Организиране на семейния бюджет

  • 33 854
  • 633
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 28 379
Кайма Народен дори в сънищата ми не ми е хрумвало да купувам! Пазарувам месо от месарницата под нас, всяка сутрин виждам камиона да сваля 2-3 прасета, дали са наистина свежи или замразени и после пак размразени не знам! Вкъщи не се ядат никакви колбаси от години, месо се купува само свежо, кайма се прави като ни я смелят в магазина от парче месо, което аз си избера!
По заведения ходя много, защото просто обичам! Никъде и в пет звздните ни ресторанти не съм убедена, че храната е качествена, повярвайте ми имам дълъг стаж по яденe в ресторанти, на доста места е приготвена вкусно затова и я ям! Убедена съм, че дори реномираните заведения гледат да минат тънко, да не сменят олио, да сложат нещо по залежаличко в манджите! Но какво да се прави,не може всичко да е хубаво! Откакто обаче имам сладурска хладилна чантичка и две красиви кутии се замислих да си нося хапване на обяд! Simple Smile Whistling

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 22:52 от mimi.7299

# 316
  • София
  • Мнения: 5 931
Аз си нося обяд в работата. Приготвянето му не ми отнема повече от 15 минути. Така не се прекарвам времето във висене на опашки за храна и ми е спокойно. Другата и не по-маловажна причина е, че ме е гнус да ям в заведения. Особено след предаванията на Манчев. Плюс това откъде да знам готвача къде си е бъркал преди да ми пипне яденето или пък сервитьора. Е, наистина ме е много гнус и не мога да го преодолея.
шегувате се нали?  Никога нищо навън не хапвате?  Че тогава месаря къде е пипал преди да мели каймата,  или хлебаря къде е пипал преди да извади хляба?  Нали пазарувате или си произвеждате всичко? То и аз съм доста гнуслива,  ноооо вие май ме биете 😀

# 317
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз си нося обяд в работата. Приготвянето му не ми отнема повече от 15 минути. Така не се прекарвам времето във висене на опашки за храна и ми е спокойно. Другата и не по-маловажна причина е, че ме е гнус да ям в заведения. Особено след предаванията на Манчев. Плюс това откъде да знам готвача къде си е бъркал преди да ми пипне яденето или пък сервитьора. Е, наистина ме е много гнус и не мога да го преодолея.
шегувате се нали?  Никога нищо навън не хапвате?  Че тогава месаря къде е пипал преди да мели каймата,  или хлебаря къде е пипал преди да извади хляба?  Нали пазарувате или си произвеждате всичко? То и аз съм доста гнуслива,  ноооо вие май ме биете 😀
Месото все пак минава термична обработка, едва ли си ръфа пържолите сурови, а хлабът обикновено въври на машина до опаковането, освен ако не е от някоя малка фурничка.

# 318
  • София
  • Мнения: 5 931
Че и в заведенията обичайно ползват термична обработка . Изобщо това е много натоварващо да не хапвате навън нищо, все да го мислиш и внимаваш. Затова попитах. Никога нищо ли? Ами на почивка като отиде човек, на ОИ , или просто на ресторант? Ами на рожден ден ще ви поканят на заведение, пак ли не хапвате? На фирмено парти - кетъринг? Деца имате ли, те не се ли хранят в училище, на стол или на РД на приятелче? Изобщо, не ям, понеже някой ми е пипал ханата е супер странно, в магазина цялата храна е "пипана" от доста хора. Ще даже зеленчуците са "минали" през пръстите на десетки хора доката избират. Confused Хляба също го подават бе опаковка попнякога, пък и с опаковка, пак, някой го е опаковал някъде?

