Астрология - 16 тема

  • 33 799
  • 773
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 9 152
Възможно ли е астролог да изчисли часът на раждане според информация за важни събития в живота ни и доколко ще е достоверно?
Да, нарича се ректификация. До колко е достоверно, няма как със сигурност да знаеш и да провериш. Много често има разминавания в изчисленията при различните астролози.

# 346
  • Мнения: 3 267
Ако анализът на някоя производна карта, която е с гранични стойности, отговаря на реалността, значи часът е ректифициран вярно. Но това го има само във ведическата астрология, проверка по производни карти.
Иначе да, в повечето случаи има разминавания между ректификациите от различни астролози. Ако резултатът се отклонява с броени минути, е ок. Точната минута е важна, ако астрологът използва по-фини прогностични техники, които са много чувствителни – производни карти, примарни дирекции. Но само по примарни дирекции прогноза не се прави, освен това една дирекция може да бъде разтълкувана по различни начини от различни астролози. Прогнозата е комбинация и синтез на различни техники, които се разглеждат в съвкупност.

# 347
  • Мнения: 1 176
черна орхидеяНещата не са добри или лоши, а просто са. Ние хората ги категоризираме и от там се почва "защо на мен" и т.н. Ми не е само на теб, на всеки се случва, в живота има върхове и спадове, животът е едно колело, един път си горе, друг път долу и трябва да знаеш като си долу, че има и горе и как да стигнеш до там. Всяко нещо се случва с причина. Като ти предстои тежък финансов период ето ти урок да се научиш да бюджетираш, да харчиш разумно и т.н. Търсиш начини и подкрепа, за да преодолееш периода. Като няма любов сега, след този период ще има. Просто мисли, че нещата не са вечни и не са крайни.
Много ми хареса това мнение. За мен астрология идва като упора в по-тежки моменти, точно защото ми помага да си напомня, че всичко е преходно.
Освен това от опит научих, че нищо не е черно-бяло. Ще дам 2 примера от последните години:

Юпитеровият ми възврат (най-скорошния) сигурно щеше да бъде прогнозиран по време на консултация като много хубав и успешен период. Донесе ми много голяма експанзия и късмет на много фронтове. Но! В реално време всичко се случваше много болезнено. Добър или лош транзит е?

Сатурновият възврат всички знаем колко страшно звучи. По учебник ми донесе умора, стрес, отговорности, нетърсени и неискани промени, изсипани от раз като със самосвал върху мен. Иначе казано, получих повишение и кариерно развитие. Добър или лош транзит е?

# 348
  • Мнения: 46
Здравейте,искам да попитам ако знаете някой астролог който може да ми изготви онлайн хороскоп,и не взима прекалено скъпо?

# 349
  • Мнения: 9 152
Здравейте,искам да попитам ако знаете някой астролог който може да ми изготви онлайн хороскоп,и не взима прекалено скъпо?
Здравей, ако си решила да се консултираш с астролог, в следната тема се коментират астролозите и въпросите, свързани с подобна консултация:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1111255

# 350
  • Мнения: 46
Здравейте,искам да попитам ако знаете някой астролог който може да ми изготви онлайн хороскоп,и не взима прекалено скъпо?
Здравей, ако си решила да се консултираш с астролог, в следната тема се коментират астролозите и въпросите, свързани с подобна консултация:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1111255
благодаря за информацията.

# 351
  • София
  • Мнения: 865
Много ми хареса това мнение. За мен астрология идва като упора в по-тежки моменти, точно защото ми помага да си напомня, че всичко е преходно.
Освен това от опит научих, че нищо не е черно-бяло. Ще дам 2 примера от последните години:

Юпитеровият ми възврат (най-скорошния) сигурно щеше да бъде прогнозиран по време на консултация като много хубав и успешен период. Донесе ми много голяма експанзия и късмет на много фронтове. Но! В реално време всичко се случваше много болезнено. Добър или лош транзит е?

Сатурновият възврат всички знаем колко страшно звучи. По учебник ми донесе умора, стрес, отговорности, нетърсени и неискани промени, изсипани от раз като със самосвал върху мен. Иначе казано, получих повишение и кариерно развитие. Добър или лош транзит е?
Преди две години се случи Сатурновият ми възврат. По натал моят е в 9Д, Стрелец, ретрограден и връх на корабното ми платно. Тогава получих най-хубавата работа, която съм имала до момента. Създавахме нещо полезно за децата, имаше креативност, забавление, доста отговорности и перипетии, но беше прекрасно изживяване за мен.

