Покажете си детските стаи - тема 26

  • 45 086
  • 749
  •   2
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 6 293
Е, как няма да стигнат 15 квадрата за едно дете. Аз на толкова събрах неща за 2 деца  и пак има място и за игра. Просто трябва да се обмисли добре как да се оптимизира пространството.

# 661
  • Мнения: 10 773
А защо да има разтегателен диван?
Надувате един матрак (за 3те пъти в годината, ако се наложи) и се спи идеално... Камари с мебели не понасям.
Не спя при децата, ако се наложи (кога това?) - взимам си ги директно на спалнята 😁
15 кв са повече от достатъчни за детска - на баткото е толкова, дребната се побира в 10 кв...
ТВ имаме само в хола, гледаме кулинарни и дискавърита... всеки вкъщи си има лаптоп + 2 стационарни...

# 662
  • Мнения: 7 995
Стаите стандартно са 12 квадрата, така че 15 няма как да не стигнат. Ако искате повече свободно място може да сложите леглото над дивана, например.

# 663
  • Мнения: 8 357
Ние сме с кушетки от Икеа.
Разтяга се като спалня когато идва някой ма гости. За 5 пъти в годината не бих сложила и диван.
Преди го мислех дивана ако леглата бяха вдигнати високо. Тоест под тях да е.

# 664
  • Мнения: 1 290
Аз пък не виждам смисъл да се прави удобно за гости. Ако някой реши да си покани, ще спят в хола.
Но да си намалявам пространството, ако дойде някой да спи - абсурд. Но пък при 15 квадрата има място в излишък, особенно за едно дете.

Последна редакция: пт, 21 авг 2020, 09:57 от Punk_GirL

# 665
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Абсолютно права си. Винаги ми е било странно обзавеждане с мисъл "да има да спят гостенчетата". Един надуваем матрак решава въпроса, как ли няма да сложа допълнителни легла за гостенчета, да не сме къща за гости?

# 666
  • Мнения: 15 932
Има вариант да се сложи разтегателен фотьойл. Но честно казано и аз предпочитам варианта да има повече място за игра или да сложа по-голямо легло на детето, а за евентуални гости да взема един надуваем матрак.

# 667
  • Мнения: 69 319
Аз също мислех да слагам разтегателен единичен диван ..даже в икея бях харесала. После минах на вариант голямо легло и диванчето отпадна...то няма и кой да го разтяга, с моя болен кръст...само да заема място.
Сега ако е болно детето, мога да легна направо до него да го следя...при нужда имам предвид.

# 668
  • Мнения: 1 290
Извинявам се за офтопика, но вие наистина ли спите при децата си, ако са болни?
Аз тази практита , пракратих откакто си спят в стаята сами. На голямо дете какво да му бая.

# 669
  • София
  • Мнения: 11 551
Че какво толкова. Ако детето ми е с температура и не се чувства добре и предпочита да съм до него, естествено че ще спя с него.
И аз избрах широко легло, спокойно можем да си спим двете. Има и 2 чекмеджета отдолу.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Аз да, докато вдига температура. Втриса го през нощта и предпочитам да съм до него и с едно протягане на ръка да следя нещата, вместо да снова между стаите през половин час. Така ми е по-спокойно. Обаче понеже леглото му е единично го вземам при мен, а баща му отива на неговото.

# 671
  • тук и там
  • Мнения: 11 759
Aз спя при детето ,когато е болно.По-скоро то спи при мен на спалнята.После е трудно пак да се върне в стаята си,но при мен не е опция спането отделно по време на боледуване. Моето прави астматични  пристъпи и повръща по 5 пъти на вечер-в леглото! И така поне две -три вечери! Даже като съм при него ми се е случвало да го изтърва и да оповръща всичко,а пък ако не съм там-ще сменям чаршафи,къпане и т.н цяла вечер. Като съм при него- го усещам повечето пъти и давам леген..Абсурд е да стигне сам до тоалетната,не ми се обяснява какво мазало става  ако не стигне навреме зада повърне -и това се е случвало..Отделно че обикновенно се дават температуропонижаващи лекарства през 4-6 часа..Та пак си зависи де-и как боледува детето,и на каква възраст е..

Последна редакция: пт, 21 авг 2020, 10:49 от Kaisia

# 672
  • Мнения: 15 932
Много е важно да се уточнява за колко годишни деца става въпрос в дадено запитване и отговаряне на въпрос, за да може да се даде адекватен отговор. Защото, ако детето е малко е ясно, че ще се спи при него или то ще спи при мама, но, ако се пита за някой младеж на 15 - 17 години - отговорите най-вероятно ще са други.

# 673
  • Мнения: 69 319
И аз се извинявам за офтопика - но вие наистина ли спите спокойно в другата стая, когато детето ви е болно?

Темата е за ДЕТСКА стая, не за мъжка или тинейджърска, така че се предполага че говорим за малки деца. Основно.

# 674
  • Мнения: 2 934
Абсолютно права си. Винаги ми е било странно обзавеждане с мисъл "да има да спят гостенчетата". Един надуваем матрак решава въпроса, как ли няма да сложа допълнителни легла за гостенчета, да не сме къща за гости?
Месечинка, изцяло съм на твоето мнение, то няма място да се обърнеш в стаята, обаче се мисли как на гостите ще им е удобно. Аз гледам на моето дете да му е широко и да има пространство в стаята, това като беше малък.

Общи условия

Активация на акаунт