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 14:11 от Wooden Cuckoo Clocks

# 319
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз лично си имам някакви граници на поносимост и гнусливост.  Примерно не купувам хляб, банички, кифлички и т.н. хлебни изделия от витрините на големите магазини където всеки сам си сипва, защото съм виждала как ги опипват. Само ако с очите си съм видяла, че пред мен нареждат такава стока, тогва може да си купя, т.е. преди да са я опипали с голи ръце и да са се изкихали и изкашляли отгоре й. Иначе съм наясно, че има вероятност и персонала да е кихнал докато го е вадел от фурната, ама е по-малко вероятно от хляб стоял часове на щанда без опаковка.

# 320
  • Мнения: 11 565
Много знаеш ти дали изпеченото земелче не е паднало на земята преди да го заредят във витрината пред погледа ти- лично видяно с очите ми като бях на обучение в пекарна на К.

По темата- харча малко за храна, ям малко и то винаги едно и също почти. Супа, пържола, сирене, домати.
На Дама от морето, мисля беше потребителката, й вярвам. Аз се нахранвам вечер със салата от половин домат и половин краставица, филия хляб и три парченца салам, примерно.
Не закусвам, обядвам след 16 ч.

Харесвам ящните хора иначе и се чудя къде я побират тази храна.
Оня ден на пицария се наобядвах с половин малка пица. На съседната маса две момичета хапнаха по голяма чиния спагети, по порция ребърца и по палачинка- аз за деня не мога да ги изям.

# 321
  • Мнения: 54 337
И аз съм така. Като гледам какви количества поглъщат хората на едно хранене, на мен за цял ден ще ми е много. И след 2 часа пак са гладни?!

# 322
  • София
  • Мнения: 17 773
Дори дребни хора не е добре да падат под 1000ккал дневно.

# 323
  • Мнения: 54 337
Че калории и количества не е едно и също. Мазнините дават калории с по-малко обем.

# 324
  • Мнения: X
Темата е за ирганизация на семеен бюджет, мина през кой в какви хубави росторанти ходел, кой какво ял, кой колко ял, и сега дневен прием на калоории.

Ами добре.

Аз съм два дни в седмицата пия само вода. Не можете да си оредставите колко добре му се отразява, като на редбул съм през цялото време, толково много енергия не съм имал от както бях на 18. Да ся яде малко на ден е вредно, трябва да не се яде нищо, само вода . Ефекта е уал

# 325
  • Мнения: 4 496
Да се върнем на темата с въпроса за предстоящия зимен сезон. Чудя се дали е по-добре да плащаш за парно всеки месец, вкл. лятото? Заделяте ли през топлите месеци повече спестявания, за да имате за зимни сметки?

# 326
  • София
  • Мнения: 12 006
Да се върнем на темата с въпроса за предстоящия зимен сезон. Чудя се дали е по-добре да плащаш за парно всеки месец, вкл. лятото? Заделяте ли през топлите месеци повече спестявания, за да имате за зимни сметки?
За болднатото - по-ефективно е да се премине по възможност на отопление, което е по силите на живущите, т.е. да си го покриват от текущите приходи, а не от спестени. А не лятото 1 почивка по-малко, че да си платим топлото през зимата.

# 327
  • Мнения: X
В нормалния свят е така, плаща се всеки месец по една и съща сума за ток, вода и отопление, било то газ, било то парно. Засича се веднъж в годината.

Афродитке, ти ако от парите за отопление трябва да вземаш за да ходиш на почивка, явно трябва повече да изкарваш.

# 328
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
В нормалния свят е така, плаща се всеки месец по една и съща сума за ток, вода и отопление, било то газ, било то парно. Засича се веднъж в годината.

Афродитке, ти ако от парите за отопление трябва да вземаш за да ходиш на почивка, явно трябва повече да изкарваш.
Ти въобще не разбра какво казах. Мисли малко преди да пишеш.

# 329
  • Мнения: 40 737
Ако отоплението е предизвикателство за семейния бюджет, то на равни вноски е по-добре - избягват се пикове в плащанията. Но пак трябва да се има едно наум за изравнителната сметка. Някои хора се бяха оплакали от неприятни изненади - мислели си, че като плащат на равни вноски всичко е точно.

Общи условия

Активация на акаунт