ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - 2

  • 36 056
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 069
Тез вируси на студено и високо виреят ли, бре? Но, сериозно, вероятно е по-разумно да не потегляте натам тези дни (преди Великден), пък то и полетите май са ограничени. Rage
Иначе за ракията е ясно - трите най-популярни и изпитани български рецепти са:
1. Намажи го с ракия
2. Разтрий се с ракия
3. Удари една ракия

# 676
  • София
  • Мнения: 6 569
Абе, какъв международен турнир при този коронавирус! Joy Китайци ще има ли?
Засега основно балканци. Чудех се дали да я пускам, ама реших да я пусна. Kissing Face

# 677
  • София
  • Мнения: 12 079
Тез вируси на студено и високо виреят ли, бре? Но, сериозно, вероятно е по-разумно да не потегляте натам тези дни (преди Великден), пък то и полетите май са ограничени. Rage
Иначе за ракията е ясно - трите най-популярни и изпитани български рецепти са:
1. Намажи го с ракия
2. Разтрий се с ракия
3. Удари една ракия
Популярността им не е случайна. До момента коронавирус няма в Сърбия и в България - където се пие ракия. Laughing А и в Русия май няма, там пък се пие от всичко по много.

# 678
  • Мнения: 36
Чухте ли новината от тази сутрин на министъра?Изменения в изпита след 7 кл.БЕЛ се комбинира с обществени науки,мат+природни науки.Първи ще са днешните четвъртокласници.Дойде ми в повече в 7 сутр.Дано да е все още проект,но го съобщиха като "изменение".Коментара беше,че така децата ще четат повече.

# 679
  • Мнения: 8 867
Този министър и онази другата от министерството като ги видя ми иде да "шъ счупя тоз тиливизор".За съжаление нивото на преподаващите и зле,липса на мотивация,не я работят тази професия от сърце.От друга страна,ние родителите,докато казваме пред децата"Умен даскал и зелен кон нЕма" и "Маани я тая",няма да се оправят нещата.
   Вчера в час по немски моят убавец разревал госпожата по немски защото:
   Обяснява компонентите на изпита за дсд паралелка в края на годината.Имат съчинение със "за и против" аргументи.Има рамка,която се спазва-колко да са аргументите,твоето мнение и защита на тезата.Наборът я помолил три пъти да уточни колко за и колко против,къде да е разположена аргументацията.И двата пъти само го гледала втренчено и на третия път се разревала.След 5 минути се отръскала,и продължила часа.С най-голямо нетърпение този път очаквам обаждане от класната и ще има скандале гранде в тая гимназия.Само да ме настъпят.Имахме РС по темата,уж за изпита,нищичко конкретно не се каза,освен да гледат немска тв да свикват с езика.Наложи са де вадя стари записки от времето на сестра му и да се занимава тя с него два дни.Да му обяснява.Учителката,която им води другата част от немския,където наблягат най-вече на граматика е заета с 50 годишнината на гимназията,и не влиза в часовете.Абе ще ме четете по новините.короновируса ще им се види като ваканция в сравнение с майка Валя,ако й кипнат още малко л.....

# 680
  • София
  • Мнения: 1 111
И аз започвам да набирам. От втория срок де що имаше писмено изпитване, всичко беше по 10 мин. Аз явно съм тъпа, ама каква е целта на такова изпитване.🤔🤨 Според мене да се отбие номера и да се напраскат оценки.
Аз не бих могла да се представя отлично. Задоволително да, но не и много добре. За какво се тренират? Да не би матурите да ги правят по половин час.

# 681
  • София
  • Мнения: 12 079
Чухте ли новината от тази сутрин на министъра?Изменения в изпита след 7 кл.БЕЛ се комбинира с обществени науки,мат+природни науки.Първи ще са днешните четвъртокласници.Дойде ми в повече в 7 сутр.Дано да е все още проект,но го съобщиха като "изменение".Коментара беше,че така децата ще четат повече.
Още не е изменение, дори и проект не е, поне не и публикуван такъв на сайта на МОН.

# 682
  • София
  • Мнения: 18 091
Има и в Русия случаи, Санака, но все още малко, 5. През последните десетина дни по принуда станах спец в следенето на  real time counter,  който през определени часове ъпдейтва инфото по държави за брой заболели, изследвани, починали, излекувани.. А мястото, за което гледам с майчино притеснение, за жалост сякаш се бори с всички сили да  си запази  "сребърния медал"... Sad

# 683
  • София
  • Мнения: 12 079
Ох, Русалке, не ти е лесно! Рискът от усложнения за млади, здрави хора е много малък и доста са преекспонират нещата с този вирус, но като не са ти пред очите, страхът е х 100. Sad

# 684
  • Мнения: 1 271
Момичета, за мое голямо съжаление се налага да пропусна купона. Изникна нещо непредвидено. Пийте едно и за мен и весело!

# 685
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Девойки, и за мен ще трябва да пиете по едно. Събудих се с течащ нос, боли ме всичко и нещо не ми е много ок. По-добре да не идвам, че не знам какво е. Но духом ще бъда с вас, даже дистанционно ще ударя едно и за вас. Ако е вирус - да го уморя спиртно поне. Весело изкарване и чакаме снимков матриал. Heart

# 686
  • София
  • Мнения: 7 071
Хахаха, дали да ме отменим срещата?

Аз също отпадам. Наборът се прибра снощи с висока Т и болки в тялото. Тази сутрин вече е с гърлобол и запушен нос.
Същински Хаджи Димитър, лежи и пъшка.... 🥴
Да сте здрави!

# 687
  • София
  • Мнения: 287
Момичета, и аз отпадам. Малкото от снощи е с температура и не става от леглото. Не мога да го оставя в това състояние с набора, че ММ не е в София.  Много исках да се видим, но ще остане за следващия път.

# 688
  • София
  • Мнения: 12 079
E, то само аз останах! 😂

Дайте да се преброим пак и да решим какво правим. Desem, Yana, Спокойна, ТМ, kasmet4e, вие оставате ли? Някой друг, незаявил се до момента?

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 10:44 от sanaka

# 689
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз съм на работа, после отивам на барбекю близо до София, трябва да се прибера до 5, да сложа роклята и токчетата и мога да дойда. Но, ако искате, може да отложим...

Общи условия

Активация на акаунт