Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 21

  • 80 264
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 861
И пак шир-пера : персийски фъдж със сухо мляко.

[/quote] може ли рецептата Simple Smile

# 631
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Скрит текст:
Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile  Шир пера!  Simple Smile Simple Smile
точно тази рецепта съм търсила - само предния път май беше без зеленичкото. Simple Smile Simple Smile
Хаха, намери ли я? Ако не, ще ти я дам. Зеленичкото са пистации, аз винаги ги слагам, но може и без тях. 😉

Скрит текст:
@Мереленда, аз обичам агнешко, но овче също не бях яла до тогава! 😅  Обаче така действително е вкусно, кромидът и куркумата убиват всяка "тежка" миризма и месото после е много мекичко и ароматно...А иначе моите "малко по - други" приятели тук наистина допринасят често за щури случки в ежедневието, и добре че ги имам, че само с немци бих луднала... 😁😁😁

не успях.
момичетата предложиха няколко, но не ги "разпознах".

ще чакам за рецептата, че половин кило сухо мляко чака в кухнята Simple Smile Simple Smile

# 632
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
От замесеното в хлебопекарната тесто:
- микици

-пица

Пържен патладжан

и за ММ - любимото: патладжан със салам  Wink

# 633
  • Мнения: 9 107
споделям манджата от Архангеловден  - Особуко  , не баш Миланезе https://pep-4o.blogspot.com/2019/11/ossobuco.html




Имахме още крем супа от тиквички, http://pep-4o.blogspot.com/2017/06/blog-post_8.html

# 634
  • Мнения: 902
Shir Peera , рецепта:

Скрит текст:
2 чаши вода и 2 чаши захар се завират на котлона  (може и чаша и половина захар, ако искате да не е много сладко, но оригиналът е с две, а и това е десерт!:) Правила съм обаче и с кафява и нерафинирана захар от захарна тръстика, за уж по-здравословно:)). Ври се около 15  мин, да стане лепкаво сиропче, като бръкнеш с лъжицата във водата капките по лъжицата да лепкат. След 15 мин се маха от котлона и се слагат 2 с.л. розова вода, ако имате. В купа се изсипват 2 чаши сухо мляко и около 200 грама орехови ядки, начупени на едро, както и една супена лъжица кардамом. Разбъркват се и се сипва на тънка струйка малко по малко от сиропа, докато стане на здрава твърда каша. Понякога не ми отива целия сироп, зависи колко съм го варила и колко е гъст, понякога си пасва точно. Simple Smile Ако зададеш в ютюб иначе на латиница написано шир пера излизат много видеа, в които може да се види колко е  гъстотата на кашата, после обаче се развува усет за това.
Та тази каша се слага и натиска здраво по дъното в малка формичка- аз взимам правоъгълна пластмасова с размери 15х20 см горе-долу, покрита или с фолио, или намазана с малко масло. Поръсва се по желание със смлени или нарязани на ситно пистации или други ядки. Оставя се в хладилника за 1-2 часа да се стегне, или 30 мин във фризера. Нарязва се на ромбове или квадратчета.  С чай много върви! Simple Smile

@Пепчо, особукото много ми хвана окото! Heart Eyes

# 635
  • Мнения: 1 265
anelka87 - Честит Рожден Ден - здраве, успехи, семейно щастие и много любов ти пожелавам. Flowers Hibiscus
Марчева - сладкиша ти въобще не ми "хареса" Nerd Де го оня царския кейк с мнооогото масълце? Laughing Но щом казваш че се яде Flushed
Mam4e Bandit - Шир Пеера - ммм Tea Но напиши моля те рацапКата и за До Пяуза.
Скрит текст:
Тук има почти винаги овнешко месо. Нали норвежците са благовъзпитани ?!, та все гледат да угодят на всички. Пък и ние ходиме на пазар във Швеция, а там винаги има. Аз съм го яла това ястие някога в Ирак, но рецептата така и не се сетих да запиша. Наистина подправките го правят нещо друго.... А с твоя разказ направи денят ми по-весел. Благодаря.
Ето на, и пеп4о - с чуждоземно ястие Wine Glass
Аз днес съм в почивка от куФнята - има ядене от вчера. Само едни пържени филии за закуска и гофрети личи че имам гости, нали? Smirk

*стара снимка, че не се сетих да снимам май ще трябва да купя голям гофретник, че докато се усетя и те бяха изядени Flushed

# 636
  • София
  • Мнения: 15 458
Яйца върху спанак.



Скрит текст:

# 637
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
От последните дни:

Арабски кус кус с гъбен кебап

Леща



Курабийките на Пеп-чо с парченца шоколад /Много, много любими/

Критарики на фурна с пилешки късчета, сметана и спанак.

Най - после направих и спаначената торта и няма да е за последен път.

# 638
  • Мнения: 634
Зеле с пил.бутчета

# 639
  • Мнения: 813
моите домашни чуроси с канела и захар

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 17:53 от G.kehaiova

# 640
  • Мнения: 4 305
Сподели рецептата за чуроси,моля.

# 641
  • Мнения: 1 865
Пилешко бяло месо,моркови,карфиол,броколи и млечен сос- моя измишльотина

# 642
  • Мнения: 127
В момента приспивам бебето ,и като гледам какви вкусотии качвате и колко съм гладна направо 🙈 Извинявам се ,но днес не съм готвила ,затова няма да кача нищо ,но ще искам помощ от вас- дъщеря ми много обича фрикасе ,но аз не мога да го правя (по принцип съм скарана малко с българската традиционна кухня и не мога да правя много манджи,супи не ми се получават) та може ли да ми кажете как да приготвя фрикасе (имам пилешки гърди в хладилника) Много ще съм ви благодарна момичета!

# 643
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Скрит текст:
В момента приспивам бебето ,и като гледам какви вкусотии качвате и колко съм гладна направо 🙈 Извинявам се ,но днес не съм готвила ,затова няма да кача нищо ,но ще искам помощ от вас- дъщеря ми много обича фрикасе ,но аз не мога да го правя (по принцип съм скарана малко с българската традиционна кухня и не мога да правя много манджи,супи не ми се получават) та може ли да ми кажете как да приготвя фрикасе (имам пилешки гърди в хладилника) Много ще съм ви благодарна момичета!

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/03/blog-post_15.html

# 644
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
... как да приготвя фрикасе !

Скрит текст:
Запечатвам овкусено пилешко месо (бутчета, не гърди -  по мой вкус са много сухи за брашнена каша), след това наливам гореща вода и сварявам. Запържвам лук без да добива цвят, настърган морков и целина, подправям, добавям брашното и разреждам с малко от бульона на пилето - пасирам. Изключвам котлона и добавям темперирани с бульона кис. мляко, яйце, лим. сок и кора, още бульон ако е необходимо, до желаната гъстота. При готовия сос добавям месото на късове. Поръсвам с магданоз.

Общи условия

Активация на акаунт