Отговори
# 240
  • Мнения: 41 998
Сто пъти повторих, че статията се отнася за децата по принцип - в някои държави виждаме проявени всичките характеристики, в други - само някои. Това от толкова повтаряне даже и Грета -активистката щеше да го разбере.

Ако беше повтаряла само това, изобщо нямаше да се включа. Ама ти се развихри как си тормозим децата, как им скапваме психиката с уроци, състезьания по математика и други подобни, за което нямаш изобщо преки впечатления.

# 241
  • Мнения: X
А теб какво те интересуват проблемите в канада - тук ли ще се местиш?
Проблемите в Канада не ме интересуват персонално. Интересува ме мотивацията ти да пуснеш темата. Иначе, от чисто академичен интерес, бих прочела и за проблемите в Канада.

# 242
  • София
  • Мнения: 62 595
сега е моментът някой да пусне материалче за онази китайска тигрица ли каква беше, която написа книга по възпитание. Доста зловещо ми звучеше. Та, от едната страна канадците, от другата страна китайската американка, а ние целите в бяло! Wink С уроците, де! Не можем да ги стигнем ни китайците, ни Хамериканците, ни канадците. къде се врем, изобщо! Тук сме като на пионерски лагер, аматьори някакви.

# 243
  • Мнения: 859
Откога трябва да си обяснявам мотивацията за какво й да било? Ти така ли правиш? Да не съм на разпит или пък ти да си някакъв важен фактор тук?

# 244
  • Мнения: 30 802
Апропо американската тигрица, нали знаеш къде и как си намести детето и какъв скандал стана, че търсела жени според външния вид за секретарки на съдия Кавано? Ta тя си намести малката дъщеря да прави стаж точно при Кавано, дето закачал моми през 80-те на студентски купони. Майката-тигрица му е един от най-големите защитници. Та явно не е достатъчно, че е била тигрица, трябва и доза донаместване на гениалните дечица на правилните позиции.


Еленна ми липсва да обясни кое не е точно така:)

# 245
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как статията да се отнася до децата по принцип, защото няма деца по принцип. В най-добрия случай може да се говори за децата по принцип относно най-общи биологични, психични и когнитивни особености, и то пак към определена възраст. Хубавото на статистиката е, че дава ограничения и при нея няма нищо принципно. Затова в изследванията, били те психологически, социологически и т.н. се посочва какви са изследваните лица - възраст, пол, образование, дори националност или етническа принадлежност, дали са от масови училища или специални или някакви други особености, които могат да са в пряка връзка с изследвания феномен. Няма деца изобщо. Едно е за децата на 5 месеца, друго е на 5 години и съвсем трето на 15. За децата по принцип пишат журналистите, защото ей така си приказват, не са си написали домашното.
В статията става въпрос за наблюденията на терапевт, не съм го гледала с какъв възрастов, социален и т.н. диапазон пациенти работи.
Като цяло все повече емпирични наблюдения има и тенденции, особено ако един терапевт има по-широк опит с деца, примерно в детски градини и училища, клиенти на социалната система или с родители на деца с някакви проблеми, най-често дисциплинарни и обучителни.

# 246
  • Мнения: 30 802
Имаше една серия снимки, на която снимаха деца заедно с храната, която ядат за седмица. Еми с просто око се вижда стройното хубаво бразилско индианче от джунглата, дето яде риба, някакви местни плодове и месце и някакви подпухнали дечица от индустриалните страни, които ядат главно тестени неща. Ми как няма да са отегчени и озлобени, то непрекъснато им се люшка кръвната захар натам и насам. Сигурно им липсват и някои микроелементи.

# 247
  • Мнения: 859
Андариел, само не ми се фръцкай с "когнитивни" и "емпирични" - признак на помпозност и некомпетентност. Някакво въображаемо лустро - един вид употребявайки такива думички съм важен....
Сиренке, казвай направо, че американчетата са дебели, тъпи и серийни убийци с автомати, канадците - и те олигофрени и да се свършва. Българите - умни и най-красиви.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 21:39 от Мама Кенга

# 248
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво де, мога да ти го кажа и на прост език, махам лустрото - когнитивен е синоним на умствен. Емпиричен означава произхождащ от опита. Ежедневно обяснявам сложни за децата думи на обикновен език, така че питай!

# 249
  • Мнения: 859
Не се безпокой, аз тези думички ги знам - въпросът всъщност е защо ти имаш нужда да ги употребиш пред широката аудиторията.

# 250
  • Мнения: 4 496
Според Иза - не съм - в България не живея - значи в никакви дискусии не мога да участвам. Не съм завършила и статистика в университет...така че нищо за нищо не разбирам. За местните чувам само по телевизията и явно не контактувам с тях.
Написала съм нещата по-горе и няма да се повтарям. А теб какво те интересуват проблемите в канада - тук ли ще се местиш?
Иза я остави сама да си обяснява постовете, поне засега нямам нужда от "преводач".
Акцентът, който ти ибягна е върху "емигрант", за съжаление, колкото и да плюеш по миналото и корените ти, те са част от теб и далеч по-тъжно изглежда човек, който говори за съотечествениците си (бивши), като за "те, българите " от този, който съчетава и това, от което идва с това, което намира. Защото си точно позиция позиция на заварил, намерил. Ти не си част от историята на държавата, в която винаги ще бъдеш чужденец.
Утехата за емигрантите, които много искат да забравят родината си, но странно защо, се навират все сред сънародниците си (пак повтарям, бивши)  за да им обясняват, колко е мизерен и нещастен животът им, е, че децата им ще са скъсали всички връзки със земята на бабите и дядовците си и няма да говорят техния език. В тази връзка, исках да знам, да не би по изключение, твоето място сред местните е на повече местен от тях.

# 251
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямам нужда, когато говоря за тези неща съвсем естествено влизам в терминологията, все пак това съм учила и това работя. Още повече, че в темата всички разбират за какво говоря, не е като да се опитвам да обясня на обичайния персонал на Женския пазар.

# 252
  • Мнения: X
Поредната тема за  Канада.

# 253
  • Мнения: 30 802
По-точно поредната тема за България, пусната от емигрирал в Канада, на принципа "Думам ти дъще, сещай се снахо".

А иначе отегчението идва оттам, че на някои деца пътят им наистина е предначертан. Има си един строй, следваш си правилата и излизаш на позиции. Което за някои хора е доста отчайващо, няма го предизвикателството на "голата поляна", ясно е, че ще си минимум лекар или адвокат и това е.

# 254
  • Мнения: X
Мама Кенга, къде живеете в Канада? На местно ниво  ли е това наблюдение?
Толкова теми за Канада  няма и в българо-канадския  форум..

Общи условия

Активация на акаунт