Отговори
# 15
  • Мнения: 43
Здравейте момичета. Реших и аз най-накрая да се включа та да станем "100 МАМЧЕТА". Термина ми е на 27 септември, първо бебче - момченце, от София съм на 24г. Ще раждам във Вита при д-р Кълвачева. Ирини ако можеш да ме включиш в списъчето ще бъде супер.
Аз ви следя още от самото начало, ама все нещо отлагах и нямах време и аз да се включа. То не беше учене, работа, изкарване на шофьорска книжка...ама вече всичко мина, сега само си стоя в къщи и си мързелувам. Единственото по-сериозно нещо, с което се занимавам в момента е да ходя да пазарувам бебешки нещица. Ама то много приятно  Laughing

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 10:38 от carrigan

# 16
carrigan здравей, аз също ходя при Кълвачева,

още не съм решила дали при нея ще раждам, термина ми е на 26 септ,
ти с какви впечатления си от нея?
Поздрави

# 17
  • Мнения: 526
Здравейте днес и от мен!!!
Вчера вечерта доста се поуплаших. Към 11 часа като започна бебко да се мята, ама буквално да се мята и да рита по целия ми корем, всичко подскачаше направо ще излезне през корема, започнаха и тези стягания и за около час получих 5 такива. Бебето се върти и предизвиква контракции. Най-накрая реших, че трябва да полегна и съм заспала. През нощта ставах 3-4 пъти до тоалетна, но бебчо се беше поуспокоил малко вече. Сутринта - цялата ми нощница в коластра. Толкова много не ми се беше случвало да имам. Две огромни кръгли петна.

За всеки случай си приготвих най-необходимото за болницата, но все още мисля, че ми е много рано. Дано бебчо дочака септември!  Praynig

Сега като влезнах във форума отново започнаха подскоците на бебчо. Да не би нещо да му е неудобно вътре и затова така да се бунтува?!

# 18
  • Мнения: 872
  bouquet Честита ни нова тема и отново благодарностти за Ирини за дизайна и на Ави за лекцията    bouquet

Desssy, и аз спя доста неспокойно напоследък, ставам по 3 пъти до тоалетна и ми е адски горещо и се въртя. Но виж това за коластрата не ми се е случвало, толкова много коластра на веднъж....   Shocked
Момичета, вчера избрахме картички на жиравчета, но за подаръчните бонбони реших аз да си ги направя сама, защото една кошница за 100 броя  струва към 200 евро
Вижте до къде съм стигнала, украсени жиравчета с бонбони в жълто и оранжево - за децата, малки стойки за свещички - за жените
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46182&photo=10
Традицията е като в България на сватбите да се хвърлят кошнички с бонбонки, но тук се прави и за раждане на бебе ...
  Heart Eyes  Лек ден и много усмивки

# 19
  • Мнения: 46
Здравейте момичета! Пак си имаме прекрасна темичка с фантастично оформление - благодаря Ирини! А са се събрали и чудесни новинки...
 nbirthday Честит рожден ден Спарки, на патерички! Пожелавам ти, всяка съкровенна и скъпа за теб мечта да се осъществи, да си много обичана и винаги усмихната, и септември да прегърнеш най-здравото и сладко бебче, за което си мечтала!
 Благодаря на Катнадийн за статията! Много е полезна и не бях чела нищо по въпроса, Либра и на теб... много се радвам за бебоците ти, големички са и това е добре. Виждаш ли, и те помагат да се чувстваш по-спокойна и растът бързо (моят разбойник е само един и е само 1.500кг.). Много ти се възхищавам, носиш 2 бебчета, а татито е далече... прекрасно е, че си успяла да се свържеш с него, още малко радост за теб   Hug
Ирини - съжалявам за болезненото изследване, за съжаление наистина много голяма част от акушерките, а и въобще здравните работница са доста озлобени, има защо, но не е редно да си го изкарват на нас, особенно на бъдещи и настоящи майчета!
Леси, съжалявам за коките. Тези гадинки са отвратителни, но ще ги пребориш!!!
Станимира, скоро ходих на лекция от 9 месеца и там една девойка обясни, че карането на колело по време на бременост е доста подходящ спорт, а ако статоционарно е и по-безопасно. Важното е да се чувстваш добре докато спортуваш и да спреш ако не ти е причтно и комфортно!
Честито за дипломирането Неси_2006! Да имаш много успехи и като поотрасне бебче, да се развиеш в сферата, която желаеш, че да си е струвала потта над учебниците.
Стискам палци на Бори-ана!
Хиляди благодарности Ави, и аз бях на тази лекция, но твоите записки са супер!
И малко за мен, със закъснение се включвам в темата за бемките и сие. На мен ми излязоха доста, включително и на ареолите, както и едни кожни израстъчета по врата и мишниците, дори едно на коремчето, не знам как се наричат... но се консултирах с дерматолог, не били въобще опасни и било нормално да се появят през бремеността, после не изчезвали, но много лесно се премахвали. Само бемките на ареолите ме притесняват, появиха се по-късно и нямам инфо за тях, ако някой знае нещо по въпроса ще съм благодарна да го сподели.
Извинявайте за дългите ми писания. Жубав и усмихнат ден! Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Здравейте на всички септемврийки. Аз днес съм особено щастлива, защото синът ми има рожден ден - става на 13 години. Пък и днес се чуствам сравнително добре, така че очаквам да имам един хубав ден.
Иринии, както винаги много хубава темичка !!!!! Използвах разясненията на Афродита, за да вляза в албумчето със снимките на бебешорските нещица, подействаха ми много разведряващо. Страхотни дрешки сте накупили, много ми хареса едно бяло комплектче с меченца на Деннис  и пеленките , които е показала. Афродита, откъде е това хубаво жълто комплектче с пиленцата - много е сладко ? И другите неща са много хубави. Аз още нищо не съм взела. Днес следобед съм на фетална и се надявам да потвърдят окончателно пола на бебето / че последните 2 пъти се криеше / и да ми кажат дали всичко е наред и тогава ще се отдам с удоволствие на пазаруване  Laughing
Аз също трудно спя, много често имам болки, почти не вървя пеш, защото още на десетата крачка ми се втвърдява корема и става на камък и почвам да си говоря сама и да се моля да успея да издържа още малко. Викам си още 2 седмици да минат, после си викам нека издържа още 2 и така успях да я избутам дотук, дай боже и до септември да изкарам . 
Тъй като съм раждала веднъж, искам да ви кажа че първия признак за раждане, когато всичко върви нормално е изхвърлянето на така наречената " тапа", което се случва около 1 седмица преди започване на родовата дейност. Лошото е ,че тази тапа може да се сбърка с кръвоизлив и доста да изплаши бъдещото майче. Така , че мисля, че щом няма кървене, всичко все още е нормално и бебчето не е тръгнало да излиза- това към майчетата , които получават контракции, болки и т. н. 
МарияФ , много хубава традицийка имате там, където живееш. Много хубави са ти станали бонбоните с тия жирафчета.
Либра, в коя болница ще раждаш ? Може да си писала в предишни постинги, но не си спомням.
Желая днес един безпроблемен и прекрасен ден на всички   bouquet

# 21
Здравейте момичета и от мен!
Аз докато изчета предишната тема, то вече има нова, за което Благодаря на Иринии!
Днес е специален ден за мен, защото моят мъж има рожден ден nbirthday ! Пожелавам си само да ми е жив и здрав преди всичко! И разбира се да ми помага за бебочето.
Затова бързам да ви почерпя всички с по една тортичка и нещо за пиене   party023 newsm24
Да ви се оплача сега, защото вие най-добре ще ме разберете.
Един алергичен ринит ми се е появил, малко след като забременях. Хваща ме от време на време и е много неприятно, защото носа ми се запушва. Ходих на лекар вчера/май съм абонирана при него, заради тоя нос/ и той ми каза че не може да се направи тест за алергени. Трябва да изчакаме да се роди бебето. А има вариант и да изчезне тоя ринит и дано така да стане.
Аз искам да ви питам, пиете ли още фолиева киселина. Аз всеки път като ходя на ЖК питам дали да я спирам и тя ми отговаря-"Продължавай". Дали има смисъл още да я пия след като органогенезата вече е приключила newsm78
От около седмица всяка сутрин ме болят ръцете. Дали на някой му се случва същото.
Останалите болежки са като на всички ви-контракции, стягане на корема на топка, болка във вагалището когато ходя до тоалетна/все едно имам менструация/. Все гадни нещица.

И аз ти стискам палци Бори-ана!
Либра не се притеснявай за бобоците. Много са си добре на килограми. Има бебета родени по 800 гр. и много добре си се развиват. Така, че смело напред. Аз така исках да имам близнаци, тъй като и от двата рода имаме близнаци, ама то божа работа.

