НОЕМВРИйки -2019 -тема 8

  • 30 782
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • Наблизо
  • Мнения: 6 222
При нас не се доплаща-татето ще е с нас.Аз и държа да е с нас защото съм чужденка тук и се притеснявам,че от болката вземе че ми секне дар словото на езиците,които знам и той да е поеме щафетата.
Иначе той си е решил да ми стои до главата и да не гледа хаха долу.
Аз днес имах контракции по обяд,болезнени,но спряха.Аз като е така си лягам да спя и спах 3 часа.Ужас.
ММ пък ми обяснява,ме жената на негов колега отишла в болницата и казала,че иска да ражда и й предизвикали раждането.Еми не искам пък ако не се налага.

# 616
  • Мнения: 4 859
Шоколадче,спокойно ,какво по-хубаво че момента наближава Hug Повярвай ми да преносваш е много изнервящо -всеки ден на тонове и при всеки запис може да кажат,че не им харесват и без багаж даже ,айде за секцио Flushed
Аз утре съм на тонове последно вече при моите док и ще звъня на Дачева ,може да ме викне з а предизвикване ,като се има в предвид ,че не съм от София .
Що се отнася до страха от тоалетната -повярвай ми родилните напъни и без тоалетна като им е време ще си дойдат Stuck Out Tongue Winking Eye

Янка ,много странно ,че искат толкова рано да излезе бебето Flushed Повечето лекари ,за естествено раждане гледат да го задържар максимално дълго ,освен ако не е на лице проблем при майката или плода .Дано все пак всичко да е за ваше добро .И аз съм от лежащите мами,така де бях допреди две седмици ,но ето до термин си изкарах .Леко да мине махането на серклажа Hug

Аз си искам мъжа повече ,ако съм секцио ,ама няма как .За естествено може би по+скоро в предродилна и то ако съм с упойка .Като ме боли често агресирам и ми пада пердето ,та и на думи и на действия ставам неадекватна.
По принцип в Окръжна може да присъства ,ако няма друга родилка и не се заплаща ,според зависи е.

И аз правих боб на яхния ,ама със сварен от буркан за по+бързо и кюфтета пържих 30 ,та сега си имам контракции ,болезнени ,но кратки ,да видим Rolling Eyes

# 617
  • Мнения: 1 037
А, няма да се предаваме. Породени деца дават точка за яслата, така че на всеки 2 години по 1 😁 и така докато построят достатъчно.

# 618
  • Мнения: 410
И аз днес имах леко болзнени контракции. Много гадно ме боли глава, не ми е високо кръвното, но не се чувствам в топ форма.. главоболоето е като при мигрена.. тежи ми ниско долу.. надявам се да стане сега тези дни иначе понеделник съм на преглед да видим кога ще се вадим 🙄

# 619
  • Гърция
  • Мнения: 201
Шоколадче,спокойно ,какво по-хубаво че момента наближава Hug Повярвай ми да преносваш е много изнервящо -всеки ден на тонове и при всеки запис може да кажат,че не им харесват и без багаж даже ,айде за секцио Flushed
Аз утре съм на тонове последно вече при моите док и ще звъня на Дачева ,може да ме викне з а предизвикване ,като се има в предвид ,че не съм от София .
Що се отнася до страха от тоалетната -повярвай ми родилните напъни и без тоалетна като им е време ще си дойдат Stuck Out Tongue Winking Eye

Янка ,много странно ,че искат толкова рано да излезе бебето Flushed Повечето лекари ,за естествено раждане гледат да го задържар максимално дълго ,освен ако не е на лице проблем при майката или плода .Дано все пак всичко да е за ваше добро .И аз съм от лежащите мами,така де бях допреди две седмици ,но ето до термин си изкарах .Леко да мине махането на серклажа Hug

Аз си искам мъжа повече ,ако съм секцио ,ама няма как .За естествено може би по+скоро в предродилна и то ако съм с упойка .Като ме боли често агресирам и ми пада пердето ,та и на думи и на действия ставам неадекватна.
По принцип в Окръжна може да присъства ,ако няма друга родилка и не се заплаща ,според зависи е.

И аз правих боб на яхния ,ама със сварен от буркан за по+бързо и кюфтета пържих 30 ,та сега си имам контракции ,болезнени ,но кратки ,да видим Rolling Eyes
Лейди Ами може би защото е много ниско Аз я усещам много ниско даже и серклажа усещам как опъва .Онзи ден на прегледа доки каза 2 седмици да пазя леглото. Преди 2 дни получих контракции начесто и при избърсване имах една капчица кръв ,той даже не беше течно  ,а като съсирече🤷‍♀️Ти усещаш ли  тъка ниско бебчето?Аз като съм права усещам голям натиск ,всякаш всеки момент ще изпадне🤔Малко ми е притеснително защото болницата в която ще раждам е на 1:30 в гратчето което живеа е малка болницата, и не винаги има доктори затуй ме пращат там .Та ме страх докато стигна да не стане нещо😦

# 620
  • Мнения: 34
Здравейте мами, аз днеска бях на доктор в 38 и 1 ден съм, доктора каза че пъпната връв била увита два пъти около вратлето ама не боло опасно , но трябвало да се има впредвид. И малко съм притеснена незнам какво да правя .. и отделно ми изписа фраксепарин защото му показах едно топче на крака , някой има ли представа дали е опасно за кърменето фраксепарина?

# 621
  • Мнения: 138
Николета, аз съм 10 дни на Фрагмин инжекции, след секциото. Кърмя и не мисля че би имало проблем. Както и да се пие Парацетамол/Нурофен.
За яденето също бих добавила - яжте си всичко в умерени количества. Няма нужда от излишен стрес. Ако някоя има съмнение за дадено лекарство дали е съвместимо, ще и отговорят на националния на ЛЛЛига.

# 622
  • Наблизо
  • Мнения: 6 222
Dark как си? Надявам се да се похвалиш със здраво бебе!
Аз имам контракции цяла нощ.Днес съм на преглед и ще отида.Да видим дали няма да тичам към болницата,но засега не са регулярни и подпират.Наближава явно.

# 623
  • Мнения: 3 096
Ох, шашната съм. Кървя си от време и това е. Сега се връщаме от спешен кабинет, родова дейност: нула, както каза доктора. Шийката ми била скъсена 30-40%, 1см разкритие, а моя си лекар още преди седмица и малко каза 70% скъсена шийка... На него си му вярвам повече, че сега ме преглеждаха едни младежи. Иначе плацента, води, бебе, тонове са добре. Само това кървене ме шашка доста, но все пак след прегледа съм една идея по-спокойна

# 624
  • Наблизо
  • Мнения: 6 222
Недей се шашка ( казвам го с пълната идея,че няма как да стане ).
Контракции имаш ли?
Аз имам цяла нощ,спах зле и продължават.Ще ходя на преглед и аз - тапа и води йок.Не искам да ходя рано в еодилното,защото ще ме върнат или по-лошо - ще вися там.Хубаво ми е вкъщи.
Сега се притеснявам за котката-сварих я да ближе стената.Знам ,че е признак на калциева недостатъчност,а хич нямаме време да се занимаваме и с горкото животно сега...

# 625
  • Мнения: 642
Добро утро момичета , ние също сме си две в едно , чакам да се похвалите с добри новини.
Дарк аз мисля,че е тапата , а шийката може да се изглади за часове така че ако е мека всичко е ок.Вторият ми път беше точно както описваш като кървава нишка , после петно кръв направо ярка кръв,но аз вече знаех , че раждам и околоплодния мехур се пукна,но вода не изтече бебчо беше запушил изхода,бях вече приета в МД и затова не се стреснах,просто слезнх в родилна зала.
Идеята ми , че си на термин и скоро ще гушкаш бебко така,че споко.
Лейди я няма,дано се похвали скоро.
Янка Сидерова стискам ти палци и ще чакаме добрите новини и от теб,само споко почивай , лежи и всичко ще бъде наред,може би заради кръвта и усещания ти там долу ще махнат серклажа по-рано,довери се на доктора .По-добре по - рано да го махнат отколкото да стане друга беля със шийката иначе знам,че се маха в 37 г.с. ако при теб го махнат в 36 г.с. не е рано.
Пожелавам леко и спокойно раждане на всички и пухкави бебковци.
Смях ви се вчера за грима момичета,аз плаках от емоции след второто ми раждане представих си се с размазана спирала и избухнах в смях.

# 626
  • Мнения: 3 096
Вече съм по-спокойна, Бюти, но да видим докога Simple Smile Контракции имам, но са супер нерегулярни и никаква болка, само втвърдяване на корема. При теб също ли са нерегулярни?

Мама Мария, радвам се, че писа, чудех се как си. Ходиш ли по-редовно да те следят? А ти като си прокървила, имаше ли контракции преди това?

Сетих се и за JhaJha, надявам се, че са добре с бебчето. А Лили нещо зачезна и тя

# 627
  • Наблизо
  • Мнения: 6 222
Да,нерегулярни са но има болка.Лейди беше права,че всъщност бебето ги активира тези контракции.Последните два дни бебето беше спокойно и усещах слабичко движения и нямаше почти нищо,тази нощ не спря да рита и доста контракции и спах много зле.Взех но шпа но не помага вече особено,явно наближава момента.
Къде сте ,Поли,Лили,ДХА?Имаме ли бебета?

# 628
  • Мнения: 1 037
Аз бях доскоро на терапия с фраксипарин (за разреждане на кръвта е). Не е проблем за бременност, не е проблем за кърмене. Даже на много жени секцио им бият няколко инжекции превантивно като родят. Може да е проблем, ако си сложиш инжекцията и директно почнеш да раждаш, може би не се съчетава добре с епидурална упойка. Не съм сигурна. Но според мен в общия случай, докато ти потрябва упойка ще е минало достатъчно време от инжекцията.
Само си мислех, че преди раждане го спират, а не сега да го почваш. Естествено ли ще раждаш или секцио? И как ти казаха да си го слагаш, колко време?
За пъпната връв - среща се при 1/3 от децата, не е нещо изключително. Веднага като се роди главичката, лекичко махат пъпната връв през нея. Лекарите са тренирани за такова нещо. А и често спонтанно се отмотава, не се знае на раждането дали още ще е завита

Последна редакция: пт, 08 ное 2019, 11:00 от vesibu

# 629
  • Гърция
  • Мнения: 201
Мамма Мариа Благодаря от сърце за куража .И на теб и всички момичета пожелавам леко и успешно раждане 💗🙏

Общи условия

Активация на акаунт