Дискова херния - 19

  • 59 381
  • 736
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 55
Благодаря за отговора.На мен гел не са слагали.Микродисектомия ми правиха.

Какво е мнението на турските неврохирурзи за гела? Очевидно, че е безсмислен, след като не са Ви "издоили" едни 1000 € за него?!
Ах, Cafe con leche, много смислен въпрос зададе. И аз се интересувам.
При разговор с неврохирурзи казват, че гела се слага против сраствания и че след време се адсорбира от тялото.
Предполагам е възможна операция и без гел, но колко ще се съгласят на такава?

# 301
  • Мнения: 2 483
Ах, Cafe con leche, много смислен въпрос зададе. И аз се интересувам.
При разговор с неврохирурзи казват, че гела се слага против сраствания и че след време се адсорбира от тялото.
Предполагам е възможна операция и без гел, но колко ще се съгласят на такава?
Аз се съгласих на такава и разбира се, че е възможна!
Миналия вторник ме оперираха L5 - S1 и отказах гел. Потърсих мнение от практикуващ неврохирург ИЗВЪН Бг.
Съжалявам, но в България парица е царица и този т.н. антиадхезивен гел е абсолютен рекет!!
Между другото, доколкото ми е известно, в Токуда не предлагат гела специално при гръбначни операции.

# 302
  • Мнения: 923
Здравейте, ММ е диагностициран с дискова херния преди няколко години. От есента доста се влоши. Лекарите му казаха,че има вече атрофия на единия крак. Предложиха му озонотерапия. Има ли някой който я е правил и е доволен. Интересуват ме лекари в Пловдив.

# 303
  • София
  • Мнения: 9 919
На брат ми днес са казали, че последната процедура (електро... а не ЛФКто което си се знае вече) няма да му я правят заради изходящия преглед?! Това от кога е? (Пирогов) Приходящ е.

# 304
  • Мнения: 55
Cafe con leche, в коя болница и при кой доктор правихте операцията и как се чувствате след нея?

# 305
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
На брат ми днес са казали, че последната процедура (електро... а не ЛФКто което си се знае вече) няма да му я правят заради изходящия преглед?! Това от кога е? (Пирогов) Приходящ е.
Процедурите по пътека са 20. Така че няма нищо нередно. Друг е въпроса, че в повечето случаи правят по 3 процедури за 7 дни = 21 процедури, но това е комплимент към нас от страна на лекаря.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 13:55 от _ilka_

# 306
  • Мнения: 20 157
Какъв комплимент, 21-вата винаги ме карат да си я плащам, или просто не ми правят ултразвука.

# 307
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Какъв комплимент, 21-вата винаги ме карат да си я плащам, или просто не ми правят ултразвука.
На мен пък ми я правят, очевидно си зависи от лекаря. (От две години правя физиотерапията си само в МЦ Победа във Варна)

# 308
  • Мнения: 20 157
Ами, хубаво е, че има и такива места, досега не бях чувала някой да се похвали със същото.
В Пирогов не само, че не правят безплатна процедура, ами и постоянно вдигат цените.

# 309
  • Мнения: 20
Здравейте,
Имам две хернии л4/5, л5/ес1 с пареза съм и не мога да стъпвам на пета. Някой да е оправил парезата без операция?
Ако има такива какво сте правили?
Благодаря предварително.

# 310
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте отново.
Вече месец след операцията болките намаляха значително, изтръпването и сковаността също . Лекаря ми казва, че трябва повече време и ще минат напълно. Дано е така, че още съм доста ошашкана.
Имам въпрос към оперираните, какво мога/трябва да направя за да се възстановя по-добре и да намаля вероятността от рецидив?
Лекаря ми казва само да намаля килограмите и да се пазя, но ми се струва много малко това.

# 311
  • Мнения: 2 322
Здравейте! От вчера съм с диагноза - дискова херния L5/S1. Минах консулт с неврохирург ,според него не съм за операция, все още е много рано. Утре ми предстои ЕМГ , тъй като е засегнат левият ми крак.имам Бока в прасеца.
Шашнала съм се много. Според невролог няма място за паника. Сега съм на инжекции НСПВ и хапчета за нерва. Страх ме е като спрат инжекциите болките да не се върнат. Все още движенията в кръста са ми поограничени, според невролога е от страх. Дано е така. Депресирана съм се вече двадесет дни съм в това състояние, първо със зверски болки не повлияващи се от хапчета, чак като минах на инжекции нещата отшумяха, но имам чувството че само болката е замаскирана. От Варна съм ще се радвам , ако някой сподели къде да направя физиотерапия.

# 312
  • Мнения: 755
Вземаш си направление от ЛЛ за физиотерапия и във всяка поликлиника, където има физиотерапия може да си я направиш.
А когато ти минат болките може да отидеш на санаториум.

# 313
  • Мнения: 20
Здравейте! От вчера съм с диагноза - дискова херния L5/S1. Минах консулт с неврохирург ,според него не съм за операция, все още е много рано. Утре ми предстои ЕМГ , тъй като е засегнат левият ми крак.имам Бока в прасеца.
Шашнала съм се много. Според невролог няма място за паника. Сега съм на инжекции НСПВ и хапчета за нерва. Страх ме е като спрат инжекциите болките да не се върнат. Все още движенията в кръста са ми поограничени, според невролога е от страх. Дано е така. Депресирана съм се вече двадесет дни съм в това състояние, първо със зверски болки не повлияващи се от хапчета, чак като минах на инжекции нещата отшумяха, но имам чувството че само болката е замаскирана. От Варна съм ще се радвам , ако някой сподели къде да направя физиотерапия.

Бих те посаветвал:
- като ставаш от леглото се извъртай на една страна, пускаш бавно краката долу и се избутвай с ръцете ;
- да правиш всичко с изправен гръб, от обуване на чорапи и обувки, абсолютно всичко;
- спри да се навежда, това движение не съществува вече за теб;
- никакви усуквания в кръста и гръбнака;
- ходи с изправен гръб и колкото можеш повече, ако можеш да Правиш 5 крачки без болка и на 6 те боли, то направи 5 на всеки час и спри преди да почне да боли и след час пак;
- недей да седиш дълго време, защото всичкия товар се изсипва на кръста. Ако трябва да го правиш ставай на всеки половин час ;
- не се залежавай;
- ако имаш наднормено тегло го свали ;
- пий много вода, не се обезводнявай. Диска е изграден от вода;
- пази се от течения и настинки;

Също като спре да боли не си мисли, че си се излекувал, защото аз така се лъгах доста време няколко пъти и сега не ми е забавно, според мен трябва гимнастика и движение да не се развива повече и то всеки ден!
Бързо оздравяване и успех ти желая и най-вече горе главата не се предавай!

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 12:54 от david-81

# 314
  • Мнения: 2 322
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт