Замира ли институцията брак?

  • 17 022
  • 624
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 036
Много е неприятно, когато единият от двойката желае брак, а другият - не. Имаме познато семейство с три деца. Жената много иска да се омъжи, но муньото не иска. Добре де, питам се аз, тази жена ти е родила три деца, защо по дяволите се дърпаш и не отидеш да се подпишете, толкова ли е трудно да уважиш жената до себе си и нейното желание. Ама много ме е яд на тоя льольо.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Едно време държах, понеже бях млада и глупава. За това съм омъжена. Сега съжалявам. Ако не бях много неща щяха да са ми по-лесни, а не виждам нито едно предимство на брака.
Та не знам кой не иска от двата пола, но според мен е съвсем нормално в днешно време. Разликата между съжителство и брак е само юридическа и финансова. На отношенията според мен, изобщо не се отразява. Та логично е по-обезпечената страна да не иска, а другата страна да иска брак. Но дали става така на практика не знам.

# 47
  • Мнения: 2 515
Разбира се, че е неприятно единият да иска, другият - не.
Петя, ти  сама зачекна темата за изневярата - че по-лесно си вдига чукалата. Само че и с брак, и без брак това се случва.
Аз съм писала, че не съм против брака, но единственото смислено нещо, заради което бих подписала е, за да угодя на мъжа ми. Но тъй като спря да ми пили на главата отдавна, оставям нещата така.
Скрит текст:
При всички положения, бих взела неговото име, което означава, че трябва да сменям много документи, а личната карта ми изтича другия месец....Значи, след 10 години, може и да се случи 😂
Сега да отговоря на конкретния въпрос в темата. Не, не смятам, че замира, а напротив. Около нас почти не останаха двойки без брак. Даже е модерно, сякаш. Женят се, развеждат се, пак се женят, пак се развеждат...И така.

# 48
  • Мнения: 11 444
Поне брачен договор трябва да има, за тези, които нямат брак, според мен.
Какъв брачен договор, без брак?

Аз съм ЗА брака, но твърде против сватба. От 12 години сме заедно с половинЪт, от 8 живеем заедно.
Не изключвам варианта да подпишем, защото още не сме... Но познавайки се добре, няма да стане. 😁

Как така хем си "ЗА" брака, а пък като познаваш себе си нямало да стане?!  Видях, че още през 2016
Скрит текст:
Скоро взех J1 виза и се чудя дали, ако бъда изтеглена, ще имам време да се върна от САЩ и да си събера необходимите документи за интервюто. Отделно ще съм омъжена тогава и се питам как стоят нещата с включване на съпруг в графата? За доказване на връзка и дума да не става. Лесно е 10 години сме заедно, а от 4 живеем заедно. Някакъв съвет?! 
   си писала, че ти предстои да се омъжиш? Всъщност имаш ли изградени виждания по въпроса за брака?

Редактирам, защото сме писали почти едновременно: е добре, той като ти "пили" мислиш ли, че като не го изказва, не си го мисли? Това ще избухне в един момент.....   Ето за тези различия писах, а те са големи. (за протокола: възрастта ми е такава, че мога да ти бъда майка)

# 49
  • Мнения: 2 515
Ами, не Петя, нямам. Затова е по-добре да не го правя. Simple Smile
Благодаря за интереса.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 036
Савина, аз така лекинко се прецаках с брака. Joy След като се омъжих купих голям апартамент, като продадох стария и добавих пари от друга продажба на имот. И така мой муж стана автоматично съсобственик. По това време свекърите се бяха уговорили с мъжа ми да му прехвърлят едно жилище, но като разбраха, че сме сключили брак, се отказаха. Grin Да, знам, че съм глупава, но съм предупредила мъжа ми, че ако поиска развод, ще го убия. Joy
Всъщност много мислих и премислях дали новото ни жилище да го пиша на майка ми. Но в крайна сметка си казах, че би било грозно, защото с този мъж, който е и баща на детето ми, сме заедно от близо 20 г и ще е подло и неуважително да го третирам като храненик и съквартирант, какъвто изобщо не е.

# 51
  • София
  • Мнения: 11 942
Едно време държах, понеже бях млада и глупава. За това съм омъжена. Сега съжалявам. Ако не бях много неща щяха да са ми по-лесни, а не виждам нито едно предимство на брака.
Та не знам кой не иска от двата пола, но според мен е съвсем нормално в днешно време. Разликата между съжителство и брак е само юридическа и финансова. На отношенията според мен, изобщо не се отразява. Та логично е по-обезпечената страна да не иска, а другата страна да иска брак. Но дали става така на практика не знам.

