Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 339
  • 758
  •   1
Отговори
# 120
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
С испански привкус, вие какво искате Simple Smile

# 121
  • Мнения: 9 777
Какво е едноспален апартамент?

# 122
  • Мнения: 1 878
Апартамент с една спалня. В обявата е написано 3 стаи, но едната е кухня, другата хол.

# 123
  • Мнения: 9 777
Е, апартамент с една спалня вече се разбира.
Има едностаен (стая/хол), двустаен (стая+хол), тристаен (две стаи и хол) + към стаите и кухня, която е сервизно помещение.
Думата "едноспален" ми се струва, че не се употребява в България по принцип. Вероятно е импровизиран превод от чужд език.

И други пищещи споделиха моето впечатление, че в обявите за СС кухнята вече я пишат за стая, с идеята за създаване на кухньохол (реален и потенциален). Рекламен трик на агенциите, за да "изравнят" по някакъв начин СС и НС разпределението.

# 124
  • Мнения: X
Е, апартамент с една спалня вече се разбира.
Има едностаен (стая/хол), двустаен (стая+хол), тристаен (две стаи и хол) + към стаите и кухня, която е сервизно помещение.
Думата "едноспален" ми се струва, че не се употребява в България по принцип. Вероятно е импровизиран превод от чужд език.

И други пищещи споделиха моето впечатление, че в обявите за СС кухнята вече я пишат за стая, с идеята за създаване на кухньохол (реален и потенциален). Рекламен трик на агенциите, за да "изравнят" по някакъв начин СС и НС разпределението.

И аз за първи път чувам тази дума и се чудех какво се има предвид, много странно  ми звучи.

# 125
  • Мнения: 1 878
Наистина ли я срещате за пръв път?! Или аз гледам прекалено много американски предавания за имоти. Joy За мен така е най-коректно да се обявява един имот. Иначе то и коридорът вече могат да го броят за стая. Много е дразнещо и подвеждащо.

# 126
  • Мнения: X
Наистина ли я срещате за пръв път?! Или аз гледам прекалено много американски предавания за имоти. Joy За мен така е най-коректно да се обявява един имот. Иначе то и коридорът вече могат да го броят за стая. Много е дразнещо и подвеждащо.

На запад знам , че е 1- bedroom и тн, ама на български ми звучи много объркващо, може аз да съм не в час Laughing

# 127
  • Мнения: 1 878
Е, нищо де, важното е, че се разбрахме Simple Smile

# 128
  • Мнения: X
one bedroom е, за мен е по-ясно така, отколкото традиционните БГ названия, защото няма еднаквост и като кажеш "двустаен", не може да разбереш дали е по старому стая, хол и кухня или е по новому кухньохол и стая. Което като функционалност е много различно, защото в единия случай имаш 3 самостоятелни помещения, а в другия само две. Нищо че кухнята някога я водеха сервизно, в нея може спокойно да се спи, ако се налага. И някога много семейства го правеха - едното поколение в хола, другото - в спалнята, а бабата - в кухнята.

# 129
  • Мнения: 2 270
Ако трябва да сме много пунктуални, не разбирам с какво "едноспален", дава повече информация относно общият брой самостоятелни помещения в едно жилище, но както и да е.
Иначе може да обявиш като едноспален жилище с 1 спалня, една кухня, една дневна - трапезария + 1 кабинет, защото си живееш сам в него и така си ги обособил функционално примерно  Simple Smile.
В същото време, ако същият вид жилище е обитавано от семейство с две деца и са префасонирали кухнята и кабинета на още 2 спални спокойно могат да го обявят за "триспален", а жилището си е като площ и бр. помещения досущ като първото Simple Smile.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 19:00 от pep_si

# 130
  • Мнения: 1 878
За мен броя на спалните е определящ при функционалността на един имот.

# 131
  • Мнения: 9 871
ползва се 1-спален, чувала съм го

# 132
  • Мнения: X
  Този в "Изток" може да стане двуспален без проблем. Ако се наеме от двама студенти , всеки ще си има спалня. Че и на отделна кухня ще се радват. Ако е двойка , ще си стои едноспален -  спалността относителен показател се явява.

# 133
  • Мнения: 1 878
То може и в кухнята да се положи едно спално чувалче и и 5-има студента да спят. Не е там въпроса.

# 134
  • Мнения: X
 А , иначе е хубаво да да имаме едноспален с будоар, кабинет , библиотека.

Общи условия

Активация на акаунт