Обсъждане на имотни обяви, тема 12

  • 30 285
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 19 473
Аз затова питах Томева за реални цени на сделки, защото от обяви всичко е яко нагоре! Днес гледах една обява, но сега не мога да я намеря - 70 квадрата на Раковска и Дондуков в някакъв заден двор - 210 000 евро. Това е някакъв майтап с цените, ама сега не мога да намеря обявата да ви я покажа- Гледката беше оле мале, ама било тихо, щото е вътрешен двор. Той Дондуков си се виждаше, сигурно се и чува. Обаче старо, вярно ремонтирано, ама 3 бона на квадрат малко прекалено ми идват!

# 481
  • Мнения: 2 694
Гарсоните са си супер. На тази доходност отговаря към момента като да си дал 120-130 000 евро за един апартамент, даже повече.

Това до мола във вадата по никакъв начин не струва толкова.
Има нещо сбъркано тук... жилище в "Блока на смелите" да се назовава "супер"... ще пукна от смях просто Grinning Grinning Grinning

https://btvnovinite.bg/bulgaria/edna-razvalina-kojato-struva-5-mln-lv-snimki.html

Представям си обявата "Търсят се смели наематели за една смела гарсониера" Grinning Grinning Grinning

# 482
  • Мнения: 9 855
ей, кат сте почнали с тоя смел блок, и не го пускате и това е!
Първо, аз съм в другата кула. Второ - въпросните накривени етажи са съборени, и вече ги няма. Трето, и на двете кули има едни неща, които са немски но не знам как се казват. За да държат блоковете прави вовеки. И последното - което и най-неразбиращия ще разбере: щом асансьорите се движат нагоре-надолу, и в този блок се движат. Значи сигурно блокът не е наляво - надясно.

Ай вече, спирам с репликите и дупликите, че да спадне адреналинът.

# 483
  • Мнения: X
Наскоро ми се наложи да търся спешно лекарска помощ в Борово - няма такава теснотия по улиците и няма места за паркиране никакви....Наложи се един от нас да чака в колата пред нечий гараж, другият придружаваше болния. Поне нещо като платени паркинги да направят, но то няма и къде. И продължават да строят...луди хора. То даже и да има адекватен градски транспорт не е гот с 40 градуса температура и повръщане да ходиш с тролея на лекар.
Някак ми се струва странно да го казвам, ама в този град все още се движат хиляди таксита, та не виждам никаква необходимост да ходиш с 40 градуса температура с тролея на лекар, нито да ходиш със собствения си автомобил и да мислиш къде да го паркираш. Викаш го, закарва те, плащаш и не търсиш място за паркиране, и на връщане пак така. Да, имаше период, в който не искаха да ходят след околовръстното, ама сега вече не е така, така че която и от всички компании, обслужващи София, да извикаш, все ще те закара.

# 484
  • Мнения: X
Скрит текст:
В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
Това е катакомба, кой балък ще даде 600лв за това? Викаш за 560лв се избиват.... съмняаа ме Grinning
Идеално си е за 1 или 2-ма , ново е , с евтини разходи за отопление и охлаждане,
че е и на центъра, и на спирка на метрото, и до магазини.
Като гледам какви неща пишеш за Дружба разбирам защо Банишора ти се вижда център 😁😁😭. Родителите ми дават на 200 метра от това място под наем двустайна панелкаТрябва да им кажа, че за такива като теб това се води център и да вдигнат наема 😁.
Ами Дружба2 я дадох за 3 дена и то дистанционно, без да съм в България, на добър наем и с превод на наема в сметката ми извън България,като намателите си ги избрах сред няколко кандидата.
Та толкоз за скапаната Дружба 2.
Навсякъде в София се отдават апартаментите. Това не значи, че всички квартали са хубави. Аз отдадох много бързо двустаен в центъра за минимум двойна сума спрямо това, което ти взимаш за Дружба. Румката ще отдаде бързо маломерни апартаменти в неприятната за живеене Банишора.   Да не говорим, че забавното в случая е мнението ти, че Банишора се намира в центъра.
Банишора е кажи речи на толкова разстояние от идеален център ( МС Сердика), колкото и НДК. Неприятно за теб, но факт.
[/quote] Имам семейни имоти на Дондуков под Александър Невски, Любен Каравелов до посолствата, Ндк , Драгалевци, Иван Вазов, Банишора и Банкя. Не знам кое е неприятно за мен. Живея на местата, които считам за най-хубави. Ако някога сметна, че някое място е по-добро според моите критерии ще си купя и там. За момента най-висока цена за м2 държи жилището срещу градинката на НДК.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 13:11 от Анонимен

