "ти" с онлайн пазаруването, в момента тече Амазон Прайм и има супер добри цени. Който иска, може да се възползва. Разглеждах английския.

# 777
  • Мнения: 2 092
На 45 стр. в тази тема съм писала разликите между дуо и про. Не са само равното дъно и дръжките.

# 778
  • Мнения: 4 144
За момичетата, които са на "ти" с онлайн пазаруването, в момента тече Амазон Прайм и има супер добри цени. Който иска, може да се възползва. Разглеждах английския.
Може ли линк?

# 779
  • Мнения: 1 700
За момичетата, които са на "ти" с онлайн пазаруването, в момента тече Амазон Прайм и има супер добри цени. Който иска, може да се възползва. Разглеждах английския.
Може ли линк?

Ще ми блокират линка сигурно. Просто напишете в търсачката на www.amazon.co.uk Instant pot и ще Ви излязат предложенията.

Общи условия

Активация на акаунт