Радостта ми е голяма, аз съм вече ЮЛСКА мама!

  • 13 541
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Ели,
спокойно и твоят ред ще дойде.Винаги има вариант за неточно определяне на термина,така че не се тревожи на празно.Просто следи дали всичко си ти е наред и ако няма индикации за преносване не се тревожи на празно.Например като бях в следродилна зала(всички със секцио са така)приеха едно момиче,на което уж терминът бил добре определен,а си беше преносило,та чак и зелени води са й текли преди това ,ама откъде да знае ккаво значат.Те са първият признак на преносването.Направо са за разстрел тия доктори #2gunfire
Тиция, мила Hug казва се "реанимация" следродилната зала Wink при операциите Grinning И за съжаление зелените околоплодни води са знак за вътреутробно страдание, не за преносване, въпреки, че могат да бъдат индикация и за това. Бебето събира мекониум (аки) и той е с тъмнозелен, почти черен цвят. При частично изтичане на води, започнал родов процес или каквото и да е друго вътреутробно страдание, включително и увита пъпна връв при някои, гладката мускулатура на бебчето се отпуска и изпражненията излизат в околоплодната течност. Точно те променят цвета й до блатисто зелен.
При нормални обстоятелства мекониумът се изхвърля веднага след раждането и няколко дни след това изпражненията продължават да бъдат тъмни, почти черни.
Иначе си абсолютно права. Терминът е ориентировъчно понятие. В крайна сметка има жени, които забременяват много преди или много след евентуалните фертилни дни. Така че - спокойствие коремчета Hug
Казвах ви в началото, ама може и да не помните. Като ме питаха за раждането ми казвах, че това е денят, който сложи край на най-дългото любопитство в живота ми Laughing А повярвайте, аз съм безумно любопитна Wink hahaha

# 16
  • Мнения: 277
Аааааа, ето ме и мен в новата тема! За разлика от Ели си знам, че няма да издържа да не пиша, тък че мисля да ви досаждам...и така до края на света!!! Mr. Green
Изчетох старата тема и сега тази и си водих внимателни записки, тъй че тоя път няма да пропусна никой! Само гледайте!  Naughty

Честито бебе Павел на мама Пипи, бебе Стилиян на мама Деси, бебе Дамян на мама Кокинела! Страхотни именца сте им избрали! Да растат големи, силни, умни и добри юнаци! Да слушат мама и тати и да не са пакостливи! Честито и най-мили пожелания и на мама Тайди, мама Ивая и мама Пингвина, както и на гордите татковци! Бързо да измислите именца на мъниците или, ако сте го направили, чакаме да ги споделите!

Добре дошли у дома на бебе Анна и на мама Макси! Надявам се да са се оттървали успешно от жълтеничката още в болницата, а мама да се възстановява бързо от операцията!

Много са красиви всички беби в албумчето - принцове и принцеси само!!! А преди си мислех, че всички новородени са грозноватички... hahaha Ех, човек като му стане едно сантиментално и като си набучи на носа розовите очила, колко е готино всичко! Благородно ви завиждам на всички, които вече сте се запознали с мъничетата си!  Heart Eyes

Пърличко, наистина ще я пропусна съботната разходка... Не смея... ooooh!  Днес излизах да го видя тоя прехвален Кауфланд (за нищо не става, ама хайде...) и се убедих, че не съм за излизане... А в неделя нашият тати има ден-ден и като се има предвид как ще се натоваря физически около това, не ми се иска да прекалявам с движението два поредни дни. Трябва да го изчакам тоя 21ви и толкова!

Фиона, Вера, присъединявам се в клуба на ядящите като за последно. Така съм от около 10 дни (преди въобще нищо не ми се прияждаше) и си мисля, че е, защото се залежах в къщи и от скука само "преслушвам" хладилника. И така ужасно съм "загладила косъма".  #Cussing out Но се сдобих с въженце и като се повъзстановя, почвам да скачам всяка свободна минута...щото и целулит имам да боря. Абе, така се украсих през тая бременност!  Sick
Ред_харт, на мен гинекологът ми каза, че стриите при някои са неизбежни, независимо колко и с какво се мажеш. Просто кожата си има определен лимит на еластичност и преминеш ли го, няма лосиони, няма кремове, стриите са факт. Аз до миналата седмица също вярвах, че съм се оттървала леко, огледах се самодоволно в огледалото, намазах се с кокосов крем и излязох. Като се върнах и се съблякох да не си мачкам роклята, случайно минах край голямото огледало и  Shocked две лилавки стрийки ми се образували в ляво и дясно на пъпа, но ниско долу, близо до срамната кост. Щях да умра! Оплаках се на целия свят, ама хич не ми олекна. Мъжът ми само се разсмя каква ми била работата да си гледам долу под корема (където нямам пряка видимост иначе  Mr. Green), че да се деприсирам и ме увери, че съм си пак аз и пак съм си хубава, ама го каза от такт вероятно  newsm78... Иначе стриите са ужаааасни! Cry

Ели, въпреки че в случая съм съгласна със свекито ти, подходът ти ме изкефи.  Peace Така де, няма да се даваме, всяка жаба да си знае гьола!

