Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 62 595
Ех, тая Канада! Хващам влака и съм там!

# 256
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Пак свободни съчинения. Върнете се на първа страница и ми кажете, че това го няма и в България  newsm78

# 257
  • Мнения: 30 802
Не знам кое е "това", но ако "това" е изписване на риталин на малки деца и lockdown drills в училище - радвам се, че още го няма.

А иначе е нормално да има отегчение в училище.

# 258
  • София
  • Мнения: 62 595
Има го, разбира се! При това се вижда с просто око от учителите по градините и училищата. Най-често читателите на ширпотреба литература за либерално възпитание. После идва вайкането, че детето не се справя по време на часовете, когато учителката каже да оградят всички зайчета.

# 259
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Не знам кое е "това", но ако "това" е изписване на риталин на малки деца и lockdown drills в училище - радвам се, че още го няма.

За такива като теб е дадена статия...веднага го обръщате на емигранти срещу другите. Ами то няма смисъл да се връщаш до България, поглеждаш няколко теми във форумът и лъсват нещата.

А за lockdown drills, преди "демокрацията" имахме нормални учебни часове веднъж седмично, а ти продължавай с радостта.

# 260
  • Мнения: 15 268
Пак свободни съчинения. Върнете се на първа страница и ми кажете, че това го няма и в България  newsm78
Проблемът го има, но за повечето участниците в дискусията, това няма значение. От 5-6-7 години пишат едно и също - Не съм от тях. Дори да е така, не знам, след време къде ще бъдат техните деца, защото ако останат тук, ще трябва да живеят с тези, от които в момента се дистанцират. Ако обаче отидат другаде, ще бъдат също като Кенга - емигранти, в държава, за която ще останат чужденци.  

# 261
  • Мнения: 30 802
Ми не знам, моите деца са още малки и не бих казала, че са прекалено отегчени. По-скоро всичко им е интересно. В моя балон децата са си чудесни. Сега, истерията след 7 клас понякога е голяма, аз лично не я разбирам, особено за родители, които имат избор между 5-6 хубави гимназии, не е само един избор и провален живот.

А за lockdown drill...как да го кажа, не е едно и също НВО през соц-а и гражданска защита и active shooter drill в сегашната му форма, вдъхновено от Sandy Hook.

# 262
  • София
  • Мнения: 62 595
Пет-шест хубави гимназии и 7  000 седмокласници набор. Местата в тези гимназии са колкото през дълбокия соц, някъде около 500 за пол (лично съм ги смятала). Ако искаш го наричай истерия, а аз му казвам реалност.

# 263
  • Мнения: 30 802
Да де, ама от тия 7,000 колко имат реален шанс? Всяка майка си познава детето, големите истерии идват от тия, дето нямат шанс, ама пак драпат. Докато за други деца влизането е почти гарантирано айде да кажем с лееекинко побутване за формата на изпита и психическата подготовка.

Тоест тия 7,000 всъщност съдържат една групичка, дето няма конкуренция. И голяма бройка, която са обречени на издънка, ама майките си мислят, че ще ги вкарат. Несъответствие на желания и реалност.

Щото примерно най-истеричните майки са били тия с посредствените деца, дето с много труд могат да додрапат до 4 и половина. При мен примерно...и на автопилот щях да вляза минимум Руската. И после майките с посредствени деца раздухват легенди колко трудно е кандидатстването.

# 264
  • София
  • Мнения: 62 595
Всички отличници задължително и тези с успех над 5. Виж, тази игра я играх вече два пъти в София, а за теб е само на хипотеза. Ако ти се занимава можеш да видиш статистиката на РУО и минималните балове за тези гимназии и колко деца с космически бал не са се класирали там.

# 265
  • Мнения: 30 802
Кое се вика "космически бал"?

# 266
  • Мнения: X
...веднага го обръщате на емигранти срещу другите.
Не. Темата е зададена като "емигранти срещу другите". И единственото, което предизвиква така зададената тема, е лекото учудване от гнева в постовете на авторката, която вместо да хубавее и шастливее като емигрант, още малко и ще се задави от гняв. Не зная дали това е провокирано от живота в Канада или е персонален дефект, но живеещите в България не се чувстваме длъжни да толерираме теми, чиято цел е да оплюят нас и живота ни, дори ако тези теми имат терапевтичен ефект върху нервната система на автора си.

# 267
  • Мнения: 24 523
Ех, тая Канада! Хващам влака и съм там!
Кога тръгваш?

# 268
  • София
  • Мнения: 62 595
Отвори статистиките на руо софия и ги разгледай. - ще добиеш представа.
Навремето за нег минималният беше малко под шестици за момичетата. Ако те интересува лесно ще се ориентираш. Зная, че не искаш да ми повярваш, затова няма да погледнеш - ще ти тазвали тезата.

# 269
  • Мнения: X
Анди, за космическите балове си права, че са космически за най-желаните гимназии. Тази година например, най-ниският бал в СМГ беше 475 от 500, т.е. и по двата предмета децата трябваше да са изкарали над 95 точки, за да ги приемат. Но това, което вече ми бие на налудничавост, са тръшканията на разни майки, че чедата им са приети в 1НЕГ, а не в СМГ. Лела, каква трагедия! Ай, малко по-леко.

Общи условия

Активация на акаунт