НОЕМВРИйки -2019 -тема 8

  • 28 791
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 037
Сега се сетих, от октомврийките имаше доста разбиращи за кръвосъсирване. Може да питаш там, ще кажат и какви изследвания правят/са правили.
В някакъв момент може да се изследваш за тромбофилия (генетични изследвания, малко са скъпи). Съществено е при следваща бременност, при операция или ако по някаква причина се залежиш (счупен крак например). Но не е особено спешно.

# 631
  • Мнения: 642

Мама Мария, радвам се, че писа, чудех се как си. Ходиш ли по-редовно да те следят? А ти като си прокървила, имаше ли контракции преди това?
Дарк по-добре не питай как съм , с двамата сладури цяла седмица се забавлявам,големият е болен хвана някакъв вирус от ДГ температура , повръщане,болки в гърлото,сополи,абе разкош.
Имах контракции през три мин. От около два часа преди това,след още няма и три часа родих,но беше голям и явно трудно се спускаше надолу иначе беше ниско бебко .
Аз съм с менструални болки и нерегулярни контракции корема ми е много ниско , а бебко си върти главичката сякаш във влагалището ми и ще изпадне,но напук на док , която каза , че ще родя още в 36 г.с. заради плацента , води и т.н. ето,че малкия се инати.Днес следобяд чак ще ходя на запис , тези дни съм се по спокойна май,снощи ми се подуха пръстите на краката и заприличаха на толумбички,съпруга ми се шашна ,но аз му казах лягаме да спим ако утре сутрин са така отиваме на преглед , а той не посред нощите в десет да сме тръгнели , къде и аз се тревожа за глупости къде и той подклажда.
С тия прегледи ми писва много искам да раждам вече,но пък си мисля сега поне не плаче и не виси на гърдите ми , да си стои на топло.
На всичко отгоре и баткото болен,поне да оздравее.
Абе луда работа
Не знам при вас как е , но аз много се изморявам и просто искам да поседна или полегна след като посвърша нещо.
А домакинската работа и прането с децата нямат край.

# 632
  • Мнения: 34
Аз бях доскоро на терапия с фраксипарин (за разреждане на кръвта е). Не е проблем за бременност, не е проблем за кърмене. Даже на много жени секцио им бият няколко инжекции превантивно като родят. Може да е проблем, ако си сложиш инжекцията и директно почнеш да раждаш, може би не се съчетава добре с епидурална упойка. Не съм сигурна. Но според мен в общия случай, докато ти потрябва упойка ще е минало достатъчно време от инжекцията.
Само си мислех, че преди раждане го спират, а не сега да го почваш. Естествено ли ще раждаш или секцио? И как ти казаха да си го слагаш, колко време?
За пъпната връв - среща се при 1/3 от децата, не е нещо изключително. Веднага като се роди главичката, лекичко махат пъпната връв през нея. Лекарите са тренирани за такова нещо. А и често спонтанно се отмотава, не се знае на раждането дали още ще е завита

Vesibu, благодаря много за поясненията , ами незнам дали го спират мен вчера ми го изписа и каза да слагам всеки ден от 0,4 по една в ръката и след като родя още 9 10 дни, днеска пуснах изследвания, ще видим какъв ще е резултата . А за раждането незнам искам нормално но нищо не се знае, като започнат контракциите ще и тръгна към болницата ще видим , или сегс вторник съм пак на преглед ако има нещо притеснително доктора ще каже Simple Smile

# 633
  • Мнения: 1 037
Разпитай го внимателно ако тръгне раждане спираш ли, или слагаш. Ако падне тапа първо, ако изтекат води, ако има регулярни контракции какво правиш. Без съмнение знае какво прави, но да не стане някакво неразбирателство.
Дано изследванията са добри Simple Smile На мен така и не ми пуснаха такива, само генетичните да се уточни какво точно имам.

# 634
  • Мнения: 410
И аз още не съм родила 😀 обикаляме по задачи с мм. Имам някакви контракции, но много рядко и не всеки път болят (ако болят е много леко). Иначе днес се събудих с ужаснк болки в страмната кост и ходя като да не ви казвам какво 😂

# 635
  • Мнения: 3 750
И аз трябваше да слагам фраксипарин 4-5 дни преди секциото,но тъй като родих доста по-рано не слагах.Точно преди операцията ми сложиха и след като родих още няколко пъти.

# 636
  • Мнения: 59
Мами,
Аз днес станах мама за втори път Blush
Нашата принцеса се появи в 11:50 по естествен начин, тежи 3,400кг и е 51см.
И естествено дойде с името си, което така или иначе си бях набелязала - Михаела.
Започна се със среднощни контракции на 6-7мин (от 2:40ч) - дотърпях до 6:30 и тръгнахме към болницата....и от там нататък нещата започнаха да се случват като през цялото време се надявах само да е по-бързо Grinning
Желая успех на всички, които още чакат своите мъници!

