КГБ = Клуб на Готините Баби - 198.

  • 41 434
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 099
Леле, че ти е красива икебаната, Гъбче!
Айде, че идва тиквеното време, виж празненството на Матейчето, внучката на Жабка - цялата е обградена от тикви. При нас вече има и дюли - прескъпи! - та се глася на тиква, дюли и ябълки на фурна с разни подправки, алкохолче и пр.

# 106
  • Мнения: 1 065
Здравейте.
Да ,,стъкна ( дали така се казваше?) огъня"" в нашата къщичка, че на моменти съвсем мъждука...
И аз като Айша - няма какво да кажа, а пък, когато има, не е за писане и те така...
Добре съм, даже много добре - прекрасно време, прекрасни хора около мен, какво друго му трябва на човек ...
Мисля ви всички с добри чувства, и не ,,само софиянки"", а всички от темата- и с които съм се срещала очи в очи, и с които само виртуално сме се засичали тук.
Дано всички сте добре и кой, когато проима нужда  да пише - и за добро, и за лошо да се знае, че тук ще получи добра дума.
Поне аз така чувствам КГБ - то,  място, където винаги има близки хора, при които мога да се отбия.

Те т'ва са ми размислите и страстите. Ако някой иска да си поговори конкретно с мен, знаете ми телефона. Нещо започна да ме затруднява  писменото общуване ( нищо лично , моля, моля Simple Smile)
Така ме е напекло слънцето и как съм си похапнала така ми се е прилягало, че не е истина Simple Smile.
Останете в добро здраве и до следващо писане.

# 107
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър ден , момичета!
Добре си се завърнала Борянка!
И при мен нищо ново , еднообразие.
Само дето много жега и нощес няма спане.
Отворено отвсЕкъде и нЕма въздух.
Дават го захлаждане от понеделник , вторник ,
та а , дано. Иначе разходки , кафенца и те така.
Хубави почивни дни!

# 108
  • София
  • Мнения: 8 407
Хайде, ето ме и мен.
Права е Боряна, че съм доста заета. Пет дни в седмицата от 9.00 до 17.00 и като ни пуснат в 16.30 се радваме като деца. Луда работа. Много интересна дисциплина учим - Психология на здравето в късна зряла възраст. Ще пиша курсова на тема Дълголетие. Вярвате ли ми, че нямам време да си изпера дрехите. То пералната ще ги изпере, ама не иска да излезе и да ги простре. Нямам никакво време. Ама идеята ми не е да се оплаквам. Ша са спра'им. Криво ми е, като погледна как с дни седим на една и съща страница. Не е до време, а е до желание. От 42 баби, не става 5 - 6 да пишат, а другите да се спотайват. То и шега не става, като сам си говориш. Да се надявам, че ще излезем от летаргията. Колко пъти ви казвах, че за да се чувствате щастливи, да ви е здрава имунната система,да сте дълголетни, ви трябват социални контакти. Както казва АЙША, може и да не ме четете.
Днес и утре си имам гостенчета, ама баба е студентка и ще ходя и утре на лекция. НЕма начин.
Хайде лека нощ, красавици. Heart Eyes
Да не забравя чувала с прегръдките. Wink Hug Hug Hug

# 109
  • Мнения: 18 617
А така ,чувала да е  пуснат, прегръдките дадени.
Вие къде на луната ходих та поздравления , мерси се пак.

# 110
  • Мнения: 2 099
А пък Мариянка е в нова къща! Да са здрави и много честити! И Джилката е добре. Алоооу, наборе Яжке, къде се затри? Ама аз съм крива, че не взема да ти звънна. Сега вече е късно. А пък утре каквато е центрофуга - като в новата ми пералня. Вярвате ли, че от март насам знам само 3 програми и все на тях си пера. Нямам време да я разуча тая наука - новото ми миличко Канди.

# 111
  • София
  • Мнения: 16 086
Здравке, аз от 2006 г. си пера саамо на 1 програма. Знам ги другите, но тази върши работа, нещата излизат чисти. За какво ми е друга? Баба ми колко ли програми е имала на коритото?
Джили, как  са японците след урагана?
Фло, ама то много учене - поне  вижда ли му се края вече?

# 112
  • Мнения: 156
CoffeeCoffeeCoffee
Хайде поспаланки, ставайте, че Слънчо изгря! По една капка кафе има в мойте чашки, колкото да ви замирише.
Хубав слънчев ден, скъпи момичета!

# 113
  • Мнения: 1 065
Добър ден и приятен обяд!
Пиша ит телефон, то всъщност само
 него ползвам за всичко в последните месеци, та да не кажа и в последната година - по-бръз и по- удобен ми е.
Четох, но нещо краткосрочната памет хич ми я няма Simple Smile.

Айша, японци са добре, писах им сутринта, може и да се чуем понякое време, ако са свободни.

Неша, вие зазимихте ли вече или още сте си в райското ви място?

Адашке, да минава леко ( и бързо) днешното училищно занимание и да си се прибереш при гостите.

Жабка, и тук е жега - неприлична, дори, но на мен ми е добре.

Здравунка- Медунка, драго ми е да те срещам.

