Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 565
  • 764
  •   2
Отговори
# 135
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Имот в центъра, на която и да е столица не се купува с доходи от заплата.... не знам защо така сте се заблудили. Черна станция е обяснила.

# 136
  • София
  • Мнения: 10 825
Вариант е като другите нормални хора по света да живееш и под наем. Притежанието на собствено жилище е лукс, който не всеки човек може да си позволи, особено пък просторно жилище в престижен район. Така

# 137
  • Мнения: 41 203
Не, нямма да изплащам нищо, защото знам цената на парите и не ги хвърлям за престижна локация, ако малко встрани има по-изгодна покупка. Купих си жилище за 113 хиляди само, не за няколко стотин и не на Витошка. То не, че и ми харесва Витошката, де Mr. Green Също така купих когато беше изгодно, а не когато ми трябва и с това съм спестила 50-70 хиляди (сравнено с цената днес). Ако някой иска сега и в топ центъра, нормално е да има идея как да плати, а не да влиза в заеми за 50+ години. А на другите не им трябва да ходят чак на село или в кв. "Левски", има доста добри предложения на, да го кажем, "оптимални" места.

# 138
  • Мнения: 18 593
Между 130 кв. на Витошка и на село има цяла вселена от разнообразни имоти.
Но като гледам цената, и аз мисля, че има нещо, което не е съвсем както трябва, вероятно е набирателна обява.

# 139
  • Мнения: 19 518
Нормален човек е доста субективно понятие. Защото има огромни суми в населението, и всички виждат начин да ги вложат само в НИ. И да, има вече петцифрени заплати в БГ, хонорари и прочее. Вижте декларираното от съответните задължени лица в КПКОНПИ - ми има хора със спестявания над 5 милиона лева. Тук някой писа, че не може да намери персонал за производство под 1000 лева нетна заплата. Сигурно има и затруднени хора, аз виждам в София какво се купува обаче.

# 140
  • Мнения: 677
...аз определено съм с месечни доходи доста над средните за България...
Още нещо да добава или да попитам. Ние нормалните хора къде да търсим жилища? Оказва се,че или трябва да отида в кв. Левски или на село. Във всички други случаи трябва да плащам по 3К месечно на банлата.
С доходи доста над средните за България, не би трябвяло да е проблем да си позволите нормално жилище в средно хубав район на София.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 255
...аз определено съм с месечни доходи доста над средните за България...
Още нещо да добава или да попитам. Ние нормалните хора къде да търсим жилища? Оказва се,че или трябва да отида в кв. Левски или на село. Във всички други случаи трябва да плащам по 3К месечно на банлата.
С доходи доста над средните за България, не би трябвяло да е проблем да си позволите нормално жилище в средно хубав район на София.
Това, че не им е проблем да си го позволят, не означава, че биха ги дали. За мен е безумно да се купува на тези цени в момента.

# 142
  • Мнения: 19 518
Ако им се налага, ще платят. За мен пък е безумно да имаш парите и да живееш под наем, щото не било изгодно да се купува.

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 4 057
С наем 700-800+ за апартамент с 1 спалня и над 1000 за апартамент с 2 спални и най-малкия апартамент в студентски си е по-изгоден.

# 144
  • София
  • Мнения: 5 980
Да са го мислили преди 4-5 години.  Сега е късно.  Който не може да купи е под наем и чака.  Но гаранция никаква.  Избор все пак има де.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 255
Ако им се налага, ще платят. За мен пък е безумно да имаш парите и да живееш под наем, щото не било изгодно да се купува.
Ако живееш под наем, да. Но, ако имаш собствено жилище, не виждам защо трябва да даваш луди пари за нещо, чиято реална цена е далеч по-малка.

# 146
  • Мнения: 969
Скрит текст:
Цените в центъра на Виена/Лондон/Париж са далеч по-високи от цените в София и затова никой не ги сравнява. Сравняваме съотношения на заплати/цени и трябва да ти кажа, че на средния австриец/англичанин/французин му е даже и по-трудно да си купи апартамент в топ центъра на столицата. не знам защо някои хора си мислят, че средният западняк живее като холивудска звезда newsm78

Навсякъде по света топлокациите са за висшата и високата средна класа, освен ако не са наследство. Не вижда, защо трябва някой да се бунтува срещу това.
И с това не съм много съгласна. Не ви знам вие какви заплати взимате, но аз определено съм с месечни доходи доста над средните за България, но определено не смятам че това е реална цена. Вие колко години смятате да изплащате нещо подобно? 50+?
Още нещо да добава или да попитам. Ние нормалните хора къде да търсим жилища? Оказва се,че или трябва да отида в кв. Левски или на село.[/spoiler] Във всички други случаи трябва да плащам по 3К месечно на банлата.

