За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 80

  • 32 484
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1
Здравейте мами искам да ви попитам ИммуноМикс плус дава ли се на 4 месечно бебе отидохме днес и педито каза че вади зъб  и много малко е зачервено гърлото му и педито написа ИммуноМикс плус  днес и аз не съм сигурна не съм ползвала изобщо..
Благодаря ви предварително 😊😊

# 691
  • Мнения: 305
Здравейте. Дадох на бебо на 7 месеца за първи път каша от елда. Много силно му се зачерви дясната бузка. Дадох му за първи път и дентокинд, че много го мъчат зъби. Дали пък не е реакция от него..... Знаете ли как се изразява хранителната алергия- може ли да е със зачервяване само на едната бузка? Бяхме и навън и той спа час и половина- дали пък не е от студеното....Сега няма да давам нищо ново, докато не мине, но след това мога ли дам пак каша?

# 692
  • Мнения: 918
Как да разбера дали АМ му понася? Взех на дм био и на следващия ден леко се запече. Ака 2-3 на ден но доста мрънка и се гърчи, явно го боли коремчето. Дали да сменя АМ и с какво?

# 693
  • Мнения: 433
Как да разбера дали АМ му понася? Взех на дм био и на следващия ден леко се запече. Ака 2-3 на ден но доста мрънка и се гърчи, явно го боли коремчето. Дали да сменя АМ и с какво?
От педиатър знам, че адаптацията към ново мляко е 2 седмици.. На колко е бебенцето?

# 694
  • Мнения: 918
Как да разбера дали АМ му понася? Взех на дм био и на следващия ден леко се запече. Ака 2-3 на ден но доста мрънка и се гърчи, явно го боли коремчето. Дали да сменя АМ и с какво?
От педиатър знам, че адаптацията към ново мляко е 2 седмици.. На колко е бебенцето?

3 месеца прави на 9ти. Това му е второто мляко преди това го кърмех. Първо бяхме взели аптамил, но от финансова гледна точка реших да взема на дм а и доста положителни мнения съм чувала. А се чудя и дали не преяжда, търси на всеки 3часа, яде по 150мл +5л което прави 7 хранения, а трябва да са 4-5 но ако не му дам опищява всичко

# 695
  • Мнения: 433
Как да разбера дали АМ му понася? Взех на дм био и на следващия ден леко се запече. Ака 2-3 на ден но доста мрънка и се гърчи, явно го боли коремчето. Дали да сменя АМ и с какво?
От педиатър знам, че адаптацията към ново мляко е 2 седмици.. На колко е бебенцето?

3 месеца прави на 9ти. Това му е второто мляко преди това го кърмех. Първо бяхме взели аптамил, но от финансова гледна точка реших да взема на дм а и доста положителни мнения съм чувала. А се чудя и дали не преяжда, търси на всеки 3часа, яде по 150мл +5л което прави 7 хранения, а трябва да са 4-5 но ако не му дам опищява всичко
По принцип трябва да хапва по 130 мл готова порция на 3 месеца към 7 пъти, а сега яде по 160 мл, но всяко дете пък си е различно. Консултирайте се с педиатъра - той мисля най-добре ще ви насочи. Иначе млякото на ДМ е хубаво, да, но за 3 дни няма как да му свикне организма на толкова малко бебе, а честа смяна не се препоръчва..

# 696
  • Мнения: 943
Здравейте, момичета 🙂

Към тези от вас, които ползват за бебчето си каучукови биберони за шише на Нук - на колко време подменяте биберона? След няколко дневно ползване се раздуват и не знам дали са все още читави.

# 697
  • Мнения: 16 874
Въпрос към майките на деца посещаващи/ли ясла.
Синът ми тръгна на ясла на 11 ноември,  ходи 6 дни и се разболя. Днес му беше първи ден след боледуането.  Бил е спокоен и решиха да го опитат да остане да спи. Не е спал, защото искал някоя от лелките постоянно при него. Така заспива вкъщи,  с присъствие на мама до кошарата или в нея. Дали ще свикне според вас? Защото не са го насилвали и в някакъв момент е станал и си е играл. Вкъщи задължително спи, нсеки ден, поне по час и половина, понякога и по 2.5ч.

# 698
  • София
  • Мнения: 18 714
Верче,радвай се че е останал цял ден изобщо.Ще свикне,браво че не с ги насилвали.

# 699
  • Мнения: 16 874
Да, радвам се. Много изненадващо стана, аз отидох да го взема, но казаха, че ще опитат, защото е бил спокоен.  Постоянно е търсил сестрата да е до него. Дано превъзбудата отмине и да свикне. Помня първия ден въобще на градината, толкова беше превъзбуден, едва го приспах след над 2 часа опити, не спря да ми боботи Grinning

# 700
  • София
  • Мнения: 39 783
Здравейте, момичета 🙂

Към тези от вас, които ползват за бебчето си каучукови биберони за шише на Нук - на колко време подменяте биберона? След няколко дневно ползване се раздуват и не знам дали са все още читави.
Аз използвах каучукови на Чико и ги подменях на около месец.

# 701
  • Мнения: X
Верче, моята в началото не спеше, но след седмица свикна. Също не са я насилвали.

# 702
  • Мнения: 16 874
Благодаря! Лале, твоята дъщеря май е по-малка от моя. Той е на 1г 11м.

# 703
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ще свикне. Моя в началото като остана да спи, спеше малко, а той по принцип спи по 3 часа и повече. Ма сега като свикна го будят последен и то доста трудно. Просто не става за един ден.

# 704
  • Мнения: 6 628
Аз ползвам каучукови биберони на Нук. Сменям всеки месец. То започва да си личи като си променят цвета.

Общи условия

Активация на акаунт