Бременна с момче

  • 3 725
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мамита . Бременна съм и чакам момче. Много съм щастлива но имам и много въпроси . Как се справяте с момчетата  мами на момчета нека споделят с мен

# 1
  • Мнения: X
Ами, то гледането на бебе предполагам е едно и също. Момче или момиче каква е разликата? Аз имам син и мисля, че не се гледа по-трудно от момиче. Не знам може би някой ден ако имам и момиче ще намеря разлики. 😊 Ако те интересува нещо конкретно в отглеждането на момчетата питай 😊 иначе така общо казано според мен няма разлика заради пола на детето

# 2
  • Мнения: 12 648
Купуваш памперси за момчета.

# 3
  • Мнения: 4 321
Ами от дете до дете има голяма разлика, независимо от пола Simple Smile И аз чакам момче и ми е странно, понеже нямам братя, а майка ми и живата ми баба са отгледали само момичета. Ще избегнеш суетенето около панделки, чантички и "мамо, искам токчета", но пък ще има други грижи...

А от наблюдението край мен на майки с момчета и момичета - важното е да не се стига до крайности, има много лоши пример с изключително разглезване с извинението "то е момче и го поставяме на пиедестал, всичко му е позволено".

# 4
  • Мнения: 89
Аз също очаквам момченце, живот и здраве през Януари. Според мен докато са бебета няма разлика между момиче/момче. Вече като стане по-голямо всичко зависи от характера на детето, възпитанието, средата, в която израства. Има буйни момчета, както и буйни момичета. Такива, които са по-ученолюбиви и кротки. В началото също имах притеснения как се отглеждат момчета и винаги съм си мислела, дори още като не бях бременна, че аз няма да мога да се справя, ако имам един ден момченце и ето че този ден дойде 😁 И след като започнах да наблюдавам мои познати с деца, стигнах до извода, че всичко зависи от самото дете, а не от пола му. В момента съм много щастлива, че ще имам мъж и не бих си представила обратното 😊

# 5
  • София
  • Мнения: 9 416
Подкрепям, че няма значение какъв пол е бебето. Всичко е индивидуално. Аз имам едно изключително енергично момиченце, което играе предимно с момчета. Разби на пух и прах всичките ми представи за гледане на момиче. В същото време познавам момченца, които са кротки повече и от момиче.

# 6
  • Мнения: 46 437
Води се по детето. Това е всичко.
...Ще избегнеш суетенето около панделки, чантички и "мамо, искам токчета", но пък ще има други грижи...
Имам момиче на 15 г., но изброените неща са ми непознати.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Полът е без значение. Всичко зависи от това какъв характер и темперамент ще носи бъдещото дете.
Ако това ще те успокои, казват, че момчетата са по- привързани към майките си Wink

# 8
  • Мнения: 2 721
За последното не съм съгласна, поне в нашия случай е по привързан към баща си, голяма любов е там , но мен това само ме радва, че са изградили такава връзка за 3години и не могат един без друг дори и един ден. ☺
Иначе моят син е много палав и едно много будно дете , проходи много рано на 10м и 16 дни, на първия си рожден ден бягаше..
Става в 5:30-6:30 всяка сутрин пълен с енергия. Аз през целия си живот съм искала да имам син, мечта ми беше и се сбъдна. На мен всичко свързано с него ми е много интересно.  Много добре се разбираме , а тази сутрин от 4:30до 6:30 ме гушкаше с всичка сила.
Като се ударя някъде идва и ме целува , а преди сън ми целува очите , бузите и челото и чак тогава се обръща на другата страна да спинка.☺
Уча го да ми помага, за мен е изключително важно, за да знае като порасне , че няма женска и мъжка работа и , че у дома всичко трябва да се поделя.
Общо взето и второ дете да имам пак бих искала да е момче. 😊

# 9
  • Мнения: X
Моите момчета са лепнати за мен като гербови марки, но естествено всичко е индивидуално. Освен това бяха изключително неспящи и мрънкащи бебета, но пък при малко късмет, може и това да те прескочи.

Единственото специфично нещо, за което се сещам и засяга бебетата момчета ми се струва забелването. Това отдавна не се практикува, не давайте на педиатъра да пипа там, където не му е работа!

# 10
  • Мнения: 2 721
Аз съм против насилственото забелване от лекар и дори майка. Оставих сина ми сам да я свърши тази работа. Единствено отидох на консултация с хирург , който да погледне дали всичко е както трябва. И той ме увери, че действам разумно като не пипам. ✌🏽🙃

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
И аз не съм пипала нищо.

# 12
  • Мнения: 16
Моите момчета са лепнати за мен като гербови марки, но естествено всичко е индивидуално. Освен това бяха изключително неспящи и мрънкащи бебета, но пък при малко късмет, може и това да те прескочи.

Единственото специфично нещо, за което се сещам и засяга бебетата момчета ми се струва забелването. Това отдавна не се практикува, не давайте на педиатъра да пипа там, където не му е работа!


Какво е забелване?

# 13
  • Мнения: X
Насилствено издърпване на кожичката на пениса, така че да се види главичката отдолу.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Води се по детето. Това е всичко.
...Ще избегнеш суетенето около панделки, чантички и "мамо, искам токчета", но пък ще има други грижи...
Имам момиче на 15 г., но изброените неща са ми непознати.
Късметлийка си значи. Защото от ранна възраст преминавам през всички типично момичешки работи. Но гледам, че и пуберясването при момците също не е лесна работа.

Общи условия

Активация на акаунт