Най-скорошният ми възврат на по-бавна планета ще е на Юпитер. Ще се случи през март на 2023, когато ще е в съвпад и с транзитен Хирон, както и с нат. Венера. Транзитната Венера също ще му прави компания в 1Д.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 01:04 от Mira_X

# 352
  • Мнения: 1 517
Може ли да попитам някой преминал ли е през период на транзитен Сатурн в 8 дом и какво да очаквам от него? Нямам планети в 8 дом, но Сатурн сега прави аспекти в натални планети в 5ти? Моля за малко разяснения Persevere 8 дом водолей, натален уран в 6 дом (стрелец).

# 353
  • София
  • Мнения: 973
Здравейте, сигурно много пъти е обсъждана темата за ретроградния Меркурий, но ме интересува как той влияе на хора с такъв в наталната си карта? Лично моят е в Риби, 3дом. Как да го разбирам?
Извинявам се, ако темата е обсъждана многократно, бих се радвала ако някой сподели мнение или ми даде линк с подробна информация.

# 354
  • Мнения: 1 120
Хрумна ми точно сега да си търся нова чистачка/хигенистка, понеже е ретрограден меркурий, да изчакам ли до 10 март да мине? Чудех се дали има нещо общо чистачката с меркурий, при всички случаи договорките имат нещо общо?! чудя се...

# 355
  • Мнения: 1 192
За ретрограден Меркурий има много материали в нета.
Аз ако съм решила нещо да правя, нищо не може да ме спре. Пък и какво толкова фатално може да се случи с ретрограден Меркурий и нова хигиенистка 🤔

Може ли да попитам някой преминал ли е през период на транзитен Сатурн в 8 дом и какво да очаквам от него? Нямам планети в 8 дом, но Сатурн сега прави аспекти в натални планети в 5ти? Моля за малко разяснения Persevere 8 дом водолей, натален уран в 6 дом (стрелец).
При мен Сатурн е в 8 дом и прави квадрат с натални планети в 5-ти. Аз имам южен лунен възел в този дом в Козирог. Много структурирана съм станала, целенасочена и реалистка. Никога не съм се чувствала по този начин, но сякаш плувам в свои води.
Изтеглих няколко малки и големи кредита, които засега управлявам доста добре. Мисля че е добър период за кредити/заеми (8-ми дом) за закупуване на земя, недвижими имоти (Сатурн/Козирог). Но човек трябва да е разумен и да управлява добре финансите си.
Имам тревоги с възрастните хора в семейството, здравословни проблеми, но са нормални неща за тяхната възраст.
Също така имам трудности със забременяването, понеже и натален Сатурн е в пети дом, но скоро ми предстои процедура ин витро, която се надявам да е успешна. Аз го приемам като период, в който се появяват разни трудности и пречки, а ти трябва да намериш най-разумния начин и ефективен метод за тяхното преодоляване. Общо взето постигане на дългосрочни цели. Каквото и да си говорим Сатурн в Козирог не влияе само на дома, а и на цялата карта.

# 356
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:
За ретрограден Меркурий има много материали в нета.
Аз ако съм решила нещо да правя, нищо не може да ме спре. Пък и какво толкова фатално може да се случи с ретрограден Меркурий и нова хигиенистка 🤔

Може ли да попитам някой преминал ли е през период на транзитен Сатурн в 8 дом и какво да очаквам от него? Нямам планети в 8 дом, но Сатурн сега прави аспекти в натални планети в 5ти? Моля за малко разяснения Persevere 8 дом водолей, натален уран в 6 дом (стрелец).
При мен Сатурн е в 8 дом и прави квадрат с натални планети в 5-ти. Аз имам южен лунен възел в този дом в Козирог. Много структурирана съм станала, целенасочена и реалистка. Никога не съм се чувствала по този начин, но сякаш плувам в свои води.
Изтеглих няколко малки и големи кредита, които засега управлявам доста добре. Мисля че е добър период за кредити/заеми (8-ми дом) за закупуване на земя, недвижими имоти (Сатурн/Козирог). Но човек трябва да е разумен и да управлява добре финансите си.
Имам тревоги с възрастните хора в семейството, здравословни проблеми, но са нормални неща за тяхната възраст.
Също така имам трудности със забременяването, понеже и натален Сатурн е в пети дом, но скоро ми предстои процедура ин витро, която се надявам да е успешна. Аз го приемам като период, в който се появяват разни трудности и пречки, а ти трябва да намериш най-разумния начин и ефективен метод за тяхното преодоляване. Общо взето постигане на дългосрочни цели. Каквото и да си говорим Сатурн в Козирог не влияе само на дома, а и на цялата карта.