Хайде, хубав ден от мен! Успех на запътилите се към родилното и чакаме поредната приливна вълна от бебета! Не е необходимо да е пак от Варна, всички географски ширини имат нужда от подобни приливи....
Целувки за бебките, отивам да ги гледкам в албумчето отново и отново.... Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 174
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА НОВООБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ ! ДА СА ВИ ЗДРАВИЧКИ, УМНИЧКИ И КРАСИВИЧКИ !

Делукс
мила, няма думи които могат да намалят болката, съжалявам за загубата ти - зная че е най светлото ангелче на небето! Сигурна съм, че съвсем скоро ще гушкаш едно хубаво здраво бебче !


Какво става та ние от Варна почти всички се обебихме   Shocked

Сега ми остана малко време та сядам да попиша. За ВИП-а в АГ-то наистина си е опашка от чакащи. Докторите са ококорили ей такива очи smile3556 цитат: "Какво става бе, вие да не сте се наговорили всички да правите бебета по едно и също време, то такова нещо не е било отдавна...", а аз му казах " Ами те са правени като започва студа, то какво да прави човек тогава... Joy"
Та аз се "вредих" защото бях планувано секцио, а имало мамита с естествено там, те докато издаржат, ние ако е достатъчно узряла плацентата и хайде под ножа  Grinning
Доволна съм от отношението на целия персонал - отглавния доктор на етажа до чистачките. Макар че, научих че на акушерките заплатите им са 200 лв. -  Shocked (Тиция тези от Майчин дом явно се мислят за незнам каква си работа). Е и при мен имаше една такава акушерка, но разбрах че замествала титулярката, която била в отпуска - та на тази жена явно тези дето си плащахме и бяхме всички криви, но какво да се прави - разни хора, разни идеали!
Нашето раждане премина доста леко. Е, то без болка не може,но все пак е операция. На 4-ия ден ми я донесоха малката кукла. Учехме се да ядем, да се повиваме и обличаме, отначало е страшно, мислиш си че само като я докосна и ще и счупя нещо, но сега вече сме по-смели   newsm53 smile3503 Добре че засега само спим и ядем и сме едни кротки, дано така да продължава, че като ги слушах едни бебоци в болницата..., здрави нерви на мама и тати - да им растат засмени и щастливи  Hug
Относно храненето, като се прибрахме и извикахме педиатърката у дома, тя ни каза да пропускаме нощното хранене и ако се събуди да му даваме водичка. Коремчето се поразтоварвало, а добре било и за нас с тати. Отначало не бях съгласна - ДА СИ ОСТАВЯ ДЕТЕТО ГЛАДНО ЗА ВЕЧЕРТА  Crossing Arms ТАЗИ ЛУДА ЛИ Е ", но сега съм доволна, ставам само да я погледна, а тя си спи спокоооойно, ако беше гладна щеше да плаче все пак, ако се събуди и давам глюкоза и пак отнася плувката  Laughing Имаме още малко жълтеничка и сега си пием глюкоза вместо водичка. Пъпа още не паднал, работим по него, но не ще и не ще  Wink Като му дойде времето.
Хайде стига съм писала, че ще ви омръзне да четете писанията ми, ....  а и дойде време да се храним  breastfeeding

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Хоп и аз в темичката Heart Eyes
Наде както винаги    bouquet
Didkapan,аз още не съм обебенаааааааааа Crossing Armsа вече не ми държат нервите на тези въпроси"айде бе,ти не роди ли?или "а ти още колко ще дебелееш"? smile3515направо ми идва да застрелям  #2gunfireнякой
Maxin, welcomeчакаме разкази и снимки


TYDY,IVAIA,PINGWINA честити ви момченца newsm68 newsm44да са много здрави и послушни
 smile3504 smile3504 smile3504

# 19
  • Мнения: 239
Хайде и аз да се разпиша в новата тема Grinning

Наде получаваш поредните поздравления  bouquet
Незнам без теб какво щяхме за правим.