Хайде един калкулатор на вноски да видим какво казва:
ГПР 3.41%, при период 360 месеца и 3 000 лв вноска това е кредит в размер на  около 680 000 лв.
ГПР 3.41%, при период 240 месеца и 3 000 лв вноска това е кредит в размер на  около 518 000 лв.
Пускате подвеждаща информация, защото има имоти на значително по-ниски цени в нелоши квартали.

# 147
  • Мнения: 23
LaughingLaughingLaughing
...аз определено съм с месечни доходи доста над средните за България...
Още нещо да добава или да попитам. Ние нормалните хора къде да търсим жилища? Оказва се,че или трябва да отида в кв. Левски или на село. Във всички други случаи трябва да плащам по 3К месечно на банлата.
С доходи доста над средните за България, не би трябвяло да е проблем да си позволите нормално жилище в средно хубав район на София.
Това, че не им е проблем да си го позволят, не означава, че биха ги дали. За мен е безумно да се купува на тези цени в момента.
И аз съм на това мнение. За сега не е проблем, но човек не бива да се впуска в излишни разхоти само защото сега е ОК от към финанси. най-вече ме плаши рецесията и това, че днес купуваш за 1500 EUR м2, а след 2 години е много вероятно цените да са доста по-разумни и реално с тази си покупка да сме загубили поне 20 000 EUR.
Да не говорим за работата по жилището. То не е само да го купиш, нали?
Ще ти се прииска да си го направиш хубаво, за мебелите и майсторите също излизат доооста солено и често некачествено.
Абе...не е добър момент според мен освен ако нямам късмета на Жана Бергендорф Laughing

# 148
  • Мнения: 18 593
И през 2017 г. хората разсъждаваха по същия начин - че през 2019 ще има рецесия, имотите ще ги дават по два за лев и т.н. Апокалиптиците всеки ден пишеха как след три месеца започва хиперинфлация, срив на имотите, срив на всичко.
Същото беше и през 2015 г.

Та едно е да се надяваш на рецесия, друго е да ти се уреди въпроса.

По-разумно ми се струва да гледаш имоти в средни квартали, да не са над 90-100 кв., щом майсторите са ти солени и така. Онзи имот на Витошка, който се коментира последните страници, е за други доходи.

# 149
  • Мнения: 23
Скрит текст:
Цените в центъра на Виена/Лондон/Париж са далеч по-високи от цените в София и затова никой не ги сравнява. Сравняваме съотношения на заплати/цени и трябва да ти кажа, че на средния австриец/англичанин/французин му е даже и по-трудно да си купи апартамент в топ центъра на столицата. не знам защо някои хора си мислят, че средният западняк живее като холивудска звезда newsm78

Навсякъде по света топлокациите са за висшата и високата средна класа, освен ако не са наследство. Не вижда, защо трябва някой да се бунтува срещу това.
И с това не съм много съгласна. Не ви знам вие какви заплати взимате, но аз определено съм с месечни доходи доста над средните за България, но определено не смятам че това е реална цена. Вие колко години смятате да изплащате нещо подобно? 50+?
Още нещо да добава или да попитам. Ние нормалните хора къде да търсим жилища? Оказва се,че или трябва да отида в кв. Левски или на село.[/spoiler] Във всички други случаи трябва да плащам по 3К месечно на банлата.

Хайде един калкулатор на вноски да видим какво казва:
ГПР 3.41%, при период 360 месеца и 3 000 лв вноска това е кредит в размер на  около 680 000 лв.
ГПР 3.41%, при период 240 месеца и 3 000 лв вноска това е кредит в размер на  около 518 000 лв.
Пускате подвеждаща информация, защото има имоти на значително по-ниски цени в нелоши квартали.

А струва ли си? около 270 000 EUR за ~100м2 апартамент. Как да може да знаеш, че за тези 360 или 240 месеца винаги ще имаш пари за вноска+лихва+ток+вода+пари за почивка+пари за храна+пари за деца+пари за кола+непредвидени разходи.....и т.н.
Както и да е. Всеки си знае за себе си. Със сигурност не е лошо да не разчиташ на заплата за това, но голям процент от хората не са наследници на богати роднини.

Общи условия

Активация на акаунт