Дали..или..

  • 4 917
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 214
Ох ние си пишем ли пишем, а ти си като навита плоча. Защо пусна темата изобщо? Не ти харесаха отговорите, ок, искай ключ и бъдете щастливи.

# 61
  • Мнения: 17 407
Значи майка с две малки деца, устроена и живееща в чужбина, е прибрала по-млад от нея мъж, който май даже и не говори езика, вероятно е и тукашен, а не тамошен. Изводите са очевидни и всеки може да си ги направи.

Не са очевидни явно. Няма много голямо значение в коя чужбина е. Такова решение не се взема от любов само. Кскво го грее, ако не може да се адаптира, и неясно защо е тръгнал слепешката подире ѝ. Авторката ако търси причини за поведението му, може да се опита да прогледне и в тази посока. Караниците им едва ли са от нищото провокирани.

# 62
  • Мнения: 1 765
Значи аз си ги представям нещата по следния начин - ти си го прибрала в твоя вече устроен живот, вероятно в жилище, в което си живяла и преди него. По-голяма си. Искаш да контролираш нещата да стават само по твоя начин. Пишеш, че си силен характер - представям си те от онези вечно дуднещи жени за щяло и нещяло("караме се за глупости"). Е, как няма да стане агресивен човекът? И той има достойнство. Преразгледай първо твоето поведение и виж дали ти не го предизвикваш. Кой започва пръв?
Това е моята интерпретация на твоя проблем на базата на четирите ти поста.

# 63
  • Мнения: 3 122
Колкото и да "дудне", никоя жена не е виновна, че е обект на насилие. Те така насилниците се оправдават: "тя ме предизвика". Жалко че им вярвате.

Този мъж ако на 30 не е пораснал, защо си мислиш че ще порасне. Той сега не расте, а старее, и с времето негативните му страни ще се засилват. Но ако не си сигурна, остани с него по-дълго, за да се увериш.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 07:28 от Издислав

# 64
  • Мнения: 5
Вижте мили хора..не е лесно и за двама.ни по различни начини..знам,че ви звучи сякаш го оправдавам но просто искам да съм обективна...ако бях на негово място.сигурно  щях да съм избягала.. да дойдеш тук от нулата и да поемеш ролята на мъж и баща не е лесно затова знам,че всеки би бил изнервен ..за изход тип раздяла съветите са ясни..искам да опитам да сработи преди да се откажа..

# 65
  • Мнения: 3 122
И сега като е изнервен, че е в нова държава и му е трудно, трябва ли да си го изкарва на теб чрез вербално и физическо насилие? Ти като си изнервена, на него ли си го изкарваш със заплахи за физическа разправа и стискане на ръцете му? Съмнявам се, но кой знае...щом ти се вижда нормално.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Опитването да сработи не става тук. Посетете специалист, явно и двамата сте избухливи. Щом си решила да живееш с него... Казваш, че не си зависима, оправяш се и сама, за чий тогава си натресла на малките си деца насилник?! Щото и за мен този е такъв.

Ако желаеш, сподели къде сте. Тук има момичета от къде ли не. Може да дадат полезни съвети Simple Smile

# 67
  • Мнения: 10 818
Вижте мили хора..не е лесно и за двама.ни по различни начини..знам,че ви звучи сякаш го оправдавам но просто искам да съм обективна...ако бях на негово място.сигурно  щях да съм избягала.. да дойдеш тук от нулата и да поемеш ролята на мъж и баща не е лесно затова знам,че всеки би бил изнервен ..за изход тип раздяла съветите са ясни..искам да опитам да сработи преди да се откажа..
Е, какви съвети очакваш? Освен с валериана или някакви силни опиати, да го държат лежерен и неизбухлив, не знам какво трябва да направиш. Изнервен бил от ролята на баща и мъж, ами да си намери жена без деца... като му е толкова нервно. Честно, надали има някой да ти даде съвет какво точно този човек би го успокоило. Посрещай го с мусака, режи му салатката, сипвай му ракийката, после се раздавай в леглото на макс. Кажи му да не работи, издържай го... Това по твоята логика трябва да правиш, че да е спокоен и да ви потръгне работата. Лошото е, че това е част от ежедневието и щом го напряга... за да сте щастливи, трябва да си отглеждаш трето детенце.
И, да, трудно е от нулата, какво е очаквал, че хилядите евраци го чакат на границата ли?

