"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 400 447
  • 5 975
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 10 839
Е, винаги собствениците са с пренебрежително отношение към наематели. Не че няма защо в някои случаи. Била съм наемателка, сега собственичка. Знам как са ме посрещали съседите в единия  и в другия случай...

# 541
  • Мнения: 1 918
И аз сега съм на квартира и виждам как ме приемат. И точно заради това ме подразни изричното натъртване, че е на квартира. Щото собственици-селяни няма. Само квартиранти. В случая може момичето да е от село, ама и в дамата има малко село.

# 542
  • Мнения: 197
И не разбрах, какво от това, че е на квартира ? Не може да се мери с вас, гражданките-собственички ли ?
И аз да имам съседка като вас, която говори по този начин - и аз ще и късам хартиите.
А вие видяхте ли с очите си как тя къса бележката ?

Госпожо,четете между редовете ....
Някъде да съм писала,че тя ги къса....???
Станах свидетел как тръгна без да се обърне и да заключи вратата,което не е кой знае какво усилие....
Да,от значение,защото не и пука,като стане някоя кражба,ще си вземе парцалите и ще изнесе ,нали така,а другите да му мислим....

# 543
  • София
  • Мнения: 19 253
Не е момиче - това първо.
Второ - предполага се, че собствениците имат повече неща, които може да се откраднат, на квартира си с относително по-малко багаж.
Трето - в собствена къща си носиш риска само теб да оберат, но във вход с Н апартамента не е така.
И т.н.

# 544
  • Мнения: 1 918
Аз съм съгласна за заключването, но не беше нужно натъртването “на квартира е” и “да си ходи на село” и това казано от дама, която обЕснява.

# 545
  • Мнения: 197
Не е момиче - това първо.
Второ - предполага се, че собствениците имат повече неща, които може да се откраднат, на квартира си с относително по-малко багаж.
Трето - в собствена къща си носиш риска само теб да оберат, но във вход с Н апартамента не е така.
И т.н.
Благодаря, Вие ме разбрахте за какво става въпрос!!!

И аз сега съм на квартира и виждам как ме приемат. И точно заради това ме подразни изричното натъртване, че е на квартира. Щото собственици-селяни няма. Само квартиранти. В случая може момичето да е от село, ама и в дамата има малко село.
И мен много неща ме дразнят,но не ги изтъквам!
Става въпрос за 50 годишна жена и ще натъртя за квартирата,защото тя го направи номера да не заключи и да ми "уфффф" -ка с някаква досада,на направената ми забележка!!!

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 17:53 от Не се сърди, човече

# 546
  • Мнения: 10 839
По принцип е така с вещите, но не винаги. Аз имах купища багаж в квартирата. Чувствах я като мой дом, плаках като се изнасяхме. Липсва ми времето там, липсват ми и съседите. Мисълта ми е, че не всеки наемател му е през оная работа за квартирата и за блока. Ние си пазехме всичко,  което ни е дадено от хазаите. Имах подозрения, че едни обикалят да събират информация, за да правят обири. Звъннах на хазаите, на съседите, за да се вземат мерки.

# 547
  • София
  • Мнения: 19 253
Разбира се, че не всеки е така. Но се предполага, че ако имаш повечко неща, ще внимаваш за всеобщата (вкл. своя) сигурност.
И аз се възмущавах на всеобщите решетки и ключалки през 90-те, но имаше защо, и сега има.
Скрит текст:
Впрочем, на нас ни откраднаха скъпо колело от пред входната врата, а долу стълбището се заключва. Оказа се, че съседския дришльо има няколко регистрации и разпити за такива неща, но не е хванат....Изнесе се с майка си скоропостижно след случката.

# 548
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 036
Ели-Мели, ти скачаш Simple Smile
Аз не съм казала , че се предреждам или , че си умирам от кеф да го правят . Предполага се, че няма човек на , който да му е приятно, затова и беше споменато като селско.
Точно изтъкването , че даже и с дете си била. Който си е перде, дали ще си с пет деца или без, ще си те предреди и окото му няма да мигне.
Мен ме дразни преекспонацията на майка с дете в количка. Толерантност винаги има и ще има , стига да не ти избождат очите с някои неща.
Аз никога не съм обичала да пазарувам в хранителни вериги с децата, но поради липсата на някой , на който да ги оставя съм го правила, супер изнервена съм излизала винаги от магазините. Особено пък и като проходиха , беше цирк.
Но всички сме различни и от тук се ражда и спора.

# 549
  • Мнения: 5 059
Като помня, по времето на социализЪма на какви опашки чакахме, имаше по един магазин в квартал. Като помня кризисните години, когато се висеше на опашки по 5-6 часа и то навън през зимата, просто не мога да си представя, че да изчакаш няколко минути на касата е такъв проблем. Та чак с кошницата ще си пази ред, за да не изчака един човек. Точно това възпитание ще ни ликвидира.
Точно от такова "допълване" имам отвратителни спомени. Като бях ученичка и отидехме с майка ми на пазар, почти в момента на влизането в магазина тя ме курдисваше на касата и си обикаляше, а аз висях като паяк.

Не е до чакането,по-скоро са на принципа "да си мрънкаме", пък за какво...няма значение.
Миналата седмица се бях наредила на касата в голям магазин, бях с много продукти, пълна количка.Забелязах зад мен мъж,жена и малко момченце,които бяха с баничка и айрян.Казах им да минат пред мен.Учудващото беше, че хората направо се изумиха,не можеха да повярват,че някой им отстъпва ред. Идеята ми е, че сме свикнали на гадно отношение по дефолт.А не трябва да е така.Често ми се случва да отстъпя ред,когато съм с много пазар или видя майка с малко дете зад мен на опашката.1 минута в повече чакане за мен, ще спести на някоя майка рева на детето и или седенето прав на някой възрастен човек...
Ако мислехме в тази посока,нямаше да ни прави впечатление объркания човек на "бързата каса" или жената допълваща покупки на лентата при мъжа и...

# 550
  • Мнения: 10 386
То си зависи от човека. Преди известно време пазарувах в Лидл, бях с доста пълна количка. Заставам на една каса, един мъж се въртеше, след малко дойде млада жена и нещо промрънка. Питах дали не съм я прередила, тя каза, че май така е станало, явно си беше допълвала. Извиних се, предложих и да минат пред мен. Бяха много любезни млади хора и отказаха. На излизане пак се извиних, те казаха, че нямат бърза работа. Да срещнеш такива хора е приятно, но са рядкост.

# 551
  • Мнения: 24 383
защото не и пука,като стане някоя кражба,ще си вземе парцалите и ще изнесе ,нали така,а другите да му мислим....
Селско и тесногръдо е отношението ви! Аз, ако съм на мястото на жената, нарочно ще оставям отворено!  Пък вие му мислете как да опазите селския си чеиз!!!!

# 552
  • София
  • Мнения: 19 253
И двете неща показват съобразителност. Да пуснеш някого с 1-2 покупки, както и да не стоиш с ръце в.... в час пик и дълга опашка, а да си прибираш своевременно нещата.

# 553
  • Мнения: 5 059
И двете неща показват съобразителност. Да пуснеш някого с 1-2 покупки, както и да не стоиш с ръце в.... в час пик и дълга опашка, а да си прибираш своевременно нещата.
Стига да можеш, защото на касите на ЛИДЛ и Кауфланд, където няма пространство за покупките , на мен лично ми е много трудно да съумея да събера всичко и да платя.Тяхната идея явно е да нахвърляш отново всичко в количката и след касите да си го прибираш.Което определено не е измислено от човек,който пазарува често в подобен род магазини 😀
Като цяло Българите ( не за друго, ами защото нямам наблюдения над други страни) , нямаме култура на клиенти.
Някои хора, като ги гледам как се държат на касата, всеки път се чудя - това , ако ми е вкъщи, дали всеки ден ще го бия с тигана по главата 😀

# 554
  • Мнения: X
Е, винаги собствениците са с пренебрежително отношение към наематели. Не че няма защо в някои случаи. Била съм наемателка, сега собственичка. Знам как са ме посрещали съседите в единия  и в другия случай...

Собственичка.


Жал ми е за младежите на квартира в моя блок, заради презрителните погледи и изказвания като по-горното...
Селяци, селяндури и простаци има точно от собствениците, в пъти повече, отколкото работещите млади хора, които издържат себе си на квартира.

Аман от снобизъм.

Общи условия

Активация на акаунт