Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 770
  • 759
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз откакто си купувам клексана от Гърция (Промахон) се родих.
Продават ги в кутии по 10, имат си наличности дори от 0.6, не звъня вече по 20 аптеки да намеря една кутийка.
Цената е съвсем същата, единствено доставката идва отгоре, става със спийди.
Идват за 1 ден.

Даже се запасих последно и вече май имам пълен запас до раждането, отделно си имам и 12бр за след него. Дано да ми е точна сметката Simple Smile

Клексан 0.4 има в Бг, но с 0.6 и 0.8 е мн зле положението.

# 556
  • София
  • Мнения: 2 438
Дами, ако бия Клексан в краката има ли разлика в усвояването? Коремът ми не поема повече, кожа не остана, започна и да връща.
От два дни бия в краката, средна към горна част на бедрото, но не съм сигурна дали е ок.
Ще трябва да успея да сложа около 38-39 инжекции още и искам да съм сигурна, че си вършат работата.

# 557
  • Мнения: 796
Get, а дали можеш да опиташ пак на корема, да щипнеш кожа, да забиеш иглата , ДА ПУСНЕШ кожата и тогава да вкараш лекарството? При мен връщане се е случвало, когато подсъзнателно съм задържала този натиск...

# 558
  • Мнения: 816
Дами, ако бия Клексан в краката има ли разлика в усвояването? Коремът ми не поема повече, кожа не остана, започна и да връща.
От два дни бия в краката, средна към горна част на бедрото, но не съм сигурна дали е ок.
Ще трябва да успея да сложа около 38-39 инжекции още и искам да съм сигурна, че си вършат работата.
При мен връща , ако съм уцелила вена - влиза кръв . И като махна иглата , ако още стискам кожата може да върне  .Иначе махаш иглата слагаш памук бързо и си е ок . Ако си много слаба все пак , трябва сигурно другаде .

# 559
  • Мнения: X
Дами, ако бия Клексан в краката има ли разлика в усвояването? Коремът ми не поема повече, кожа не остана, започна и да връща.
От два дни бия в краката, средна към горна част на бедрото, но не съм сигурна дали е ок.
Ще трябва да успея да сложа около 38-39 инжекции още и искам да съм сигурна, че си вършат работата.
Гет риъл, напълно те разбирам. Аз споделих, че при мен, биех в корема до преди да вляза в болницата (малко след началото на 8-ми месец), но коремът ми е опънат като тъпан и първо че намирах много трудно място къде да бия точно (а също се притеснявах, че ако не бия там, няма да се усвоява добре и за това се мъчех), второ че много болеше самото поставяне на инжекцията (не боцкането, а биенето на лекарството), ставаше синка, кървеше с часове и т.н. В болницата, като ми забраниха да си пипам корема, започнаха да ги слагат в ръцете. Е, родих се! Нито ме боли, нито стават буци, синки, нито връща лекарство и кръв. Гледах как го правят акушерките и вкъщи обясних на ММ как да ми ги слага. Поставят се в задната част горе на ръката, като ръката се свива леко в лакътя и се отпуска, за да не се хване мускул (трицепса трябва да е мек и отпуснат). След това следяхме редовно кръвотока към бебето и слава Богу е наред. За биене в краката нямам опит, но може, ако имаш кой да ти помогне, да опиташ в ръцете.

Да попитам и аз нещичко: има ли някоя мама, която си бие НМХ инжекции и е раждала или ще ражда нормално? Спряхте ли инжекциите и кога? Аз ще раждам нормално и с док решихме да не спираме инжекциите, та ми се иска да зная, че има и други мами, минали през това и имат опит да споделят.

Хубав ден!

# 560
  • Мнения: 287
Да се отчета и аз. Шеста инжекция в ръцете и засега никакви проблеми, а още съм на фраксипарин. Мъжът ми ги слага, днес даже не усетих абсолютно нищо, даже допир. В края на месеца съм на преглед и на изследвания. Ако всичко е наред и продължава да ми понася добре в ръцете, ще продължа там. Единственото неприятно е, че съм зависима от друг човек, не мога сама да се извъртя да я сложа.

# 561
  • София
  • Мнения: 7 513
За ръцете - една мацка преди време беше успяла да си ги слага сама, с помощта на ей такава шнола защипваше ръката:

# 562
  • София
  • Мнения: 2 438
Благодаря ви! На 15 май съм при проф. Паскалева, ще я питам. Това с щипката е интересна идея, ще я пробвам! Поне на едната ръка ще успея Simple Smile

# 563
  • Мнения: 337
Дами, ако бия Клексан в краката има ли разлика в усвояването? Коремът ми не поема повече, кожа не остана, започна и да връща.
От два дни бия в краката, средна към горна част на бедрото, но не съм сигурна дали е ок.
Ще трябва да успея да сложа около 38-39 инжекции още и искам да съм сигурна, че си вършат работата.

Аз вече 2 месеца го бия в краката. Просто в корема не се получават нещата. Още когато получих алергия от Фраксито, АГ ми каза да сменя в краката, но и там продължи сърбежа и смених с Клексан, като продължих в краката. За сега всичко е ОК

# 564
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз инсулин бия в горната част на бедрото от външната страна с игличка 6мм и безумно тънка... е, умирам от болка.
Да забия там клексана ми се вижда кошмар ...

# 565
  • София
  • Мнения: 2 438
Аз инсулин бия в горната част на бедрото от външната страна с игличка 6мм и безумно тънка... е, умирам от болка.
Да забия там клексана ми се вижда кошмар ...
Боли впечатляващо, аз затова и питам, хахах. С висок праг на болка съм и бих си затраяла и изтърпяла, ама ако може да си спестя тази точно болка!

# 566
  • Мнения: 337
Аз го бия също горе в бедрото, но от външната страна и няма болка. Родих се тези 2 месеца, надявам се така да е до края.

# 567
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз го бия също горе в бедрото, но от външната страна и няма болка. Родих се тези 2 месеца, надявам се така да е до края.

И аз така, от външната бия инсулина ... постоянно нацелвам капиляри, тече и кръв, абе ужас (за инсулина говоря, клексан не съм пробвала).

# 568
  • София
  • Мнения: 2 438
И аз за външната говоря. Боли си, синини...

# 569
  • Мнения: 337
Явно при всеки е различно. При мен също се получават синки, но изчезват след няколко дни, а болка няма никаква. Сутрин мъжа ми ги бие, а след няколко минути забравям, че сме слагали инжекция, докато с Фраксито беше нещо страшно- подутини, сърбеж, болка. Някъде бяхме намерили в интернет къде са точните места за биене на Фракси/Клексан и как точно се слагат. Някой път се случва да се оцели капиляр и тръгва кръвчица, но нищо особено. Забелязала съм, че като се притисне по-хубаво кожата, почти като ощипване, тогава най-не се усеща нищо. Надявам се да не се получи като с Фраксито натрупване и да започнат същите проблеми, защото ми остават още около 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт