Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 6

  • 51 580
  • 809
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 255
Мнения за
Мултикукър PHILIPS HD4731/70

# 136
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Мнения за
Мултикукър PHILIPS HD4731/70

Мнението ми е, че трябва да прочетете четирите поста, които са публикувани непосредствено преди вашия. Касаят точно този кукър и защо е или не е по-добър или лош от друг подобен.

# 137
  • Мнения: 2
Здравейте дами, да споделя че черпя информация от вашия форум с години но най-накрая се регистрирах.

С удоволствие готвя но моята приятелка си е навила на пръста един тефал от ФБ групите за които съм твърдо против поради покритието. Преди години щях да си счупя зъбите с откъртило се парче от покритието на тефалов тиган и затова изпитвам определени антипатии.

С малко повече разяснения и обяснения стигнахме до Instant Pot - а та въпросите ми са свързани с ползуващите го. Ще се ползва за основен уред за готвене + фурна.

1. Дали ви се е налагало да го ремонтирате и дали е лесно ремонтопригоден?

2. Диаметъра на тенджерката дали отговаря на масовите тенджери в България и като цяло нужна ли е цялата посуда с приставки или може да се използуват и от други производители.

# 138
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
С малко повече разяснения и обяснения стигнахме до Instant Pot - а та въпросите ми са свързани с ползуващите го. Ще се ползва за основен уред за готвене + фурна.

1. Дали ви се е налагало да го ремонтирате и дали е лесно ремонтопригоден?

2. Диаметъра на тенджерката дали отговаря на масовите тенджери в България и като цяло нужна ли е цялата посуда с приставки или може да се използуват и от други производители.

Instant pot, моделите с иноксова вътрешна тенджера не могат да се ползуват като фурни и нямат програми за печене. Новите, скъпи модели, които все още не се продават в Европа имат копче Cake, но то е сшза кексове и пудинг, които се приготвят на пара под налягане, а не за директно печене в съда. Подобните уреди, които пекат, идват с тефлониран съд и ако имат иноксова, той не става за печене. Може, евентуално, ястието, приготвено в тях да се запече с халогенен капак, но не препоръчвам ползуването му когато тенджерата е в кукъра, защото високите температури скапват електрониката.

1) да, може да се поправи понякога, но не винаги.

2) зависи кой размер купите. Има 3, 6 и 8 литрови Инстант пот. Приставките за съд с подобен диаметър влизат и в Инстант пита без проблем.

Има специална тема за Инстант пот. Потърсете я! Има на последните страници и снимки на сърми, сготвени под налягане и запечени с допълнителен капак.

Ако искате подобен уред, който и да пече кекс, хляб, макар и не точно като във фурна ви съветвам да се ориентирате към Olla GM modelo G. Иноксова съд се купува допълнително.

# 139
  • Мнения: 947
Момичета, нахлувам в темата ви с въпрос за два уреда, от които бих искала да си избера. Нямам много време да чета за тях, мога утре да купя, затова питам вас.
Единият е Moulinex Cookeo
Скрит текст:

Другият Moulinex Maxichef Advanced MK812121
Скрит текст:

Сега видях, че съм снимала и някакъв Тефал.
Скрит текст:
Скоро си взех фраер Delonghi Multifry 1394, с който не мога да се разбера нещо и искам мултикукър. Моля, ако знаете нещо за тези модели, да ми споделите!

# 140
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
MaNishma, обясни, поне, за какво ти трябват уредите и какви са функциите, на които държиш!

Maxichef е уред с много програми, лек, заема много място на плота. Много, много бавно загрява. Ако искаш да готвиш бавно е ОК, но за цената има по-добро.

Cookeo не е точно мултикукър, а програмируема тенджера под налягане. Супер удобен за готвене, купата е с добро покритие, но смисъл от тефлон не виждам, защото не пече. Капакът се отключва малко трудно и не е удобен за отваряне от дете, което може да е позитив или негатив. Бих си я купила ако имаше печене.