Какво щеше да е по-лесно без брак?

Аз съм от тези, които са си променили мнението. Бях против брака, после заживях с ММ и наличието или липсата на брак бяха без значение.
Години след това се бракувахме - аз на 40+, той на почти 50.

# 52
  • Мнения: 11 444
Ами, не Петя, нямам. Затова е по-добре да не го правя. Simple Smile
Благодаря за интереса.
Не, не е интерс. Просто искам да знам човекът, който води диалог с мен и коментира възгледите ми по темата, дали има изградени такива или все още е в процес на колебания. Аз нямам никакви колебания, но ти казвам, че когато единия прави нещо само за да угоди на другия, гърнето винаги се пропуква.

# 53
  • Мнения: 2 515
Писала съм ти на лични, ако желаеш да не спамим повече. Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
Савина, аз така лекинко се прецаках с брака. Joy След като се омъжих купих голям апартамент, като продадох стария и добавих пари от друга продажба на имот. И така мой муж стана автоматично съсобственик. По това време свекърите се бяха уговорили с мъжа ми да му прехвърлят едно жилище, но като разбраха, че сме сключили брак, се отказаха. Grin Да, знам, че съм глупава, но съм предупредила мъжа ми, че ако поиска развод, ще го убия. Joy
Всъщност много мислих и премислях дали новото ни жилище да го пиша на майка ми. Но в крайна сметка си казах, че би било грозно, защото с този мъж, който е и баща на детето ми, сме заедно от близо 20 г и ще е подло и неуважително да го третирам като храненик и съквартирант, какъвто изобщо не е.

Всъщност, това което си купила, е плод на трансформация, която много лесно се доказва. Законът се е погрижил за всичко, само трябва да си намериш читав адвокат, когато ти се наложи. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 15 223
Добър вариант е декларацията за разделност между съпрузи, която може да се подпише и преди, и по време на брака. Така, който каквото си купи по време на брака си остава за него при евентуален развод. Ние с ММ подписахме такава преди сватбата.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Едно време държах, понеже бях млада и глупава. За това съм омъжена. Сега съжалявам. Ако не бях много неща щяха да са ми по-лесни, а не виждам нито едно предимство на брака.
Та не знам кой не иска от двата пола, но според мен е съвсем нормално в днешно време. Разликата между съжителство и брак е само юридическа и финансова. На отношенията според мен, изобщо не се отразява. Та логично е по-обезпечената страна да не иска, а другата страна да иска брак. Но дали става така на практика не знам.

Какво щеше да е по-лесно без брак?

Например щеше да ми е по-лесно да се разделя с мъжа си, ако поискам. Сега ако се разделим, ще ми вземе половината апартамент, който е купен, ремонтиран и обзаведен изцяло с мои пари.

# 57
  • Мнения: 1 737
Савина това не може ли да се докаже? Познавам семейство което преди 7-8г се разведоха, жената беше получила наследство по време на брака, беше и с много по висока заплата от него, продаде наследствената гарсониера и си купи 3стаен. При развода доказа че е закупен изцяло с нейни пари и той не взе нищо от нейните имоти.
Само питам за сверяване на часовника, не е заяждане!

# 58
  • София
  • Мнения: 23 036
АбсурТ, аз си кътам нотариално заверено документче за произход на парите. В него подробно е описано колко и от къде. Изготвиха ми го в деня на изповядване на сделката, след като се ожалих пред нотариуса, че парите са само мои.

# 59
  • Мнения: 1 904
Омъжена съм от 12 години, заживяхме заедно 3 години преди това, а сме заедно от мнооооого години - повече от 20 г.
Не държах на брака, но се омъжих, тъй като човека до мен го искаше. Отклоних първите му две предложения, но след като получих третото реших, че няма да откажа и щом той го желае ще го направя.
Това е любовта на живота ми. Имали сме и трудни моменти, в които любовта ни е изпитана. Имаше кризисен период, в който бяхме разделени, но когато има любов всичко се преодолява.
Казвала съм много пъти, че ако се случи да се разделим, не искам нищо. Щом нямам НЕГО, какво ако имам апартамент, кола...
Може да звучи глупаво, но това според мен е правилната позиция на човек, който истински обича.
Всичко останало с подписани договори, уреждащи финансовата страна на една връзка, са ми меко казано грозни.
Семейните отношения (с и или без брак, визирам двойка решила да бъде заедно и още повече с дете) не са бизнес отношения.

Общи условия

Активация на акаунт