Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 550
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 771
Здравейте Simple Smile

Поизчаках няколко дни да видя на къде ше се развият нещата с моят алергичен пристъп. До момента не се е повторил..

Съгласна съм с призива на Jordanka Dimitrova да се търси задължително мнението на дерматолог-алерголог.

Посетих на следващата сутрин (07.05) дерматолог и според него причината НЕ е във фраксипарина. Изписа ми препарат, който да приложа само ако се повторят нещата.

Слагам снимки от минутите на проявата на алергията( аз допълнително ги зумвам на екрана и правя скрийншот с идеята да се види по-добре)

Скрит текст:
първо започна луд сърбеж по дланите, след което се погледнах в огледалото - областта на лицето, врата и отпред корем бе в червено

на снимката е областта на врата с изтеглено надолу деколте



след което по корема се сляха в по-големи плюски



ръцете в областта на китка-лакът

по време на алергията


и за сравнение в нормално състояние


и краката над коляното, които се обсипаха със ситни точки



Предстои ми преглед на 1.06 с АГ и ще разпитам кога мога да си напрвя такъв тест за алергии може би към лекарства преди раждането (мисля, че повечето жени го правят , но с първото раждане може би бямаше време за такъв, че тръгнаха нещата по-рано и ни изненада).По принцип нямам алергии към лекарства, но може нещо да съм отключила 🧐

Ще пусна едни кръвни изследвания да ги видя тези пусти еозонфили 🤔 Връщайки се назад във времето , се замислям, че и аз може да съм провокирала алергията заради грешно хранене (залитнах известно време по манго, ягоди , домати и краставици...че и 2 пъти дниня)... Кой знае каква менделеева таблица съм “изяла”🤔?

Преди години съм се обривала а подобни плюски след консумация на продукти със сухо мляко (напр 3в1, кафе от вендинг, кисели млека, сухи сметани и т.н) и ме бяха сложили на режим + да изжщбирам храни с доказан произход (все по-трудно в наши дни)

А сегашният алергичен пристъп дойде точно след като детето реши да ми направи жест и ми намазала една филия с лъжица кисело мляко (това и родила фантазията)  и аз отхапах няколко хапки да я уважа и минути следтова последва обрива

Скрит текст:
ММ ми вика: “Опитай пак от млякото, аз нали веме съм тук”

А аз в шок: “Да не съм луда! Едвам не се задуших (дали от паника или от наистина подуване в областта на лицето). А и нали видя - на три болници позвъних и нямашв ответна възможност за преглед.

Токуда като най -близка възможност си ми казаха “Какъв дерматолог, госпожо! Днес е празник!” и ми затвориха телефона

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 12:15 от fotokod

# 571
  • Мнения: 410
Точно в Токуда хем ме видяха, че съм подута като бошунирана в очите, но не пожелаха да говорят с доктора да ме приеме. Първо може би защото бях с  направление ми обясниха, че алерголога не работи в този ден по здравна каса, после помолих да ме види платено, а те ме отрязаха защото нямал свободни часове  и да съм стояла ако искам пред кабинета да го моля да ме види,  но то аз съм била за спешен кабинет, защото те нямали никакви препарати. Та явно им е навик в празници и Петък следобяд да не се занимават с пациенти 😂😂😂
Като цяло аз винаги съм била на мнението, че при даден здрвворловен проблем човек трябва да се консултира с спецялисти в съответната област.
И честно  да Ви кажа аз съм останала с впечатлението, че за спешни случаи  в София може човек да разчита на няколко болници и това са: ВМА, Пирогов, Трета градска за кардиологични проблеми и май, май са това Sad

# 572
  • Мнения: 337
Здравейте, момичета. Да ви попитам, тъй като вече стана доста топло времето, къде си държите инжекциите? До този момент ги държах на стайна температура, но вече тя е към 30 градуса, а пък в хладилника е студено, знам ли... Вие как процедирате?

# 573
  • София
  • Мнения: 7 491
Според мен ако са на сянка в стаята, все още няма 30 градуса. Премери с термометър. При нас в момента е 26.
Аз едно лято ги държах в хладилник, но трябваше да топля под мишница инжекцията преди да слагам, защото иначе боли повече.