# 141
  • Мнения: 947
Да, не написах за какво. Ами за телешко, за яхнии например. В Мултифрай мога да пека месо, картофи, току що се справих криво-ляво и с едно ризото, но например пиле с картофи опитах преди няколко дена и беше пълна катастрофа.

# 142
  • Мнения: 2
Невена спрели сме се на 6 литровия, теоретично ще ни задоволи нуждите като основен уред за готвене а за печенето не съм се изразил правилно. Позлзуваме печка Мечта(чисто нова, от мазето на баба ми) но нещо не и се харесва естетически.

Иначе изчетох тази тема 2пъти, малко от предната и специализираната за пот-а, също и доста аглийски форуми и мнения. Проверих повечето кукъри дадени в темата и стигнахме до извода че това е нашия уред, а и аз без печка все още не съм готов да остана.

# 143
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ma nishma, и двата мултикукъра ще ти направят яхния, но Кукеото я прави бързо. Моят е същият, долу горе и прави сърми с кисело зеле или лозов лист за половин до един час в зависимост от това дали изпускам налягането или го изключвам и чакам да падне само. Телешко варено, сос от телешко или агнешко с киснат във вода 12 часа нахут и моркови, тиква за кускус, мароканската супа харира с телешко, бьоф Строганов стават за около 50-60 минути от хлопване то на капака. 10-15 да вдигне и стабилизира налягане, 30-40 под налягане и 1-2 да изкара дама парата.

Ако искаш бавно готвене те съветвам да погледнеш моделите на Филипс. Този Мулинекс е слаб с 750 вата за 5 литра. Даже няма да може лук да запържиш в него.

Не бързай с такава покупка и проучи добре уредите. Непрекъснато има намаления. Намаленията за такива уреди са септември-октомври, черен петък края на Ноември и през март. Има и по време на разпродажби.

Не пише в профила ти къде си, но ако си е България, Филипс имат добра оферта за обикновен мултикукър.

Струва си да погледнеш и Инстант пот, който прави същото като Кукео, само че има иноксова тенджера и лесно управление. Само трябва да имаш на плота място за капака. Аз нямам, хаха.

На предишната страница Мимето е сравнила модели на Филипс.

Успех ти желая и да си много доволна от покупката и вкусно да ти готви!

032 user, писа, че за печене го искаш и аз затова отговорих, че няма да стане. За готвене е бомба. Е, то никой от нас не е изхвърлил печката. Мечта бяха едни големи май. Раховец са малките. Майка има една Горение от 70те и още си работи идеално.

# 144
  • Мнения: 947
Благодаря ти Невена. Права си, няма да бързам. Изчетох сега тази тема и май вече съм по-наясно какво искам. Искам уред под налягане, ако може да запържва (да е по-мощен вероятно). Би било супер да има отложен старт. Опцията с киселото мляко също ми харесва, правим си често. Споменах телешкото месо, защото го обичаме и често готвим, и под налягане ще стане много добре. Чета, че и купата има голямо значение, материал, дебелина, дръжки.
Сега не съм в България, в Андора съм. Снимките от по-горе са от верига магазини, за които имам карта с 15% намаление и цените ми се видяха приемливи. Утре ще отида отново и ще се огледам по-добре за някои от моделите, които споменавате тук. Не мисля, че имат Инстант Пот, но пък може да имат Филипс. Помня, че имаха Бош и Тефал. Аз имам хлебопекарна на Мулинекс и някак инстинктивно се насочих към съответните килъри. Ще направя снимки на всичко, което имат с цените и ще пиша утре отново. И без това от утре им започват промоциите за черен петък. Благодаря за информацията! Темата е чудесна.

# 145
  • Мнения: 87
Nevena, защо ви е нужно място на плота за капака? Той си стои на дръжката на ИП в отворено положение. Или аз нещо не разбрах.

Новият модел Crisp идва с допълнителна приставка за поставяне на капака, но то е за запичащия капак, който е с реотани вътре и е нагорещен като се ползва. Та таз приставка е нещо като като подложка за сервиране на гореща посуда.

# 146
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Nevena, защо ви е нужно място на плота за капака? Той си стои на дръжката на ИП в отворено положение. Или аз нещо не разбрах.