# 485
  • Мнения: 19 473
Наскоро ми се наложи да търся спешно лекарска помощ в Борово - няма такава теснотия по улиците и няма места за паркиране никакви....Наложи се един от нас да чака в колата пред нечий гараж, другият придружаваше болния. Поне нещо като платени паркинги да направят, но то няма и къде. И продължават да строят...луди хора. То даже и да има адекватен градски транспорт не е гот с 40 градуса температура и повръщане да ходиш с тролея на лекар.
Някак ми се струва странно да го казвам, ама в този град все още се движат хиляди таксита, та не виждам никаква необходимост да ходиш с 40 градуса температура с тролея на лекар, нито да ходиш със собствения си автомобил и да мислиш къде да го паркираш. Викаш го, закарва те, плащаш и не търсиш място за паркиране, и на връщане пак така. Да, имаше период, в който не искаха да ходят след околовръстното, ама сега вече не е така, така че която и от всички компании, обслужващи София, да извикаш, все ще те закара.
Някак си ми се струва напълно излишно да ми даваш акъл как да ходя на лекар с болен с повръщане.  Още повече че след това тръгнахме да търсим пък аптека. Може да си задържиш съветите за себе си и не се безпокой - такситата винаги са ходели след Околовръстното, но не искам да ги ползвам поради гореспоменатите причини. Постът ми  беше за паркирането и че паркинги там просто липсват за живущите, какво остава за приходящи, макар и за малко. Тоест всичко що е строено в годините, когато паркингите не бяха задължителни, сега се чуди къде да си остави колата/колите. Та може новите квартали пък да са по-добре в това отношение.

# 486
  • Мнения: 677
Времето ще покаже дали това е било добра инвестиция или не. Според мен не е, според други е...

# 487
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Времето ще покаже дали това е било добра инвестиция или не. Според мен не е, според други е...
Гарсониерите са най-доброто за даване под наем.
 Не вярвам синовете да идат да живеят там.

# 488
  • Мнения: X
milittana, ти си тази, която се оплаква, не аз Wink Аз проблеми с паркирането нямам и таксита ползвам често, и с болен с повръщане съм съм ползвала, до Токуда, няма никакъв проблем с това. Ти си тази, която е имала проблем, а аз ти казвам, че е напълно в твоите ръце да нямаш - това от собствен опит. А ти че искаш да имаш, това си е твоя работа. Нали разбираш, че почти всички в Борово искат същото, което и ти тогава, за двете-трите си коли, ти с какво си по-специална, че да има за теб точно? Стотици хиляди в София са като теб, искат си комфорта на собствения автомобил на всяка цена, ти си от масата, не от изключенията, колкото и да не ти харесва това, затова и комфорт за никого от вас няма и все повече няма да има. Няма такава инфраструктура,която да поеме толкова коли, колкото има в София и се увеличават. Ако искаш комфорт, решението е личния автомобил в гаража и за извънградско само или за тежък пазар, а из града само с ГТ или такси - лично изпробвано. Не е съвет, а само споделяне на опит. Каквото си правиш, за тебе си е, но няма защо да се оплакваш тогава - изборът си е твой. И не, в новите квартали е още по-зле с паркирането - разходи се да се убедиш сама.
П.С отдавна ходим с такси на Витоша, обикновено Драгалевци или Бояна, имаше моменти, когато не искаха, личен опит от края на 1990-те,началото на 2000-те някъде.  Ама щом казваш, че нямало такова нещо, добре Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 20:29 от Анонимен

