Противогрипна ваксина сезон 2019/20

  • 18 885
  • 232
  •   1
Отговори

Анкета

Ще поставяте ли противогрипна ваксина тази година?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 15 окт 2019, 08:12

# 105
  • София
  • Мнения: 9 416
Миналата година и при нас се получи така. И нашата лекарка каза да не се притеснявам.

# 106
  • София
  • Мнения: 861
Аз вчера купих 3 бр Ваксигрип тетра от асптека Софармаси срещу пазара Красно село в София. Не знам имаха ли ограничени количества. От друга аптека Софармаси по телефона миналата седмица ми казаха, че ваксини ще имат чак в края на месеца ...
Защото Ваксигрип тетра в повечето ни аптеки свърши - буквално се изкупиха за 2-3 дни в по-оборотните аптеки, а за Инфлувак получихме служебен имейл, че най-вероятно ще се появи в края на месеца. Но реално вече има.

# 107
  • Мнения: 2 480
И ние онзи ден купихме ваксигрип и вече се ваксинирахме сами по описаната по-назад методика. За по-специалните инжекции търсим, когото трябва.

Нашата лична не смята, че ако ваксината не е непременно в хладилна чанта след купуването и отнасянето до къщи ще се повреди.

Препоръчително е спринцовката да се затопли в ръка след разпечатването, за да придобие телесната температура.

Нашата лична е казвала, че ако сме хванали нещо, би следвало да се ваксинираме едва 2седмици след пълното излекуване.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 02:27 от vl

# 108
  • София
  • Мнения: 1 190
2 седмици след ваксинирането с Инфлувак Тетра се наложи да започна антибиотик.
Някой дали е запознат това проблем ли е и трябва ли да се повтори ваксината след приключването на антибиотика?
Благодаря!

# 109
  • София
  • Мнения: 9 416
И аз с въпрос. На щерката сега й лекуваме един зъб. Умъртвяват го с лекарство. мога ли да я ваксинирам (Ваксигрип си купихме) докато все още има лекарство в зъба, или по-добре да изчакам пломбирането? Ще ми се да хвана момента докато е здрава...

# 110
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Миналата есен за първи път не се ваксинирах от 20 години. И тази няма. Почти не съм боледувала през изминалата година, с изключение на настинка.
Когато слагах ваксина забелязах че дори и да не боледувах от грип през есенно зимния сезон през останалото време ме хващаха всякакви други вируси, лятото на почивки не минавах без боледуване. Мисля че имунната ми система тотално се изтощи от ваксините, но не знам дали е така. За това започнах да калявам и предизвиквам организма ми сам да работи☺️
Това е мое мнение. Холандското министерство иска да направи грипните ваксини задължителни за медицинския персонал и за персонала в детските ясли и градини, което показва че си заслужава ако работиш с много хора.
Желая здраве на всички без вируси!🍀

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 19:42 от Madelief

# 111
  • Мнения: 9 276
Мисля че имунната ми система тотално се изтощи от ваксините, но не знам дали е така.

Ами не само, че не е така, но това на практика е невъзможно. Ваксината реално като капка в океан, тя съдържа едно много малко количество части от вируси, които нито са живи, нито се размножават. Ако имунната система се изтощаваше от това, то значи ако те хване една най-обикновена хрема трябва веднага да паднеш на земята мъртъв. Имунната система има потенциал да се справя с безброй много вируси, бактерии, гъбички, паразити, отрови и др. и като казвам безброй наистина става дума за огромно количество.  Само за сравнение през целия живот човек ще произведе между 1 и 100 милиона различни специфични антитела, а с тазгодишната ваксина само срещу 4 грипни щама. Освен това инактивираните ваксини се слагат и на хора с ХИВ, химиотерапия и т.н. тоест хора, които вече имат някакъв имунен дефицит.

И сега след като ти описах колко яка всъщност е нашата имунна система, резонен въпрос е защо въпреки това се разболяваме. Защото първо нашата имунна система не убива веднага всичко, до което се докосне, а най-напред разузнава с какво си има работа, т.е. имунният отговор е малко забавен. Има милиони бактерии и др., с които живеем в симбиоза и без които дори не бихме могли да живеем. Второ, голяма част от гадинките, които разболяват имат хитри начини, с които прескачат нашите защити и спъват въздесъщата ни имунна система и могат да те повалят по-бързо, отколкото ти можеш да произведеш антитела. А понякога нашата имунна система всъщност е тази, която в желанието си да ни защити, реагира толкова силно, че ни убива и т.н. има много причини.

организма ми сам да работи

Ами той организма ти сам работи, ти кой мислиш, че работи? Във ваксината няма чудодейно лекарство, което да работи вместо теб, в нея има само "снимка" на това, към което искаш да изградиш имунитет. Не съществува противоречие между това да си подсилиш имунната система и да се ваксинираш, антителата са най-мощното възможно оръжие на имунната система.

# 112
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Ок всичко е много лично и аз наистина се сривах тотално от една настинка или летен вирус. Не ходех на работа по 3 седмици но зимата бях на линия☺️
Все пак чрез ваксините се стимулира имунитета по изкуствен начин нали? За 3-4 месеца а после какво правим?
Това е мое мнение и себенаблюдение. Нали за това е темата да споделим? Слагах си ваксина от 20 години и мисля че имам основание за някой лични изводи които споделих сега.🌷💐

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 21:07 от Madelief

# 113
  • Мнения: 9 276
Така е, аз просто се опитах да обясня защо изтощаването на имунната система от ваксина е невъзможно. Въпреки това се радвам, че вече не боледуваш, това е най-важното.

Все пак чрез ваксините се стимулира имунитета по изкуствен начин нали? За 3-4 месеца а после какво правим?

Това не е изкуствен начин, а си е съвсем естествен. Имунитетът от преболедуване е също толкова нетраен, просто вирусът е такъв. Дълготраен имунитет срещу грип засега просто няма.

Аз също да се похваля, децата вече ходят на детска градина, ами разликата е огромна. Вече не боледуват така, както на яслата. Сега, дали вече изпреболедувахме всичко, дали порастнаха не знам, но това в яслата беше чудо невиждано, нямам спомен през живота си да съм боледувала толкова много. Добре че в цялата лудница се разминахме с грипа. Пожелавам всички да са здрави.

# 114
  • София
  • Мнения: 313
Все пак чрез ваксините се стимулира имунитета по изкуствен начин нали?
Не се стимулира имунитета по изкуствен начин. Само получава малка помощ отвън. (Ужасно навременна и актуална помощ). Отвън идват още и заразите. И лекарствата също идват "отвън".
 А после какво правим? - после я караме както дотогава. Без да съжаляваме и без да се извиняваме за "малката приета външна помощ". Тя вече е изчезнала и не ни пречи, нито помага.

# 115
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Ок всичко е много лично и аз наистина се сривах тотално от една настинка или летен вирус. Не ходех на работа по 3 седмици но зимата бях на линия☺️
Все пак чрез ваксините се стимулира имунитета по изкуствен начин нали? За 3-4 месеца а после какво правим?
Това е мое мнение и себенаблюдение. Нали за това е темата да споделим? Слагах си ваксина от 20 години и мисля че имам основание за някой лични изводи които споделих сега.🌷💐
Споделете в края на зимата дали без ваксина сте успели да се преборите с вирусите.
Аз имах съвсем други последствия от неваксинирането две години подред - боледувах дълго и тежко, и след това вече не пропускам ваксинацията.

Според проф. Тодор Кантарджиев, летни грипове няма, това са друг тип вируси. Зимните са тези, които се характеризират с инфекция на горните дихателни пътища, които могат да продължават да циркулират и лятото.
http://www.focus-news.net/opinion/2015/07/16/33723/prof-todor-ka … zona-tempove.html

# 116
  • Мнения: 9 276
За тези, които не вярват, че антителата са възможно най-силното оръжие на имунната система предлагам следния експеримент. Дайте да се заразим с вируса на бяса, аз ще се ваксинирам, пък вие ще си подсилвате имунитета по други начини, да видим накрая какво ще стане. Simple Smile

Пак повтарям, няма и несъществува противоречие между това да си подсилваш имунната система и да се ваксинираш. И това разделение между това да избираш дали да се каляваш, да се храниш добре и т.н и да се ваксинираш според мен е напълно изкуствено, най-добре е да направиш и двете.

# 117
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
LillyM: аз не коментирам други видове ваксини и съм напълно ЗАтях Simple Smile Синът ми е ваксинирах със всички задължителни включително и против минингит.
просто мисля че най страшното не е грипа а усложненията от него ако не се лекуваш адекватно, с режим на легло колкото е необходимо☺️

# 118
  • Мнения: 9 276
Това е все едно да кажеш, че най-страшното не е удара в земята, а усложненията от него. Ами те усложненията са в следствие на грипа. А колко страшни и ужасни могат да бъдат съм видяла и съм се убедила лично, неведнъж съм разказвала, че на братовчедка ми детето замалко щеше да умре. Много добре гледано дете. Така че освен всичко, което по принцип знам за този вирус като информация, имам и лична мотивация всяка година да ваксинирам децата, пък каквото ще да става. Напълно наясно съм, че ваксината е далеч от перфектна, желая с цялото си сърце най-накрая да се разработи добра универсална ваксина, но дотогава това е, с което разполагаме.

# 119
  • Мнения: 2 083
Да се отчета и аз с ваксина за мен и за малката ми дъщеря. За голямата бях записала час за средата на ноември за спрей (вместо инжекция), но тази година са ги обявили за неефективни и сега и нея ще трябва да я бодем... Надявах се да си го спестя. Че и по две дози и за двете. Но важното е, че стартирахме с ваксинацията. Сега ще се надяваме да ни подминат гриповете.

Общи условия

Активация на акаунт