Машина за хляб - 65 тема

  • 43 600
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Всички ли хлебопекарни могат са месят тесто за пита и да втасва, но да се пече във фурната? Искам някоя която да не е сложна, с дисплей и бутони на български, но незнам кой модел?

Никоя не е сложна, програмите са под номера и даже надписите да не са на български, си върви с книжка на български. Елементарни са за използване. Всички имат програма за месене на тесто, освен моделите на които изрично си пише,че само могат да пекат. Такива се срещат много, много рядко, но все още се срещат. Аз си взех тази скоро, доволна съм засега.
Ако пише като на този модел "няма функция месене", не ви върши работа.

# 181
  • София
  • Мнения: 2 923
Нямам представа дали мина лидълската промоция, но като съотношение цена-качество плюс наличие на евтини консумативи, хлебопекарната от Лидл е водеща класацията Simple Smile. На теория трябваше тази седмица да е по магазините, но не я виждам в брошурата.

П.П. Повечето машини в ценовия клас до 120 лева НА БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР, могат да замесват максимум 700гр брашно плюс останалите съставки или около 1300гр продукти. Получава се около килограм готов хляб. Добавям тези подробности, защото при евентуалното претоварване на машината се получава възможност за изгаряне на двигателчето за месене и недобро омесване на тестото, като готовия хляб е на петна или ивици, заради по-лошото разбъркване, когато се ползва смес от бяло и тъмно брашно. Ако се ползва само един вид брашно, остава само възможността за прецакване на моторчето за месене Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 17:40 от Mунчо

# 182
  • Мнения: 7 291
В темата за Лидъл имаше момичета , които са успяли да си купят хлебопекарната от тази седмица.
Доволна съм от Силвъркрест-а , ползвам я седма година.
Ето хляба от тази вечер (500гр. брашно Кастело/300гр.бира/3големи мерителни л.олио/1 малка л.сол/1 голяма л.захар и 1/3 пак.суха мая от 7гр.от Лидъл

Бонго нали все снимки искаше...

# 183
  • София
  • Мнения: 204
Бихте ли споделили изпитана рецепта за козунак за хлебопекарна Tefal Pain Doré?

# 184
  • Мнения: 3 951
Искам да потвърдя, че хлебопекарните са лесни за използване, нищо че имат и дисплей и много бутони Grinning Баба ми на 70 години се справя чудесно с нея, че дори на мен обясняваше за програмите, когато си купих.

В този реда мисли да кажа, че съм много щастлива, че преди няколко месеца се навих да си взема и аз хлебопекарна на Тефал, която в момента експлоатирам ежедневно.

Има опция за месене, но не съм я пробвала все още, може бо тези дни опитам да направя тесто за пица, дано се получи.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 14:12 от tooclose

# 185
  • Мнения: 1 093
Привет, тъй като все по-рядко намирам суха мая, имате ли опит с използването на жива мая? За един хляб слагам 670 г брашно и се чудя от твърдата колко да сложа?

# 186
  • София
  • Мнения: 1 522
Аз на 750 гр. брашно слагам 10 гр. жива мая. Правилото е грамажът на сухата умножаваш по 3 и резултатът е грамажът на живата мая. Аз слагам 5 гр. суха, значи трябва да сложа 15 гр., но слагам по малко, за да не удари капака. Пробвай просто дали ти пасва 10 гр. или 15 гр.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 923
Аз на 750 гр. брашно слагам 10 гр. жива мая. Правилото е грамажът на сухата умножаваш по 3 и резултатът е грамажът на живата мая. Аз слагам 5 гр. суха, значи трябва да сложа 15 гр., но слагам по малко, за да не удари капака. Пробвай просто дали ти пасва 10 гр. или 15 гр.

И аз бих тръгнал от 10 грама. В реалния живот зависи и колко жива е живата мая, тоест как е била съхранявана преди да се появи на витрината.

# 188
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 290
Привет, тъй като все по-рядко намирам суха мая, имате ли опит с използването на жива мая? За един хляб слагам 670 г брашно и се чудя от твърдата колко да сложа?
със суха мая са заредени почти всички магазини. не съм видял да е дефицитна.
също така е важно и какво е брашното. Smiley

# 189
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Ползвам само прясна мая. На 750 г. бяло брашно слагам 12 г. мая зимата и 10-11 лятото. На 950 г. пълнозърнесто брашно слагам 14 г. мая зимата и 12 г, лятото.

Четох, че  в момента прясната мая била изкупена от магазините.

# 190
  • София
  • Мнения: 2 923
...Четох, че  в момента прясната мая била изкупена от магазините. ...

 Ами да, не им пука за корона вируса, но пък са чули или чели, че сухата мая е супервредна. Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 191
  • Мнения: 277
Аз пък се смлях да търся суха ,а намирам единствено жива  Simple Smile
Много ми етрудно да изчислявам колко е съотношението суха/жива мая.Назад в темата бях чела ,че количеството суха мая се умножава по 3 ,за да се получи количеството на живата.
Имате ли идея дали е правилно така?
Също така държа живата Мая във фризера.Как да я подготвям за ползване?Да я вадя ли в хладилник преди това или няма проблем да се ползва директно от фризера?

# 192
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Около нас няма кьорава мая. Всичко е изкупено.

# 193
  • Мнения: 277
Мъжа ми намира от малките квартални магазинчета.

# 194
  • Мнения: 6 769
Mihaela_G, най-редовно заменям в рецептите живата мая със суха, защото само такава ползвам. И то точно в такова съотношение , досега не съм имала проблем.
Свекърва ми ползва жива мая, държи я във фризера. Тя я оставя за малко на стайна температура и я ползва.

Общи условия

Активация на акаунт