# 489
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Не е нужно да си счетоводител, за да знаеш, че има разнообразни разходи:
- данъци за имотите
- данъци върху наемите
- периодична подръжка
- през 5-10 години по-голям ремонт
- ...
след 10 години ще са им донесли 72 000 (плюс) евро, могат да отделят по нещо и за горните 4,
пък и това не им основният доход на семейство "Румка",
просто са си вложили излишните пари на по-висока лихва от тази в банката,
пък и така им държат стойността въпреки инфлацията.
Не че нещо, ама аритметиката ти куца,  300 е/месец за 12 месеца са 3600 евро, което за 10 години е 36 000 евро, а не 72 000 евро. Данъците отделно, разходите за ремонти и за престои, и за завличане от страна на наемателите (трябва да се предвиди и такъв вариант, Румка знае) също отделно. Иначе при покупна цена 40 К евро дори и с тези разходи пак е добра инвестиция, спор няма, ако наистина са това параметрите. Но както казах, за живеене за мен не е ок и ако Румка иска да остави нещо на синовете си и има вероятност те един ден да живеят в него, тоест, да е за лично ползване, аз на нейно място бих се ориентирала в друг вид сграда и на друго място. Но това си е нейна работа, тя си решава.
Чукай на дърво наемателите ти да са читави Wink - че не знаеш в какъв филм може да се вкараш, ей така, като си в чужбина... Питай Румка, тя цяла сага преживя с некоректен наемател.

Като умножиш по 2 и излиза сметката ,защото семейство Румка си купиха 2 от тези


В моите блокчета наемът е 300 евро, и изчезват или за два-три дни, или за до две седмици.
Ето една
https://m.imot.bg/details/2c157017719877337
Това е катакомба, кой балък ще даде 600лв за това? Викаш за 560лв се избиват.... съмняаа ме Grinning
Идеално си е за 1 или 2-ма , ново е , с евтини разходи за отопление и охлаждане,
че е и на центъра, и на спирка на метрото, и до магазини.
Като гледам какви неща пишеш за Дружба разбирам защо Банишора ти се вижда център 😁😁😭. Родителите ми дават на 200 метра от това място под наем двустайна панелкаТрябва да им кажа, че за такива като теб това се води център и да вдигнат наема 😁.
Ами Дружба2 я дадох за 3 дена и то дистанционно, без да съм в България, на добър наем и с превод на наема в сметката ми извън България,като намателите си ги избрах сред няколко кандидата.
Та толкоз за скапаната Дружба 2.
Навсякъде в София се отдават апартаментите. Това не значи, че всички квартали са хубави. Аз отдадох много бързо двустаен в центъра за минимум двойна сума спрямо това, което ти взимаш за Дружба. Румката ще отдаде бързо маломерни апартаменти в неприятната за живеене Банишора.   Да не говорим, че забавното в случая е мнението ти, че Банишора се намира в центъра.
[/quote]
Ти пък откъде знаеш, колко взимам за Дружба , да нямаш вълшебно кълбо ?
Наемателите са ми чудесни и досега все такива са били .
[/quote] Даже и без вълшебно кълбо ми е ясно. Аз взимам около 1400 лева, а ти надали много повече от 700 лева. Лесно е да се сметне.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 21:36 от Анонимен

# 490
  • Мнения: 19 473
Ами в нормалните квартали има място за паркиране, де да знам. Коментирам там където няма и е изнервящо. И не е нормално да не може да спреш за петнайсет минути, дори и платено. Все пак денонощен медицински център е. Предпочитам комфорта на собствения си автомобил в такива ситуации и както прочете, не съм нарушила  същия на жителите на Борово, те достатъчно вече са изтормозени, защото аз бях там за малко, а те са всеки ден. И постът ми беше в отговор на мнението, че в Младост е невъзможно паркиране и придвижване, просто добавих и Борово към тези квартали. Никъде не твърдя че съм специална, не слагай думи в устата ми ако обичаш, да изискваш нормална среда е в реда на нещата. И друг път ми е правило впечатление това за Борово, там има един много приятен ресторант, който посещаваме и паркирането е мисия невъзможна, но тогава вече ползваме таксита. За болен и по спешност предпочитам колата си.