Новият модел Crisp идва с допълнителна приставка за поставяне на капака, но то е за запичащия капак, който е с реотани вътре и е нагорещен като се ползва. Та таз приставка е нещо като като подложка за сервиране на гореща посуда.

Защото кухнята ми е много малка, а плота висок и над него имам шкафове. (Почти) е невъзможно да се постави капака на Инстант пот в дръжката. Отгоре, над тенджерата, има много малко разстояние между нея и шкафовете. Съжалявам, че не сложихме плотове и на съседната стена. Когато се нанесохме мястото ми стигаше, но сега никак. А даже нямам микровълнова. Машина за кафе, умивалник, газовите котлони, резачката на блендера, оризоварката и хоп, няма къде да режа. Не ми се преправя нищо, защото децата ми са вече големи и ако идат да учат другаде няма да имам и половината на това, което имам сега, на плота. Сегашният ми кукър е 5 литров и по-нисък.

МаНишма, от Ника ти помислих, че си на изток и на юг, хаха, а ти си била съседка. Инстант пот го има във френския Амазон. Имаш и избор в Испания. В момента Оля ГМ имат промоции, пакети с халогенен капак, втора купа Итн. Оля ГМ прави всичко, което прави Инстант пот, но и пече хляб и кекс. Ето офертите за пакети със стария  модел:

https://www.storeollasgm.com/es/22-modelo-g-deluxe

Ето и с предишния, който няма вградена теглилка, но това не е страшно, защото не е точна:

https://www.storeollasgm.com/es/13-modelo-g

Ето и най-новия модел, който излезе тази седмица, Olla GM modelo H, с по-добра тенджера, но не съм я виждала. Има копче за изпускане на парата, така че да не се изгори човек, но не виждам нищо ново в температури и програми.

https://www.storeollasgm.com/es/26-modelo-h

Има и modelo H deluxe  с интегрирана теглилка:

https://www.storeollasgm.com/es/28-modelo-h-deluxe

От същата серия има и овален модел, но за него няма да пасва оечащия капак или други тенджери:

https://www.storeollasgm.com/es/27-modelo-h-ovall

Ако искаш да готвиш в иноксова купа ще трябва да в купиш допълнително:

https://www.solostocks.com/venta-productos/electrodomesticos-coc … cimix-etc-6473615

Отложен старт - имат повечето такива уреди.

Кисели мляко - не е трудно да се направи дори в уред, в който няма обособена програма. Пуска се да заври за да отопли купата, слага се да държи топло 1 час или 2 и след 8 часа се вади от съда. В моя няма обособена програма, но става. В Олите ГМ има специална програма, в Инстанта също май имала, поне в по-новите модели. В Кукео не знам дали става.

# 147
  • София
  • Мнения: 615
Здравейте, имам един въпрос - от скоро използвам мултиукър Тефал. Чета, че някои от вас пускат на съответната програма, излизат и като се върнат всичко е готово, чака ги топло ястие. Да, но при мен като свърши програмата, започва обратно броене - т.е. пускам например на готвене с налягане за 30 мин., започва да отброява 30, 29, 28 и т.н. и като свърши след 1-2 мин. започва да брои отначало 1, 2, 3 и т.н. Може ли да ми кажете защо така се получава? Притеснявам се да оставя уредът без надзор поради тази причина...

# 148
  • Мнения: 1 466
За Tefal All-in-One ли става въпрос? Ако е за него, след края на готвенето светва Cancel в зелено и брои времето, през което яденето е оставено на подгряване. Точно това е функцията, която ми запазва яденето топло, докато се прибера.
Докато е на подгряване, налягането си спада само.

# 149
  • София
  • Мнения: 615
За Tefal All-in-One ли става въпрос? Ако е за него, след края на готвенето светва Cancel в зелено и брои времето, през което яденето е оставено на подгряване. Точно това е функцията, която ми запазва яденето топло, докато се прибера.
Докато е на подгряване, налягането си спада само.

Благодаря!
За този модел говоря -  Tefal CY505E30. А как се определя това време, през което ще подгрява яденето?

Общи условия

Активация на акаунт