Честито на всички новообебили се мами! Да им растат живи и здрави бебочествата. Много да папкат,спинкат и слушкат мама и тати! Hug

На всички запътили се днес за най-прекрасната среща в живота им пожелавам само позитивни мисли,спокойствие и здрав дух.

Стискам ви палци момичета и знайте,че всичко ще е прекрасно Praynig

Обичам ви и ви целувам. Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 5 401
Ивка, пази се!! Ще си разхождаме бебоците куту му дойде времето  Laughing Апропо, а твоя ЧРД коги е, нали си раче?!

maxin,   bouquet да нацелуваш Аничка от нас и благодаря ти за днешния разговор отново!  Heart Eyes

Ама аз пак за този Бивацин да ви питам - ако се наложи да ви правят епизиотомия, доста облекчаващо е да си имате под ръка едно такова спрейче. Така че казвайте коя от вас ще ражда естествено и не се е снабдила, да й го връча официално!

Рени, наистина изглеждаш адски гот! Пу-пу! Аз още не мога да си вляза в дрехите, освен в ластичните, а те не са никак много и ги сменям с малкото ми бременни дрехи.. А уж ми остават 6 кг да сваля..  ooooh! Та по този повод, попадали ли сте на инфо колко време след раждането можем да почваме с фитнес и други такива "забавления"? Не че в момента имам силици, ама все пак по 30 мин. на ден може и да се прежаля!  newsm78

Целувки и стискам палци на всички бременлийки!   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 440
Рени, какви дрешки ти искаха в родилното или каквито ти искаш?Кажи ми какво взе?  Аз от вчера се чудя едно чудене камизолки или бодита? Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 512
Мами, върнах се от доктора, няма да раждам и тва е. Доктора ме посрещна с майтапче- Още ли се носите, срамота:), ама ние още си се носим и хич не ни е срам Joy
Та доктора каза никакви изгледи за раждане нямам, даже каза и предпоставка за предизвикване няма. Аз му казах, че след дълги изчисления съм стигнала до извода, че бебо е заченат не по рано от 15 (даже това е първи-втори ден след менструация) и ако се ражда на деня на зачеването, просто не е определен правилно термина. Той каза, че сигурно е така (аз си знам най-добре), но на 20 ако не се съм родила ще ме взима в болница и ще не ще бебока ще се ражда.
Та това е в общи линии, от мен не чакайте бебе в близките 5-6 дни.
Лека вечер на всички обебили се и необебили се мами Hug

# 23
  • Мнения: 29
Привет, мили юлки!!!  bouquet
ЧЕСТИТИ СЛЪНЧИЦА НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ И ТАТКОВЦИ!!! Желая ви много здраве, късмет и само щастливи и усмихнати мигове заедно с мъничетата ви!!
Аз отдавна не съм писала, въпреки, че почти всеки ден чета. Просто няма какво да се похваля. TiredДнес бях на преглед - слушаха тоновете, не ме гледаха на ултразвук, лекаря само ми опипа коремчето. За следващата седмица остана да ме прегледа за разкритие - евентуално.  Thinking И аз се чувствам като останалите маминки, чакащи заветния момент. Признаци няма, не мога да спя повече от 2-3 часа на денонощие и папкам като че ли не съм яла от години. Blush Лекарката ми реши, че ще чака да почна да раждам нормално и ако не стане, тогава секцио по спешност. ooooh! Въпреки, че по данни за размера на главата на бебето и ширината на таза ми изглед да родя нормално НЯМА. Тъй че, съм се подготвила психически за доста болка преди да се видим и гушнем с мъничето ми. Моля се, само това решение на лекаря да пробваме първо нормално и после с операция да не доведе до страдание и на бебето ми. baby_neutral Praynig
Ами .... това е за сега от мен.
Кураж на всички маминки, които сме още 2 в 1. И нашият ден ще дойде!!! И то много скоро!!!  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 55
Аз да се вмъкна лекичко тук-бебчето на мама ТуДу се казва Владимир Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 926
Пърли, за раждалите нормално - когато се почувстват добре може да се започнат леки упражнения. За тези със секцио, поне месец и половина - два. Но преди това може да се правят леки повдигания с единия и другия крак и да се навеждат напред. Навеждането напред е възможно най-лекият вариант на коремни преси. НО и за двата типа раждане трябва да мине време преди да можете да се занимавате с по-сериозни и натоварващи спортове като джогинг и аеробика.
Иначе и да си върнете старите килограми (бабите казват 9 месеца си качвал, 9 месеца ще сваляш) трудно ще си влизате в тесните дрехи, защото остава малко коремче, а и раждалите нормално е добре да си дадат поне година, година и половина срок за събиране на тазовите кости. Та не си правете програма максимум Wink Освен това повечето от вас, които кърмят ще топят интензивно килограми от кърмене след 6-7 мия месец. На кърмачката й трябват средно 600 калории дневно повече, но 400 от тях се набавят от запасите, трупани през бременността. И ако не правите резки хранителни паузи, а се храните нормално и пълноценно организмът ви ще се постарае да разкара излишните килца Grinning

