Противогрипна ваксина сезон 2019/20

  • 19 050
  • 232
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 225
Аз от миналата събота съм с грип. Не очаквах да дойде толкова рано и да удари толкова силно. Нека ви опиша симптомите, които се появиха при мен. Удари ме внезапно и със силно втрисане - Т 39 градуса. После 5 дни висока температура от 38.6 до 40.3 градуса, която трудно се повлияваше от лекарства. Компресите май действаха най-много. До сряда бях с висока Т, отпадналост, главоболие и болки в мускулите. Понеже през 1-2 часа се вдигаше до 40 градуса, се следеше през половин час. Вечер свалях до 37.8-38.5 градуса и сутрин пак я качвах:cry:. Ако има значение температурата ми я мериха с електронен термометър в устата и такъв с допир на челото. След 5тия ден се появи и една дращеща кашлица, която и до днес си седи и още продължавам да съм много отпаднала. Всички вкъщи освен болногледача(мъжа ми) все още са изолирани, а болничният ми е до четвъртък. Още съм много отпаднала, кашлям, боли ме гърлото и с  понякога все още качвам Т до 38.0-38.5 градуса. Много гаден грип е този, миналата година ме пропусна, сега явно си наваксва...

Вкъщи всички без мен вече са ваксинирани. Сега съм в чуденка дали да си оравя ваксината след като го изкарам или има риск да ме повтори?

# 121
  • София
  • Мнения: 8 131
Грип още няма. Това вероятно е друг вирус или бактериална инфекция. Не всяко разболяване е грип. За грип можем да говорим, само когато грипният вирус е доказан с изследване.

# 122
  • Мнения: 225
В болничният ми така пише. Кръвно изсшедване не са правили. Съвсем ме отчайват тези лекари. Какво е, що е, явно не знам... В такъв случай ще аи поставя ваксината!

# 123
  • Мнения: 2 480
Аз от миналата събота съм с грип. Не очаквах да дойде толкова рано и да удари толкова силно. Нека ви опиша симптомите, които се появиха при мен. Удари ме внезапно и със силно втрисане - Т 39 градуса. После 5 дни висока температура от 38.6 до 40.3 градуса, която трудно се повлияваше от лекарства. Компресите май действаха най-много. До сряда бях с висока Т, отпадналост, главоболие и болки в мускулите. Понеже през 1-2 часа се вдигаше до 40 градуса, се следеше през половин час. Вечер свалях до 37.8-38.5 градуса и сутрин пак я качвах:cry:. Ако има значение температурата ми я мериха с електронен термометър в устата и такъв с допир на челото. След 5тия ден се появи и една дращеща кашлица, която и до днес си седи и още продължавам да съм много отпаднала. Всички вкъщи освен болногледача(мъжа ми) все още са изолирани, а болничният ми е до четвъртък. Още съм много отпаднала, кашлям, боли ме гърлото и с  понякога все още качвам Т до 38.0-38.5 градуса. Много гаден грип е този, миналата година ме пропусна, сега явно си наваксва...

Вкъщи всички без мен вече са ваксинирани. Сега съм в чуденка дали да си оравя ваксината след като го изкарам или има риск да ме повтори?

Антибиотик не вземате ли?

За кашлицата с две ръце ви препоръчвам Бронлес по 2 пъти на ден. Без лекарско предписание е и миналата зима разбрахме, че е изключително ефикасен! Личната го изписа на майка заедно с Панцеф. Но и за мен се оказа много ефикасен. Най-доброто средство за кашлица, което сме виждали!

Ощи веднъж ще напиша препоръките на нашата лична-ваксиниране едва 2седмици, след като сме напълно излекувани. Това дава гаранция, че ваксината ще се усвои добре и ще донесе имунитет.

# 124
  • Мнения: 2 129
Че не всеки тежък вирус е грип е факт. Факт е и че грип се доказва само с тест, но мен са мен изследвали за грип с носен секрет, а не с кръвно изследване. А и грип вече има. Краят на октомври сме, разбира се, че има вече случаи на грип. Как по-точно установихте, че това не е грип?

# 125
  • София
  • Мнения: 8 131
Че не всеки тежък вирус е грип е факт. Факт е и че грип се доказва само с тест, но мен са мен изследвали за грип с носен секрет, а не с кръвно изследване. А и грип вече има. Краят на октомври сме, разбира се, че има вече случаи на грип. Как по-точно установихте, че това не е грип?
По-скоро питам как е установено, че е? Защото ако няма изследване, твърденията нямат стойност. Доста хора използват думата "грип" за всяяко неразположение, което изпитват. И никъде не съм казала, че грип се доказва само с кръвно изследване...

# 126
  • Мнения: 2 480
Да се отчета и аз с ваксина за мен и за малката ми дъщеря. За голямата бях записала час за средата на ноември за спрей (вместо инжекция), но тази година са ги обявили за неефективни и сега и нея ще трябва да я бодем... Надявах се да си го спестя. Че и по две дози и за двете. Но важното е, че стартирахме с ваксинацията. Сега ще се надяваме да ни подминат гриповете.

Спрейовете никога не са били ефикасни.  Експериментите с тях започнаха преди повече от 30г.