# 491
  • Мнения: X
Ами в нормалните квартали има място за паркиране, де да знам. Коментирам там където няма и е изнервящо. И не е нормално да не може да спреш за петнайсет минути, дори и платено. Все пак денонощен медицински център е. Предпочитам комфорта на собствения си автомобил в такива ситуации и както прочете, не съм нарушила  същия на жителите на Борово, те достатъчно вече са изтормозени, защото аз бях там за малко, а те са всеки ден. И постът ми беше в отговор на мнението, че в Младост е невъзможно паркиране и придвижване, просто добавих и Борово към тези квартали. Никъде не твърдя че съм специална, не слагай думи в устата ми ако обичаш, да изискваш нормална среда е в реда на нещата. И друг път ми е правило впечатление това за Борово, там има един много приятен ресторант, който посещаваме и паркирането е мисия невъзможна, но тогава вече ползваме таксита. За болен и по спешност предпочитам колата си.
Къде има места за паркиране, освен ако не е зона, а и там не е сигурно? На Каравелов в зоната пак няма места.
Няма как да има нормална среда в този град с един милион автомобили на 1,3 милиона хора, това е невъзможно. И никъде това не е възможно, навсякъде из европейските столици има жестоки ограничения за автомобилите в центъра и около него. Ние не сме някакво изключение.
В Токуда на паркинга изобщо не може да влезеш, все няма места, а е платен, са не мислиш, че е безплатен  - как тогава да ида с колата си? Има таксита, оставят те, а после има бутон за повикване, идват където им кажеш - на централния или на спешното.  Бързо, лесно и удобно. Разбирам, че предпочиташ, ама това се опитвам да ти обясня да разбереш, че ВСЕКИ това предпочита, и понеже всеки има поне една кола, затова накрая никой не може да си ползва колата нормално. Аз не предпочитам ли да ми е комфортно с моята кола, хем Токуда ми е на 2 км? Да, ама като знам, че няма места,и си викам такси.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 20:52 от Анонимен

# 492
  • Мнения: 19 473
За Токуда е вярно, но мама беше в болница там  и трябваше с кола да я взема. Такситата отказаха, че било близо.....не ми се разправяше, мислех да им предложа по-голямо заплащане само и само да ни вземат, но не стана. Та си паркирах в съседния паркинг на бизнес сграда някаква и  после само минавайки я взех без да оставям колата....
За нормалните квартали визирах новите такива. Нали вече е задължително да има паркоместа и гаражи, иначе не им дават разрешение.  Дано се сетят и буферни паркинги покрай метрото да направят, че на Парадайз и такъв няма - зорлем те бутат чак до Кръста.

# 493
  • Мнения: X
Тези паркинги са с бариери, не знам как си паркирала там, но дори и  да може,  като отида с болния до паркинга на бизнес сградата, после как ще стигнем до спешното с него - пеш ще се разходим... И за какво да се тормозя, когато има таксита. Досега такси не ми е отказало, има начин да не ти откажат, и те карат до входа на спешното. .
Ти направо ме разби... изобщо някога стъпвала ли си в Кръстова вада или МаЛи - че там пешеходец не може да се промъкне от паркирали коли по тротоара и от задръствания по улицата. В тях е същото като в Борово. Навсякъде, където има свободно (неплатено) паркиране, е така. В зоната поне по тротоара има колчета и може да се върви, може да са разбити, ама поне коли няма. И от време на време и места за паркиране се намират. Около нас  почти винаги има, но в центъра не е така, там е по-зле.

# 494
  • Мнения: 19 473
Попеа, всички паркинги имат бариери. Има си начин да паркираш там и той се нарича плащане. Болният чака пред входа на болницата и го взимаш само, не си оставяш колата и така.
Ричи....700 евро в Дружба 2....посмали малко.

Общи условия

Активация на акаунт