# 26
  • Мнения: 174
Да се включа и аз, Бивацина си е необходим, по съвсем друг начин е болката - не щипе по шевовете. Другото необходимо нещо без което не може е Гармастана за зърна - добре е да го имате още в болницата. На мен мъжа ми го донесе, а за едни нетретирани зърна болката си беше.... Облекчението е моментално, вече след всяко кърмене е задължителна процедура.

# 27
  • Мнения: 2 653
Аз какъвто съм заплес изобщо не разбрах за новата тема и се чудя защо никой не пише в старата цял ден вече. doh doh doh
Добре дошла на Максин!
Хайде и аз искам да съм вече юлска мама!
 smile3525 за темичката!

# 28
  • Мнения: 1 298
didkapan при нас положението е същото както разказаш.
Също педито каза да отказваме нощното хранене.Ама тц.Не минава.Моя мишок си се събужда.Иска папу.Като му дам глюкозка и не признава.Ама не го мъча де.Само веднъж съм пробвала.

За зърната си купих Лансинокс.От тези помпи положението става  Shocked Че си е необходимо мазилце.
Нарина На мен ми трябваха  2 комплекта жилетчица с ританки тънички 22номер.2 камизолки.Комплект пелени/Вземи 2 за всеки случай/ Чорапки за върху ританките за да не му се изхлузват.Първият ден беше повит.После ги обличат както искаш.Но гледай да ти е удобно на теб да сменяш памперса.Вземи кремче за подсичане/от малките кутийки/.Аз не давах да го мажат с олио та да не се изрине.Иначе ги мажат с каквото кажеш.

Стечи мила като не става нормално и видят че бебето се мъчи могат да те оперират във всеки един момент.При мен имаше една жена която 1 час напъваше във всякакви пози и бебето не излиза  #Crazy Оперираха я.Оказа се твърде голямо бебе 4.550.И не искаше да излиза.Не се тревожи  Hug

# 29
  • Мнения: 3 926
А може ли да питам аз не ви ли казах, че зърната най-добре минават без мазила - след кърмене изстисквате няколко капки кърма и ги размазвате заедно с останалата от бебето слюнка върку зърното. Оставяте гърдата непокрита докато не засъхне "мазилото". Вечер като се пиберат комшиите отваряте прозореца и си правите въздушни бани на гърдите. През деня ходите поне по час-два голи до кръста и ако може да се попечете през прозореца... просот да ви видят слънчеви лъчи, макар и през стъкло...
Дидкапан, Гармастана е кофти мазило - трябва да се измива, а това просто завърта роцедурата в порочен кръг. Остави зърната да си изработят сами защитата с тяхвната си мазнина. Не ги мийте Praynig
Рени, какви помпи, мила? Ако не са ти напрегнати гърдите недей да цедиш след кърмене. Можеш да си докараш някоя хиперлактация, а в Бургас няма дори банка за кърма, където да даваш излишното количество. Освен това хиперлактацията е много опасна... Моля ви се, майчета, не си правете излишни проблеми Hug Тормозете ме, за да не се чувствам като натрапник, пишейки ви непрестанно за кърмене Embarassed Честно просто ме бута отвътре, а сигурно вече ви е писнало да четете километричните ми постове на тема - колко е полезно да кърмиш Embarassed
Освен това наистина бебчетата ви не се нуждаят от глюкоза. Вие им пускате абсолютно натурална такава с предното мляко... не знам как да ми повярвате... Сияна от три дни е изпила 100 мл. вода. При това тя е захранено дете, което яде три пъти на ден твърда храна - плодово пюре, ядене и супа... и не е обезводнена. Водата, давана сега измества хранене, което само по себе си съдържа вода от предното мляко. И нещо друго ще ви кажа. На Сияна й спряха коликите като спря да пие вода на третия месец. До тогава майка ми все й пробутваше по малко около 20-30 гр. на денонощие (първия месец беше дори 50 мл., което си беше цяло хранене), а после и аз се поддадох. Разбирам напълно какво изпитвате в момента и само съжалявам, че нямам медицинско образование, просто за авторитет. Знам, че изглежда немислимо да е така, но наистина вие сте достатъчни на бебето.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 22:51 от Assinka

Общи условия

Активация на акаунт