Хммм, докато писах, какво натиснах и то взе, че се публукува. Пак добре, че не се затри.
Сутринта правих фотосесия на моите приятели- Ванко1 и Ванко2.
Ето ги красавците бабини -

Мене си ме знаете, няма да се показвам. Хайде, да ви е вкусно, който не е обядвал и спокоен ден на всички.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 13:48 от djily

# 114
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 913
Ето ме и мен, една от зачезналите Sad Седя от няколко дни на 3-те букви и писателствам. До вторник трябва да съм готова, а някак си не ми върви в това хубаво време - всички навън, аз не мога да мръдна. Не се оплаквам, само споделям. Първокласникът се справя много добре, за мое най-голямо учудване. Мислех си, че няма да го сдържа дълго време на едно място, но човекът се оказа сериозен и дисциплиниран Simple Smile Дано не му омръзне и да кара така, поне докато научи буквите.
Миналата седмица открихме театралния сезон с щерката и мама. Народният, "Един безумен ден" - струва си, ако не сте го гледали - препоръчвам.
Джили, къде гледаш тези двама Ванковци? Големи сладури са.
От известно време съм в размисъл дали да не си взема нов домашен любимец - кученце. Плюсове много, но и минусите не са за пренебрегване. За Алекс също ще е добре, малко ми трябва да се реша.
Междувременно пипнах върлуващото вирусче - силни болки в гърлото, кашлица, хрема. От мен на мама, от нея на Алекс. Добре, че мина за 3-4 дни. Пазете се.
Спокойна вечер на всички Heart Eyes

# 115
  • София
  • Мнения: 1 529
Мамси вярно е много гаден вируса- Тази седмица дъщерята и двете по големи деца боледуваха- Доведоха ми и трите деца в петък и аз бях в приятна компания-  Вчера се возиха за пръв път на влак. Следобяд големите бяха в природонаучния музей с вуйчо си. Наготвих манджите за кутиите. Решавахме задачи,че им е трудно. Бях приятно заета. Сега си ги взеха и е много тихо.Блазя за театъра, гледала съм зимата - Един безумен ден.
И аз пера на една програма само.
Неша топлото време те задържа на село.
Времето е само за разходки. Утре зачезвам до Троян на гости на съквартирантката ми от студентските години. Не се  бяхме виждали  40 и повече години.
 Мариянка честит ти нов дом.
 Фло  заета си, но е приятно.
 Жабче  прегръдка и да си идваш само за хубави поводи.

# 116
  • София
  • Мнения: 4 178
По заповед на щуката се явявам на вечерна проверка.
Нищо не правя, че е по-лесно. Мързел на 10-та степен. Не готвя, зимнини не правя (няма за кого). Чат-пат обикалям из квартала. Затова не пиша. Чета през тел. Все пак да съм в час поне.
Радвам се на вашите забавления от всякакво естество.

# 117
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304

 Здравейте, момичета!
Гъбка е права - бях на среща в Шумен - беше много весело!
А по-интересното е, че ходихме в Плиска в Дом на кирилицата. Ама то е някакво чудо! Първо влизаш в двор с огромните букви на кирилица:
   
 После се влиза в градината на възрожденците с бюстове на български, руски и мн др основатели на литературата и известни писатели
   
 От там се влиза на първия етаж на изградената крепост, където има восъчни скулптури на учениците на Кирил и Методий и звучи старовремска музика. По стените са изписани думи ВЯРА, ДУХ, КЛИМЕНТ...
   
Но най-интересно е на горния етаж на крепостта, където има восъчни фигури на наши ханове. Посреща ви Аспарух на кон в естествен ръст! Следва хан Кубрат, Омуртаг, Борис със Симеон, хан Крум и т.н

     
Хан Крум с чашата, направена от черепа на Никифор:

Ами с две думи е много интересно!

# 118
  • Мнения: 7 403
Привет,момичета! Да драсна някой ред,че явно сте ме забравили! Yum
                            Маринче,честит ти нов дом - благословен и щастлив да е !
                            Фло,дерзай - ти си нашата гордост и ....време не остана .Ще черпиш за дипломата! Отлична,разбира се!
                            Айша,още се смея на коритото с програмите!Винаги съм харесвала и чела с интерес постовете ти!
                            Борянка,радвам се да те видя тук и то в добро настроение! Не мога да ти чета стиховете,защото не фигурирам в твоя фейсбук,но се надявам,че и тук ще пуснеш нещичко.
                           Римар,когато си свободна свирни за по кафе.Тази седмица и до сряда следващата ще съм по цял ден на тръстиката след това половин ден свободен и ..... мини среща.
                           Гъбче,фурия си ! Не мога да си представя колко зимнина си наредила по рафтовете.Аз правя нещо само ,ако имам суровина от двора и това е за сега по няколко буркана конфитюри от касис и арония,и малко сироп за ММ.
                           Янчето ме е изпреварила,но......с веселите баби бяхме три - тя,аз и Роси + още 56 от всички крайща на БГ.Организаторката беше помислила за всичко.Пропуск - няма.Само ММ намери кусур,че не сме отишли до шуменската крепост,но то ,ние ,на купон сме тръгнали не на историческа разходка.Е,закачихме малко от историята и ми остана неприятен привкус,че всичко показано от Янке не е направено от българин,а от арменец с любезното съдействие и финансова подкрепа на депутат от парламента на Р Армения.Ти да видиш чужди хора мислят за историята ни и печелят от нея,а ние и това не може да направим.
                          Лек ден,че задачките ме чакат и тръстиката - също!

# 119
  • Мнения: 18 617
Добро утро , Дида не съм писала отдавна и нищо няма във фейсбука ми.Бях тръгнала да закривам социалните мрежи.Има хора дето чистят  и под конец подреждат,  аз се задушавам  от непрекъснато подреждане под конец, но пък но като се изнервя трия наред,чистя виртуала демек.Сега да излизам,  а на вас слънчев ден

Общи условия

Активация на акаунт