# 68
  • Мнения: 31 720
Вместо да пита тука, защо не вземе с него да говори? newsm78
Или на психолог да го заведе.

# 69
  • Мнения: 18 299
Тези работи сигурно са скъпи в чужбина. А и той дали ще е съгласен да иде, не се знае. Simple Smile

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, няма да се стабилизира с годините. Не е виновна чужбината или нещо друго извън самия него.
..незнам как да го обесня,но го усещам като,че му трябва малко да порасне за да се научи да си контролира емоциите.караме се за глупости и не причината а по-скоро егото на двама ни води спора..не се опитвам да го оправдавам ..но всичко като е ново и се справиш с намиране ма работа ,деца ,липса на среда и тн е мн стрес...той самия казва'аз не съм избухвал така до сега" и като  давам идей как да направи ,че да намали стреса-слуша Simple Smile (даже и билкови хапчета започна да пие след като казах,че трябва)  
Това, че трябва да порасне емоционално е сигурно, но не в посока контрол. У зрелия човек няма гняв. Няма и ранимо его, което да го предизвиква. Това се отнася и за двама ви. Ти също трябва да пораснеш. И да разбереш, че няма нужда да се навиваш колко си силна, а да изпадаш в ситуация да буташ отношения, в които си жертва на агресия (макар и предимно вербална за момента). Силната жена не скача от връзка във връзка, а съвсем съзнателно остава в дълги периоди сама (особено ако е с малки деца). Силата си тя черпи именно оттам. И когато/ако пак започне връзка, тя остава независима- емоционално и материално. И не задава въпроси с "дали".
Скрит текст:
Била съм сама в чужбина с две деца. Вече пораснаха и "отлетяха", а аз срещнах Мъжа... от опит пиша.

# 71
  • Мнения: 7 278
Sarania, не съм съгласна. Всеки изпитва гняв, хора сме, не роботи. Важното е да можеш да овладяваш гнева си. Контролиране на емоциите, това са нормалните неща. По отношение на съвета ти да остане една жена дълго сама, защото има малки деца, не е така. Никога не знаеш кога ще срещнеш качествен човек, не трябва да го изпускаш, че друг може и да не дойде.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Не е нужно да остава сама за дълго, но си трябва наистина някакъв междинен период. Скачането от една връзка в следващата не е добро решение. И двата варианта съм ги минавала. Хубаво е човек да има малко време само за себе си, да си намести нещата в главата и душата и да влезе в новите отношения помирен със себе си, а не с багаж. А ако насреща човекът е качествен, нищо няма да му стане да почака няколко месеца.

# 73
  • Мнения: 10 818
Една жена с деца не е длъжна да остане сама завинаги, но не е много удачно да се хвърля на първия срещнат. Е, то си има жени, дето без мъж не могат и ден и после пускат безброй теми във форума. Трябва да има селективност някаква, а не да е на всяка цена. Защото тала жената е оязвима, а много тъпанари само това чакат. Освен това при наличието на деца, освен да избира най-доброто за себе си, трябва да избира преди всичко най-доброто за тях.

# 74
  • Мнения: 3 727
Връзката винаги е 90% късмет. Може първия срещнат да е читав, или пък не. Една жена с деца е желателно да осигури мъж в къщата, заради децата поне.
По темата, ти си силна жена и съответно имаш слаб мъж, често се случва. Понякога е шок чужбината, особено когато отиваш заради любов, не на гурбет. Не мисля, че мъжът ти е насилник,  но за собствената си сигурност се постарай да му изясниш границите. Ако му потръгне в работата, ще се оправи напрежението и вкъщи. Подкрепяй го, все пак сте семейство.

Общи условия

Активация на акаунт