Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 22

  • 14 927
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13 188
Взехме Боша и вече съжалявам. Наложи се да хвърляме стотинка, едва взех решение Simple Smile.
Мийлето само като го погледнеш как са му сложени гумите, колко леко се движат чекмеджетата, колко са му удобни копчетата и какво е качеството на използваните материали и веднага се влюбваш. На Боша долната кошница трябва да внимаваш да не излезе от вратичката, цялата е в пластмаси, завъртулки и ненужни  гънки, а гумата на вратата...
Но надделя по-голямата гаранция и обещанието за перфектно сушене, което смятам за важно за мен. Иначе в момента са на еднаква цена.

# 676
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Честито, Папиш!
Със здраве и безаварийно ползване!
Учудвам се за коментара за Бош - а, но всъщност не съм я виждала. Дано наистина си доволна Grinning

# 677
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моля, препоръчайте ми добър техник или сервиз, от който сте доволни. Съдомиялната ми е Хотпойнт Аристон LDF 1235 extra silent, извън гаранция. От няколко дни просто не дърпа хапчето, не мие, според мен не въртят перките. Много благодаря предварително.

# 678
  • Мнения: 4 049
Моля, препоръчайте ми добър техник или сервиз, от който сте доволни. Съдомиялната ми е Хотпойнт Аристон LDF 1235 extra silent, извън гаранция. От няколко дни просто не дърпа хапчето, не мие, според мен не въртят перките. Много благодаря предварително.
https://djotex.com/
Гаранция 12 месеца. Транспорт на уре да при нужда е техен.

# 679
  • Мнения: 4 270
Моля, препоръчайте ми добър техник или сервиз, от който сте доволни. Съдомиялната ми е Хотпойнт Аристон LDF 1235 extra silent, извън гаранция. От няколко дни просто не дърпа хапчето, не мие, според мен не въртят перките. Много благодаря предварително.
Аз ползвам България Сервиз Груп (ако става въпрос за София), но не смея да препоръчвам, защото усещането е субективно.
Доволна съм, уредите ми са извънгаранционни, последният път ме консултираха по телефона. Спестиха ми посещение на място, обясниха ми къде е проблемът и се оказаха абсолютно прави.

# 680
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Много, много ви благодаря! Утре ще дойдат от Джотекс ❤

# 681
  • София
  • Мнения: 433
Бихте ли ми дали мнение за съдомиялна Беко?

# 682
  • София
  • Мнения: 3 457
Имам Беко от два месеца.Нямам забележки.Кой модел оглеждаш?Масово са доволни от марката.

# 683
  • Мнения: 449
Аз имам Беко съдомиялна от 7 години , доволна съм , мие и суши добре , няма проблеми . Не знам сега новите модели как са .
Иначе вкъщи това ми е единствения уред на Беко - явно сполучлив Hug

# 684
  • Мнения: 13 806
В момента сме с Бош, от големите, инокс.
Преди това бяхме 10 години с хотпойнт аристон (втора употреба) но изгоря платката. На Боша, с който сме втора година му намирам един единствен минус - няма програма с половин зареждане. Средният рафт се сваля и се вдига. Горния е за прибори, хич не исках такъв, исках си като  старата кошница, но в случая нямах избор.

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 19:20 от _re_ge

# 685
  • София
  • Мнения: 433
Имам Беко от два месеца.Нямам забележки.Кой модел оглеждаш?Масово са доволни от марката.

Моделът е DIN26410 за вграждане. Купих я. Минах едно кръгче чинии с нея. Измиха се добре, но не се изсушиха. Вашата суши ли след измиване? (Все още се ориентирам в инструкциите и не мога да намеря адекватна информация). Освен това капакът не се застопорява при отваряне и трябва да го натисна с крак, но предполагам, че е нещо, което трябва да донаправи майстора ми, когато дойде да закачи декоративната вратичка. Също я намирам за малко шумна. В гаранция е и ако не намеря решение за тези три проблема, ще я сменя за нещо по-адекватно, но да видим...

# 686
  • София
  • Мнения: 3 457
Вратата стои във всякакъв позиции.Това трябва да го оправи мебелиста ви.Съдовете излизат сухи.Това си е финален цикъл на повечето програмиране.Виж в инструкциите.Колкото до шума+наистина я намирам за тиха.Моята кухня в в общо помещение с хол и ако не в светлинния индикатор,често се чудя дали работи

# 687
  • Мнения: 28
Здравейте, имам съдомиялна Електролукс, беше от по висок клас на марката, имам я от точно 2 години, почти всеки ден се пуска. От около 3 седмици имам проблем, който според мен се дължи на ниско налягане на  водата, ноооо вече почвам да се съмнявам дали нямам проблем със самият уред. Започва да работи и след около 5 минути спира и започва да писка, на екрана се изписва грешка I30  , което според книжката е защита от протичане, но според моят баща, който я е монтирал налягането на водата е слабо. Наистина от едно известно време в града в който живея налягането е намалено умишлено, един ден  дори и пералнята ми спря да работи поради същият проблем. Отделно от защитата на самата съдомиялна , баща ми е монтирал допълнителен кран преди самият уред, която спира притока на вода ако налягането е под някакво число не знам какво обаче. Как без да я разглобявам да стигна до някакво заключение или е невъзможно, съдомиялната е вградена изцяло. Факт е, че след като спре аз я изключвам от контакта защото не спира да пиука, след известно време като я пусна и си продължава и измива всичко. това известно време понякога са  няколко часа, а понякога повече от един ден , аз добна късно вечер или рано сутрин, уж да няма много потребление на вода и да  има налягане.....

Не знам дали е същото като при теб, но пък на някой може да е полезно. Имах Електролукс, доста стара, над 15 г. Започна така да спира по средата на програмата и не се пълнеше с вода. Тя нямаше дисплей, за да изпише каква е грешката. Понякога на другия ден, ако я пусна измиваше. Не можех да разбера какво става и когато вече след 10тина дни окончателно отказваше да продължи програмата извикахме техник. Оказа се, че не пълни вода, защото се е активирала аква стоп защита и дали защото съм я пускала отново с грешката, или и без това моторът бил протекъл. Според мнението на техника за протичането на мотора е спомогнало и това, че съм използвала таблетки, били много агресивни. Препоръча ми да ползвам течни препарати. Ремонтът беше над 300 лв. и я изхвърлиме. Купих си втора ръка 8 годишна Бош. В началото бях много разочарована от качеството на измиване, но след малко четене измих машината със специален препарат за това, щателно почистих всички филтри, перки, настройки за твърдост на водата и нещата се подобриха. Не знам дали съм права, но от контейнерчето за изплакване излизаше нещо синичко като по погрешка сипан течен препарат за миене. С плакнене и попиване махнах синичкото. Може и това да е бил проблема. Към момента в горната кошница се измива всичко перфектно, но в долната понякога имам забележки, а с много силно загоряло не се справя, но така се разкисва, че после много лесно го махам на ръка. При все това от Електролукса съм по- доволна от резултатите.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 457
Мога ли да пусна гювечета в миялната?

# 689
  • Мнения: 7 279
Пускам ги най-редовно , не съм имала проблем.(кафяви , глеждосани с капаци)

Общи условия

Активация на акаунт