# 637
  • Мнения: 89
Честита да е Михаела, със здраве да си носи прекрасното име. И аз силно се надявах нашия господин да реши днес да излезе за да е Михаил, но уви ще си почакаме още пък за името ще му мислим ♥️
Мами,
Аз днес станах мама за втори път Blush
Нашата принцеса се появи в 11:50 по естествен начин, тежи 3,400кг и е 51см.
И естествено дойде с името си, което така или иначе си бях набелязала - Михаела.
Започна се със среднощни контракции на 6-7мин (от 2:40ч) - дотърпях до 6:30 и тръгнахме към болницата....и от там нататък нещата започнаха да се случват като през цялото време се надявах само да е по-бързо Grinning
Желая успех на всички, които още чакат своите мъници!

# 638
  • Мнения: 656
Честито бебче, да е живо и здраво. 😊
И аз да попитам как изглежда точно тапата? Възможно ли е да е малко по-водниста и да не е кървава а по-скоро оранжавеникава или розово-кафеникава😀 понеже сега ходих до тоалетната и като се избърсах имаше доста, не беше чак много голячо количество, но и сутринта също имах малко. Напобява слуз, но не е толкова гъсто. Сега съм в чуденка и не знам какво да очаквам 😀

# 639
  • Мнения: 134
Честито бебче Михаела. Много радости да имате заедно😊

# 640
  • Мнения: 410
Честито бебче са ти е жива и здрава 😊

Аз пък имам болки ниско долу, но не съм сигурна че са контракции имам чувството , че бебето стърже с глава да си пробие път на долу и от това боли .. ама е много неприятно 😐

# 641
  • Мнения: 1 037
Вили, на мен ми звучи като тапа. При мен миналия път беше с консистенцията на сопол (съжалявам за картинното описание). Може да си провериш багажа още веднъж и да се наспиш хубаво още ден - два докато се задействат нещата Simple Smile

# 642
  • Мнения: 3 096
Мама Мария, не е лесно при теб. Дано поне баткото се възстанови бързо без да прехвърли и на вас, че много неприятно с болен вкъщи. Гледаш го, че се мъчи, мъчно ти става и на теб. Как бяха тоновете? Чакам и Лейди да пише за нейните.

Иначе снощи и аз си мислех същото... да се свършва вече, щото с тези тревоги не си е работа. Цяла нощ ме беше страх да ида да пишкам. Почувствах се точно като в началото на бременността, когато със страх поглеждах дали не съм зацапала тоалетната хартия... Ужасно е усещането просто. Като се роди пък тревогите ще са различни и оттук нататък не виждам спокойстие. Честно казано, много ме е страх от предстоящото. Добре че е мъжът ми, който гледа доста позитивно на всичко. Аз обаче май изпаднах в някаква огромна дупка. Страх ме е от настъпването на родилните контракции, страх ме е от раждането... Стомахът ми е на кълбо от нерви. За първи път по време на цялата бременност усещам, че съм емоционално и психически нестабилна... Терминът ми е утре, имам и час при АГ-то, ще ме проверява за разкритие...

Вили, звучи ми като да е тапата... Имаше си определен термин и може да потърсиш в интернет. Аз си го спестих (като изключим търсене, но бързо затворих страницата с резултатите Simple Smile )

# 643
  • Мнения: 410
Аз пък ги разгледах 😂 не ми се стори чак толкова гнусно ако трябва да съм честна 😀. При мен болките и контракциите секнаха след един топъл душ или поне така си мисля аз. 4 дни остават до термин хайде вече да се ражда 😂

# 644
  • София
  • Мнения: 36
Жива, здрава и благословена да е  Михаела Simple Smile
Прекрасно име,  много да ви радва 🤗🌺🌸
И аз чакам един Михаил и така се надявах преди празника да се роди, но ..... няма признаци да е скоро....😃 имам чуството, че още дълго ще съм бременна 😁
quote author=Margaritka0091 link=topic=1150790.msg39614829#msg39614829 date=1573229891]
Мами,
Аз днес станах мама за втори път Blush
Нашата принцеса се появи в 11:50 по естествен начин, тежи 3,400кг и е 51см.
И естествено дойде с името си, което така или иначе си бях набелязала - Михаела.
Започна се със среднощни контракции на 6-7мин (от 2:40ч) - дотърпях до 6:30 и тръгнахме към болницата....и от там нататък нещата започнаха да се случват като през цялото време се надявах само да е по-бързо Grinning
Желая успех на всички, които още чакат своите мъници!
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт