Номинации за най-голяма муня - № 2

  • 82 448
  • 767
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 16 212
И аз най-много се смях с изщъткването на коритото.

# 676
  • Мнения: 466
Не съм участвала в този гаф,но си умирам да ви го разкажа.
Действието се развива в Лондон.Две момичета,българки влизат в автобус и застават близо до шофьора,който е черен.Започват да го обсъждат.Нали се носи славата на чернокожите,че са много надарени.Та доста надълго и нашироко са обсъдили темата.Когато е трябвало да слязат,шофьора на български им казва:
-Довиждане момичета
И двете се ококорват ,а той продължава:
-Жена ми е българка

# 677
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Не съм участвала в този гаф,но си умирам да ви го разкажа.
Действието се развива в Лондон.Две момичета,българки влизат в автобус и застават близо до шофьора,който е черен.Започват да го обсъждат.Нали се носи славата на чернокожите,че са много надарени.Та доста надълго и нашироко са обсъдили темата.Когато е трябвало да слязат,шофьора на български им казва:
-Довиждане момичета
И двете се ококорват ,а той продължава:
-Жена ми е българка
Това ми напомня на едно мое пътуване в Германия с метрото. Две мацки седят срещу мен и започват да обсъждат на български свои познати и понеже си мислят, че никой не ги разбира, си говорят на сравнително висок глас. Стигна се и до някакво момче, чието мъжко "достойнство" беше описано в най-големи подробности. А аз само си гледам в телефона и се опитвам да не прихна. В един момент направо се молех някоя от тях да кихне, за да ѝ кажа "наздраве" на български. За съжаление това не се случи.

# 678
  • София
  • Мнения: 9 850
Подобни ситуации са доста забавни. И аз съм попадала в подобна, заедно с МП Simple Smile Той също е бил в такава ситуация, слуша 2 испанки да си говорят нещо за него и едно от кучетата ни в киноцентъра. МП обаче знае испански и девойките се сконфузили доста, когато те го питали нещо на английски, а той им отговорил на испански Simple Smile

# 679
  • Мнения: 466
Подобни ситуации са доста забавни. И аз съм попадала в подобна, заедно с МП Simple Smile Той също е бил в такава ситуация, слуша 2 испанки да си говорят нещо за него и едно от кучетата ни в киноцентъра. МП обаче знае испански и девойките се сконфузили доста, когато те го питали нещо на английски, а той им отговорил на испански Simple Smile
Имах един такъв случай.Отивам при клиент,да му почистя апартамента.Беше толкова мръсно,след купон,че чистя и го нареждам на български.А той от време на време минава покрай мен,но си мълчи.Докато не съзрях една руска книга.Попитах от къде е,а той ми се ухили и ми каза:
-Аз съм от Русия,но съм наполовина българин.Не говоря български,но всичко разбирам.
Продължих да чистя в пълно мълчание

# 680
  • Мнения: 925
Историята ми я разказа позната, не претендирам за достоверност. Българи хапват в ресторант в Куба и ги обслужва много черен негър. Обсъждат го и коментират: Глей го тоз къв е патладжан!
А той възмутено:
Аз не патладжан! Аз учил в България в университет! 😬

# 681
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 887
Такива истории много, българи вече има навсякъде. Дъщеря ми има такава случка от студентските й години. Качват се с нейни приятелки в такси и едната почва да им разказва за новото си гадже - къде са ходили, какво са правили, пикантни подробности. В един момент шофьорът се обръща към тях и ги пита на български: "Сега тук наляво ли беше?". В първия момент момичетата онемели, после почнали да се хилят: "Ааа, ти що не казваш, че си българин?". Шофьорът им отвърнал: "Ами вие така увлекателно разказвахте, стана ми интересно...".
Та и сега, като отидем на гости у дъщеря ни (във Виена), все ме предупреждава: "Мамо, внимавай, като говориш, тук не е като при вас, има доста българи". Grinning
И ние преживяхме нещо подобно в Германия на една бензиностанция, този път ние бяхме в ролята на слушащите.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 395
Малко не по темата. С риск да ме погнат норвежците.
До спалнята има нощно шкафче, пред него на пода има възглавница, седи от половин година там, когато малката се учеше да слиза от леглото. Изправила се е тя на ръба на спалнята и залита. Аз, майка-орлица, с лъвски скок я сграбчвам за блузата на гърба, докато лети надолу. Хващайки я се получава нещо като камшичен удар - за да сграбча блузата бутвам цялото й тяло напред. В резултат на което главата й издрънча право в ръба на нощното шкафче и си цепна челото. Ако не бях скочила да я спасявам щеше просто да тупне по глава на възглавницата 🙄

Напомни ни на случай, когато мм изпусна тежък буркан и нали, светкавицата, подложи крак, да го предпази. Е, бурканът се счупи все пак, но и кракът на мм беше като патладжан няколко дни.

# 683
  • Мнения: 2 433
Снощи решавам, че ще си отсипя от една маска за коса в чаша, за да не влача в банята ОЩЕ една помада. На кратко, не слагайте маски/балсами в стъклени чаши, изпорязах си краката, защото изпуснах чашата..

# 684
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Явно е имало нещо много ценно в буркана. Аз като тръгна да изтървам нещо (което е доста често), отскачам инстинктивно назад, а не да го спасявам Grinning

На работа имаме две огромни машини за кафе, които правят и разкожеш горещ шоколад. Пускам ги едновременно и изливам съдържанието на двете хартиени чашки е една порцеланова и си я нося на бюрото... Ей, като съм недоспала и ми е дошло много, няма да ви казвам какво преливане стана, докато получа цялата течност в правилната чаша. Много сложно ми се видя уравнението, направих се че не забелязвам странните дълги погледи на колеги...

# 685
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Много се смях последните страници, аз също имам такива изцепки навън, откъде да знам, че този срещу мен е българин, света е малък.

Чакам важно телефонно обаждане, реших да пия кафе, телефона звънна и разбрах добрата новина, станах и на бегом към колата, сервитьорката ме догонва с думите, че не съм платила сметката, умрях от срам.
Правих кекс снощи, забравих да сложа захар, мъжът ми каза, че той така щял да го яде, свикнал е вече явно, сега ще правя нов, захарта стои на плота. Grinning

# 686
  • София
  • Мнения: 16 212
Няма да ти кажа как разбрах репликата "правих кекс снощи". Акцентът беше върху снощи.

# 687
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Joy
Точно снощи беше, някъде след 10 часа.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 10 676
Лутаме се в Истанбул, търсим аквариума, виждам, че сме близо, защото самолетите се движат ниско, а локацията на джипиеса го дава, че е близо до летището. Виждам една бензиностанция, казвам, ще питаме там, наближаваме и аз им казвам, че няма никой освен един възрастен турчин, който надали ще знае английски. И докато се разправяме на отворени прозорци и се чудим как да подходим, той ни вика:" Кажете, деца. " на чист български. Много се смяхме с него.

# 689
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз това съм го писала и преди, една приятелка преди години в Турция на пазар с колата и се прибира към България, омотала се нещо и трябва да пита. Чудила се какво да каже, защото не знае турски и спира до един полицай с невероятното:"Аутобан Булгаристан?", човекът я погледнал, засмял се и казал:Магистралата е ей там.
Сетих се и когато трябваше едно мебели  за магазин да дойде от Полша. Звъня в полският склад да разбера дали са го взели и е тръгнало към митница. Използвах всякакви варианти на думи на английски да кажа, че са мебели, изпотих се 30 пъти и накрая ми казаха: Ааааа мебли. LaughingLaughingLaughing

Общи условия

Активация на акаунт