Колкото до убождането, ако намерите качествени хора, които да го правят старателно и по правилата, не би трябвало да има проблеми. И ако са приятели, най-добре! Ние така решихме проблема с инжекциите и вземането на кръв. Черпим се, уважаваме се и това е. И изпитваме най-добри чувства към хората, които ни бодат, за разлика от преди. А слагането на грипна ваксина го научихме още преди 20г. и се справяме идеално сами. Преди 21г., когато я слагахме за първи път не останахме доволни от позната фелдшерка, която се оказа небрежна и некадърна. Нарушила е основните правила за инжектиране. Разбрахме го година по-късно, когато поискахме други наши близки лекари да ни научат да си я слагаме сами. Има и специални инжекции, на които в никакъв случай не трябва да се опитваме да се учим. За тях още повече важи моята препоръка да се обръщаме към способни и старателни специалисти и ако е възможно да са приятели.

# 127
  • Мнения: 419
Имам въпрос. Дъщеря ми беше болна миналата седмица, до преди 2 дни пи АБ и още е сополива. Колко време трябва да изчакаме за ваксината? Също така нейната ЛЛ каза, че се слага половин доза на дете, а в листовката на Ваксигрип пише, че щом за първи път се слага, се слагат 2 пъти по 0.5 през месец.

# 128
  • Мнения: 225
Имам въпрос. Дъщеря ми беше болна миналата седмица, до преди 2 дни пи АБ и още е сополива. Колко време трябва да изчакаме за ваксината? Също така нейната ЛЛ каза, че се слага половин доза на дете, а в листовката на Ваксигрип пише, че щом за първи път се слага, се слагат 2 пъти по 0.5 през месец.

Да минат 1-2 седмици от пълното оздравяване.

# 129
  • Мнения: 13 547
Имам въпрос. Дъщеря ми беше болна миналата седмица, до преди 2 дни пи АБ и още е сополива. Колко време трябва да изчакаме за ваксината? Също така нейната ЛЛ каза, че се слага половин доза на дете, а в листовката на Ваксигрип пише, че щом за първи път се слага, се слагат 2 пъти по 0.5 през месец.
А според мен поне 2 седмици, даже и повече.

# 130
  • Мнения: 9 276
1 седмица според мен. Ако чакате прекалено дълго време, накрая ще дойде грипа. Не забравяйте, че на ваксината й трябват 2-3 седмици.

# 131
  • Мнения: 2 129
Да се отчета и аз с ваксина за мен и за малката ми дъщеря. За голямата бях записала час за средата на ноември за спрей (вместо инжекция), но тази година са ги обявили за неефективни и сега и нея ще трябва да я бодем... Надявах се да си го спестя. Че и по две дози и за двете. Но важното е, че стартирахме с ваксинацията. Сега ще се надяваме да ни подминат гриповете.

Спрейовете никога не са били ефикасни.  Експериментите с тях започнаха преди повече от 30г.

Колкото до убождането, ако намерите качествени хора, които да го правят старателно и по правилата, не би трябвало да има проблеми. И ако са приятели, най-добре! Ние така решихме проблема с инжекциите и вземането на кръв. Черпим се, уважаваме се и това е. И изпитваме най-добри чувства към хората, които ни бодат, за разлика от преди. А слагането на грипна ваксина го научихме още преди 20г. и се справяме идеално сами. Преди 21г., когато я слагахме за първи път не останахме доволни от позната фелдшерка, която се оказа небрежна и некадърна. Нарушила е основните правила за инжектиране. Разбрахме го година по-късно, когато поискахме други наши близки лекари да ни научат да си я слагаме сами. Има и специални инжекции, на които в никакъв случай не трябва да се опитваме да се учим. За тях още повече важи моята препоръка да се обръщаме към способни и старателни специалисти и ако е възможно да са приятели.

Ваксината я поставя педиатърът при нас, а за съжаление, той не е никак внимателен в това отношение. И на мен ми я постави той и поне два дена ме болеше ръката, а какво остава за малко дете...

Миналата година спреят имаше същата ефикасност като инжекцията, такива бяха заключенията след края на епидемията. Тази година явно са се изложили. Спреят е с жива ваксина, за разлика от инжекцията. Не знам дали това има някакво отношение де, просто ми прави впечатление.

# 132
  • София
  • Мнения: 8 131
Какъв е този спрей? Не сте в България предполагам.

# 133
  • Мнения: 1 226
След поставянето на ваксината винаги боли ръката 2-3 дни. Не е до некадърност или грубо отношение. Пише си го и на листовката.

# 134
  • Мнения: 2 480
След поставянето на ваксината винаги боли ръката 2-3 дни. Не е до некадърност или грубо отношение. Пише си го и на листовката.

М...не.....

Мен ме боля само първия път, както го описах по-нагоре.

Оттогава не. Само при пипане на мястото на инжекцията може да се усети нещо съвсем слабо, но тази година и това не усетих. Нормално е да бъде затоплено 1-2дена.

От какво зависи дали ще боли или не? Тези неща ми ги обясняваха лекарки приятелки още преди 20г.  От това къде се инжектира и колко дълбоко. А също и колко бързо......Ако е за 1-2 секунди е доста вероятно да боли. Ако е на няколко пръста от лакътя-също. Ако е плитко-също. Да не говорим пък, ако е вътресъдово!(поради грешка, която е възникнала от небрежност и неаспириране) Тогава и ваксината дали ще бъде достатъчно ефективна не зная.......Неслучайно за втора година публикувах правилата за инжектиране.

Сега към Snowche
Ако педиатърът не е внимателен, можете да потърсите съседка, позната или приятелка мед.сестра или лекарка. Доста вероятно е да се справят по-добре от него дори и да нямат нищо общо с педиатрията.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 12:28 от vl

Общи условия

Активация на акаунт