Противогрипна ваксина сезон 2019/20

  • 18 888
  • 232
  •   1
Отговори

Анкета

Ще поставяте ли противогрипна ваксина тази година?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 15 окт 2019, 08:12

# 15
  • гр. София
  • Мнения: 12
Вчера говорих със Санофи, които са вносител на ваксигрип и ми казаха, че внос ще има края на септември или началото на октомври. Късно както миналата година. Ето им телефона ако някой иска да се свърже с тях - 02 970 5300.

# 16
  • Мнения: 9 276
Благодаря много за информацията. Аз също чакам Ваксигрип, просто с нея сме се ваксинирали досега, така че не виждам причина да я сменяме. Края на септември и началото на октомври всъщност не е късно, точно навреме е. Мисля, че първите случаи на грип се появяват някъде ноевмри, така че има предостатъчно време.

# 17
  • Мнения: 1 622
За 15 годишно дете, коя ваксина трябва да купя?
Имам спомен, че едната беше 18+

# 18
  • София
  • Мнения: 647
Може да ползвате наличния Инфлувак. В повечето случай над 14 години ползват медикаменти за възрастни,просто с подходящо дозиране според килограмите. В новата листовка на Инфлувак пише "за деца над 3 години".

За 15 годишно дете, коя ваксина трябва да купя?
Имам спомен, че едната беше 18+

# 19
  • Мнения: 1 622
А има ли значение Инфлувак или Ваксигрип, или всеки избира тази, след която не се е разболявал?
Има ли нещо съществено различно в тях?

# 20
  • София
  • Мнения: 647
Педиатрите подадоха обратна връзка с преференциално желание Инфлувак. Аргументите им бяха,че имат повече доверие в качеството и самите игли във въпросната ваксина били по-добри,каквото и да значи това Simple Smile . Аз лично не се ангажирам с мнение /на моя организъм ваксините не влияят добре/ ,само предавам,защото за първи път имам толкова близък достъп до лекуващите лекари,заради местоработата ми. Разбира се и пациентът може да си избере,затова се подържат и двата вида по принцип.

А има ли значение Инфлувак или Ваксигрип, или всеки избира тази, след която не се е разболявал?
Има ли нещо съществено различно в тях?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Аз също ще слагам ваксина тази година. За последните 10 години два пъти не сложих и прекарах много тежки грипове, със страхотни усложнения и повече не искам да си го причинавям. А ваксината досега винаги ме е предпазвала от тежко разболяване, най-много някоя лека хрема да хвана.
Друг е въпросът, че аз съм с астма и много лесно обикновената настинка се превръща в сериозно заболяване.

# 22
  • Мнения: 2 083
Да напомня на всички, че ваксината не предпазва от боледуване, а от ГРИП, тоест може и да се скъсате да боледувате, но да не е ГРИП. Също може и ГРИП да изкарате, покритието е сравнително ниско, НО ако се случи, че лепнете ГРИП, то ваксината предпазва от тежки усложнения.

Аз тази година за първи път ще поставя на децата, защото миналата година имаше няколко случая в градината на голямата ми дъщеря, все ваксинирани деца, и го изкараха тежко, но без усложнения и с поносимо-висока Т (около 38-39), а не 41 градуса, както го прекара детето на приятелка без ваксина. 41 градуса в продължение на 5 дена и още 3 дена с 39. Ами някак си не ми се иска да го изживявам Sad Все пак, силно се надявам да ни подмине!

# 23
  • София
  • Мнения: 9 416
Педиатрите подадоха обратна връзка с преференциално желание Инфлувак. Аргументите им бяха,че имат повече доверие в качеството и самите игли във въпросната ваксина били по-добри,каквото и да значи това Simple Smile . Аз лично не се ангажирам с мнение /на моя организъм ваксините не влияят добре/ ,само предавам,защото за първи път имам толкова близък достъп до лекуващите лекари,заради местоработата ми. Разбира се и пациентът може да си избере,затова се подържат и двата вида по принцип.

А има ли значение Инфлувак или Ваксигрип, или всеки избира тази, след която не се е разболявал?
Има ли нещо съществено различно в тях?

Аз зададох този въпрос на нашата педиатърка. Тя каза, че според нея няма разлика в двете ваксини, защото и в двете се вкарват еднакви щамове.
Лично аз предпочитам Ваксигрип, защото единствения път, в който се ваксинирах с друга ваксина изкарах грип с усложнения. Но дори не помня дали другата ваксина беше Инфлувак, защото по онова време бяха повече от две ваксините и не помня вече коя беше, помня само, че не беше Ваксигрип. Но сега след думите на нашата педиатърка, че няма значение коя ще е ваксината, се замислям дали да не пробвам и Инфлувак, ако не открия Ваксигрип. Миналата година доста трудно открих Ваксигрип, а Инфлувак я имаше на повечето места, на които не откривах Ваксигрип.

# 24
  • София
  • Мнения: 647
Нямам идея защо,но Ваксигрип винаги идва поне месец след Инфлувак. Засега складовете на едро отговарят само - очакваме. Иначе доволни пациенти има и от двете,съответно има хора,които никога не биха повторили поставяне на ваксина и такива,които не пропускат година без ваксиниране.

Педиатрите подадоха обратна връзка с преференциално желание Инфлувак. Аргументите им бяха,че имат повече доверие в качеството и самите игли във въпросната ваксина били по-добри,каквото и да значи това Simple Smile . Аз лично не се ангажирам с мнение /на моя организъм ваксините не влияят добре/ ,само предавам,защото за първи път имам толкова близък достъп до лекуващите лекари,заради местоработата ми. Разбира се и пациентът може да си избере,затова се подържат и двата вида по принцип.

А има ли значение Инфлувак или Ваксигрип, или всеки избира тази, след която не се е разболявал?
Има ли нещо съществено различно в тях?

Аз зададох този въпрос на нашата педиатърка. Тя каза, че според нея няма разлика в двете ваксини, защото и в двете се вкарват еднакви щамове.
Лично аз предпочитам Ваксигрип, защото единствения път, в който се ваксинирах с друга ваксина изкарах грип с усложнения. Но дори не помня дали другата ваксина беше Инфлувак, защото по онова време бяха повече от две ваксините и не помня вече коя беше, помня само, че не беше Ваксигрип. Но сега след думите на нашата педиатърка, че няма значение коя ще е ваксината, се замислям дали да не пробвам и Инфлувак, ако не открия Ваксигрип. Миналата година доста трудно открих Ваксигрип, а Инфлувак я имаше на повечето места, на които не откривах Ваксигрип.

# 25
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Ваксинирам се от много години.
За експеримент, как ще се справя с естествения имунитет, преди няколко години, реших да пропусна две години подред, и изкарах много тежки грипове. От тогава не се замислям дали да се ваксинирам. Моят опит показва, че тези ваксини предпазват. Понякога и с ваксина съм карала леки грипове, но с ниска температура, и за много кратко. Обикновено това става в края на зимата, може би вирусите мутират, а и организмът отслабва през зимата.
Слагам си Инфлувак. Понася ми добре, нямам реакции от нея. Всеки си преценя каква да сложи, ако има някаква реакция от едната или другата, следващата година може да я смени.
Ваксигрипът е срещу същите щамове,  както и Инфлувака, препоръчани са от Световната здравна организация за сезон 2019-2020, и съдържа също деактивирани части от четири вируса, размножени в пилешки ембриони. Установено е, че не предизвикват алергии даже и при хора, алергични към яйца.
Ваксината може да се закупи сега, за да не се свършат като миналата година, и да се съхранява в хладилника на вратичката. Аз си я слагам обикновено във втората половина на октомври. За да се изработи имунитет, са необходими около две седмици. Така през ноември вече ще имам имунитет.
Защитата на ваксината е около шест месеца, и до края на април би трябвало да имам защита от тези вируси, които се очаква да са най-разпространени през зимния сезон.

# 26
  • Мнения: 2 558
Някоя кърмеща мама слагала ли е ваксина? Обмислям тази година да се ваксинираме аз и ММ и се зачудих заради кърменето..

# 27
  • Мнения: 9 276
Не само, че няма проблем, но заедно с теб и бебето ще получи защита.

Is the flu vaccine safe for breastfeeding mothers and their infants?

Yes. Flu vaccination is safe for breastfeeding women and their infants aged 6 months and older. In fact, women who get the flu vaccine while pregnant or breastfeeding develop antibodies against flu that they can share with their infants through their breast milk. Breastfeeding can provide some protection against flu for infants, including children younger than 6 months who cannot receive the flu vaccine.


https://www.cdc.gov/breastfeeding/breastfeeding-special-circumstances/maternal-or-infant-illnesses/influenza.html

# 28
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 743
Бебка е почти на 8 месеца ,аз  ще си слагам. За нея се чудя обаче, нали над 6 месеца може да се слага...дали да й слагаме илк ли да разчитам на кърменето.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
Аз днес търсих Ваксигрип в нашата аптека, но ми казаха, че все още не била дошла. Ще поизчакам още малко, защото аз  така или иначе слагам чак края на октомври.

Общи условия

Активация на акаунт