Много благодаря за отговора Kissing Face Точно по темата, свързана със загубите, смъртта много ме притесни ...още не съм раждала, надявам се и това да стане. Правих си солар за 2020 г. и соларния асцедент ми се пада в 9 дом, интересувах се, но ми казаха, възможно раждане, знае ли човек, дано са такива, хубави неща ..Gift Heart

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 12:00 от sladkoto_agi

# 357
  • Мнения: 9 152
8 дом не е физическа смърт изрично. Там са трансформации. Духовни, ментални, финансови - кредити, рискови операции ( не само финансови), секс  и много мистика.

# 358
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 429
При мен Сатурн транзитира в 8 дом (Скорпион) при втората ми бременност. Направи съвпад с нат. Венера и СЛВ. Имах кървене, отлепяне на плацентата, което бяха пропуснали да видят в спешното, и го видя проследяващия лекар - малко късно. Та се наложи терапия, от която 1 месец буквално бях в ада .... Но ... имаше happyend.

# 359
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:
За ретрограден Меркурий има много материали в нета.
Аз ако съм решила нещо да правя, нищо не може да ме спре. Пък и какво толкова фатално може да се случи с ретрограден Меркурий и нова хигиенистка 🤔

Може ли да попитам някой преминал ли е през период на транзитен Сатурн в 8 дом и какво да очаквам от него? Нямам планети в 8 дом, но Сатурн сега прави аспекти в натални планети в 5ти? Моля за малко разяснения Persevere 8 дом водолей, натален уран в 6 дом (стрелец).
При мен Сатурн е в 8 дом и прави квадрат с натални планети в 5-ти. Аз имам южен лунен възел в този дом в Козирог. Много структурирана съм станала, целенасочена и реалистка. Никога не съм се чувствала по този начин, но сякаш плувам в свои води.
Изтеглих няколко малки и големи кредита, които засега управлявам доста добре. Мисля че е добър период за кредити/заеми (8-ми дом) за закупуване на земя, недвижими имоти (Сатурн/Козирог). Но човек трябва да е разумен и да управлява добре финансите си.
Имам тревоги с възрастните хора в семейството, здравословни проблеми, но са нормални неща за тяхната възраст.
Също така имам трудности със забременяването, понеже и натален Сатурн е в пети дом, но скоро ми предстои процедура ин витро, която се надявам да е успешна. Аз го приемам като период, в който се появяват разни трудности и пречки, а ти трябва да намериш най-разумния начин и ефективен метод за тяхното преодоляване. Общо взето постигане на дългосрочни цели. Каквото и да си говорим Сатурн в Козирог не влияе само на дома, а и на цялата карта.

Много благодаря за отговора Kissing Face Точно по темата, свързана със загубите, смъртта много ме притесни ...още не съм раждала, надявам се и това да стане. Правих си солар за 2020 г. и соларния асцедент ми се пада в 9 дом, интересувах се, но ми казаха, възможно раждане, знае ли човек, дано са такива, хубави неща ..Gift Heart

Извинете, редактирам се АСЦ е в 9 дом Head Band  Ето я картата:
Скрит текст:

Иначе напоследък темата за раждането е много актуална при мен ... за сега лично на мен не ми предстои, но хора, близки и познати (поне 7-8 жени) ще раждат или са родили. Някой се разведоха и забременяха веднага от новия си мъж, а някои ги изненада бременност след 40 годишна възраст Simple Smile
При мен Сатурн транзитира в 8 дом (Скорпион) при втората ми бременност. Направи съвпад с нат. Венера и СЛВ. Имах кървене, отлепяне на плацентата, което бяха пропуснали да видят в спешното, и го видя проследяващия лекар - малко късно. Та се наложи терапия, от която 1 месец буквално бях в ада .... Но ... имаше happyend.

Радвам се за happy end-а.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 12:11 от sladkoto_agi

Общи условия

Активация на акаунт