# 574
  • Мнения: 337
Според мен ако са на сянка в стаята, все още няма 30 градуса. Премери с термометър. При нас в момента е 26.
Аз едно лято ги държах в хладилник, но трябваше да топля под мишница инжекцията преди да слагам, защото иначе боли повече.

Нашият апартамент е много топъл и има ли слънце, автоматично температурата скача навсякъде. Имаме термометри в почти всяка стая и през деня е 29 градуса, още не съм започнала с климатиците на студено, но скоро ще почвам явно. Понеже ги бия сутрин, вариант е всички да седят в хладилника, а вечер преди лягане да вадя по 1 за сутринта 🙄

# 575
  • Мнения: 771
Най-хладни при нас са банята и коридора. За момента в коридора (там пренасям кутията с вс лекарства, в шкафа, най-висок и недостъпен рафт) Ако се наложи, по-късно в банята (отгоре на шкафчето)

# 576
  • Мнения: 816
Според мен ако са на сянка в стаята, все още няма 30 градуса. Премери с термометър. При нас в момента е 26.
Аз едно лято ги държах в хладилник, но трябваше да топля под мишница инжекцията преди да слагам, защото иначе боли повече.

Нашият апартамент е много топъл и има ли слънце, автоматично температурата скача навсякъде. Имаме термометри в почти всяка стая и през деня е 29 градуса, още не съм започнала с климатиците на студено, но скоро ще почвам явно. Понеже ги бия сутрин, вариант е всички да седят в хладилника, а вечер преди лягане да вадя по 1 за сутринта 🙄
Аз съм си сложила всички лекарства в една плажна хладилна чанта . И сутрин слагам едни охладители , които са с вода и се замразяват в камерата. Вечер ги замразявам наново .

# 577
  • Мнения: 31
Здравейте момичета,
Някоя от вас дали може да каже актуална цена на консултация с проф. Паскалева? Звънях днес за час, но ми казаха да се обадя на 21.05 и докато питам за цената вече бяха затворили 🙂

# 578
  • София
  • Мнения: 2 431
Изследване само на Д димер с консултация - 86 лв.
Изследвания на Анти Ха, заедно с фиброноген и д-димер и консултация беше 129 лв, мисля.

Само консултация не съм имала, тя има нужда от резултати, които да прегледа.
Ако сте на Фраксипарин или Клексан - бийте го около 4 часа и половина, 4 часа и 40 минути преди часа, защото тя ще
ви приеме, ще поговорите и ще во заведе да дадете кръв, но за Анти 10а трябва да е точно на четвъртия час след биенето. А може да се случи да позакъснее с часовете. После ще изчакате 20-40 минути да излязат резултатите и ще влезете при нея пак и тогава вече назначава терапиите.
Въобще, трябват си 2 часа общо предвидени.

# 579
  • Мнения: 816
Здравейте момичета,
Някоя от вас дали може да каже актуална цена на консултация с проф. Паскалева? Звънях днес за час, но ми казаха да се обадя на 21.05 и докато питам за цената вече бяха затворили 🙂
Аз съм с клексан и плащах 150-190 лв, зависи какво ми назначи . И после към час се чака за резултата и тя го коментира.

# 580
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако има и аспирин, пуска аспи тест и мисля,  че давам всеки път 159лв или 169 (ходя всеки месец и не помня...)

# 581
  • Мнения: 410
Утре съм  при нея и ще кажа. Аз миналата година  бях ходила, но  се оказа,че е друга докторка та ми беше 94 лв. консултация и изследваня, после бях само на консултация при нея без изследваня и ми взеха 80 лв.. Ама направо ми стана лошо сега като казахте колко е, аз се бях приготвила за 120- 140 лв.. Направо тези доктори за нищо ги нямат парите Sad

# 582
  • Мнения: 107
На мен консултация + изследвания ми излезна 210лв общо на 30 април ходих за първи път.

# 583
  • Мнения: 410
На мен консултация + изследвания ми излезна 210лв общо на 30 април ходих за първи път.
Да не би да са повишили цените заради вируса 😂😂😂
Какво са Ви пускали и колко струва консултацията, ако не е проблем да кажете?

# 584
  • Мнения: 547
И на мен през януари ми беше 200 и нещо. Консултация и изследвания. Едното беше аспитест, а другите 2 не ги помня. Мога да погледна по-късно, ако е от значение.

Общи условия

Активация на акаунт