Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 73 447
  • 735
  •   3
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 356
Знам какво е да имаш тъмночервен мат на кухненски вратички.
Разтварях в кофичка препарат за почистване на кухни, забърсвах с кърпа и после веднага подсушавах с мека кърпа.
Дълбоко ти съчуствам за черния мат.

# 661
  • Мнения: 2 765
Аз съм с графитен мат и пуш механизми и чистя с микрофибърна кърпа и препарат за прозорци на ДМ. За сега всичко е излизало по този начин. Но да, ужасно е с тези отпечатъци. Направо ми иде да си махна пуш механизмите и да си сложа дръжки.

# 662
  • Мнения: 1 356
В момента се налага да сменям често жилища и ползвам кухня с пуш бутони. Аз прекарвам доста време в кухнята и всички шкафчета са на петна. Почиствам с препарат за стъкла и мека кърпа.
За себе си лично никога не бих си сложила пуш бутони.

# 663
  • София
  • Мнения: 8 603
Благодаря на всички! Ще пробвам с препарат за прозорци следващия път; и с кърпичките! Много ме учудва, че производителите на кухни не предлагат специализиран препарат (или поне аз не откривам). Но поне не съм сама в чуденката и експериментите Grinning

# 664
  • Мнения: 6 488
Чак сега се усетих за какво иде реч и..... Олелее.... Правилно са ти казали момичетата за препарата за прозорци, ама ако има повече мазнина първо минаваш с най обикновено веро, или натриваш сапун за ръце на мокра кърпа (че се пени по малко). Няма нужда от някакви специални препарати ако се почиства редовно.

# 665
  • София
  • Мнения: 8 603
Да, това за редовното вече си го потвърдих Simple Smile Бърша вратичките веднъж седмично и нямам проблем. Пропуснах ги веднъж, така се случи, и след едно гости с по-интензивно готвене (пък ММ никак не пази) се оказах в ситуация. Не беше нещо чак ужасяващо с мазнините, но стигнах до въпроса "Ами сега?". Успях в края на краищата с Meglio и едва ли ще направя същата грешка отново. Но ми изникна въпроса за специализиран препарат, та реших да питам. Пак благодаря, че споделихте!

# 666
  • Мнения: 8 990
Моля, препоръчайте ми препарат за сухо почистване на дамаски!

# 667
  • Мнения: 13 657
Моля, препоръчайте ми препарат за сухо почистване на дамаски!

# 668
  • Мнения: 8 990
Моля, препоръчайте ми препарат за сухо почистване на дамаски!


Благодаря!

# 669
  • Русе
  • Мнения: 7 089
Този Медикс не е ли за мокро почистване? Имам такъв и си пера с него килимчета.

# 670
  • Мнения: 12 241
Скрит текст:
С този почиствам тапицираните столове в къщи.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте момичета,

Можете ли да ми предложите препарат за почистване на фугите на пода в кухнята? На квартира сме, изчистихме всичко, но тези фуги не стават и не стават...стоях си черно, много е  грозно. Четках ги с чист доместос и една идея на някои места им лъсна бялата част, но на други си седи черно и много ме дразни...не искам да го играя пак с четката, много е трудоемко, затова ако предложите някой препарат, който поне да улесни работата??? 😒😒😒

# 672
  • София
  • Мнения: 10 624
Намажи ги с Доместос и остави час да престои. После с четка за зъби ги мини и ще светнат,освен ако не е нещо в дълбочина.

# 673
  • Мнения: 1 359
Колкото и тъпо да звучи- бих лиснала един кислол, мръсотията да шупне и каквото излезе- излезе и спираш да се тормозиш повече. Така направих навремето, като дойдох тук млада булка. Имай в предвид, че ако е стара фуга, 10- 12г. няма да можеш да я изчистиш изцяло никога. Поне при мен беше така.

# 674
  • Мнения: 3 048
Здравейте момичета,

Можете ли да ми предложите препарат за почистване на фугите на пода в кухнята? На квартира сме, изчистихме всичко, но тези фуги не стават и не стават...стоях си черно, много е  грозно. Четках ги с чист доместос и една идея на някои места им лъсна бялата част, но на други си седи черно и много ме дразни...не искам да го играя пак с четката, много е трудоемко, затова ако предложите някой препарат, който поне да улесни работата??? 😒😒😒

Миналото лято мъжа ми беше чистил с кока кола  фугите и  бяга станали като нови Smile Минуса е , че трябва да се  измие хубаво след това за да не лепне

Общи условия

Активация на акаунт