Добре дошли и на новите мамчета!

Знаете ли какво ми направи впечатление вчера, когато разглеждах форума на юлските майчета?
Доста от тях, даже над 60 % са родили двайсетина дни по-рано от термина си. Този факт доста ме постресна.
Какво мислите вие по този въпрос?

Стига съм писала, че много дълго стана.
Пожелавам на всички ви лек и изпълнен с много ритничета ден!

# 22
  • Мнения: 137
Здравейте момичета-кокичета!  bouquet
Ирини, отново се гордеем с чудесно оформена първа страничка! Heart Eyes
Либра, виждаш ли, че притесненията ти са били в повече Hugвсичко ще бъде чудесно, мъничетата си наддават нормално и няма страшно Heart Eyes
На всички рожденици - много здраве и всичко най-хубаво!  bouquet
Светлодара, и аз го имам този проблем с болките в ръцете, и то вече поне от 2 месеца. Сутрин ме болят китките и не мога да си служа с ръцете... да не говорим, че ми се и подуват и пръстите ми са като кебапчета #Crazy
Добре дошла на 100-ното майче! Лека и безпроблемна бременност до края! Hug
Ави, и аз преди време съм била на тази лекция, но твоя начин на представяне е супер - много добре подредена и синтезирана информация. Благодаря ти от сърце за усилията и старанието! Hug Heart Eyes
На всички ви пожелавам страхотен ден! Вижте само какво слънчице се е усмихнало днес и няма нито едно облаче на небето!!! Grinning  bouquet

# 23
Здравейте момичета!
Отдавна ви чета,но все изчаквах да се включа.Аз съм от София,на 32 години,термина ми е на 13.09-момиче
Имам момче на 11 години.
Много ще се радвам да ме приемете в вашата компания и Ирини да ме включи в списъка на майките
Засега добре върви моята бременност-не съм имала сериозни проблеми пък и досега бях на работа и всичко беше на бързи обороти ,но вече съм си в къщи и почвам да мързелувам.
Желая на всички ви супер ден и много усмивки

# 24
  • Мнения: 1 303
Здравейте и от мен!
Тази нощ и аз получих доста ритници а и имах разни кошмари,свързани с раждане и други неща,като се събудих 1/2 час неможех да се осъзная.. Sad
За гинекологичния преглед-аз имам вяра само на моя гинеколог,особено сега,когато трябва да се "пипа" много внимателно.Някои са толкова груби като го "нахакват" спекулума,аз преди си мислих че това е някакв специален похват-рязко да се пъхва,а то можело и бавно и без болка..
Харесала съм си едни одеалца,но не съм купила,щото са в София,ето ги:)
   
Поръчах и 1 пелена с крава,но сега се чудя за какво ли се използва newsm78
Сега отивам майка ми да ми направи зъба,с упойка,ох
Поздрави на всички  bouquet

# 25
  • Мнения: 731
Привет и от мен в този хубав ден! Много юлски рожденици, много нещо  newsm51! Пожелавам на всички да са живи и здрави и от хубави емоции да не се отървете!

Много се радвам, че намирате информацията от записките ми (лекциите не са мои  Grinning) за полезна. Ние добре си изкарваме на тези лекции като се съберем. Вече сме голяма компания и е много приятно. Скоро някои от нас с термини юли и август ще родят, но винаги има нови  pregnant попълнения. Добре дошли на новите майчета. Ура, минахме 100!

Неси-2006, честито дипломиране! Не е лесно да станеш инженер.

Надявам се, че момичетата, които не са се обаждали скоро са на благотворно отразяваща им се почивка! Ето, че и юли се търкулна почти...

Яни, ще се разберем за борсата. Утре няма да ходя на лекция, а за вторник - ще видя. Тогава темата е хранене на бременната и кърмачката, но се познавам прекалено добре  Wink. Никой не може да ми каже какво да ям. Винаги съм била на принципа - когато, каквото и колкото си поискам! Grinning

Весел и слънчев ден на всички!

# 26
  • Мнения: 2 123
Добре дошла на 100тната ни септемврийска мама Кариган!!!   bouquet
Мери, добре дошла и на теб. Ще те впишем веднага в списъчет ни - само се регистрирай /че сега си със статут на гост Confused/
Радвам се, че темичката и този път ви харесва.

Веселка, откъде тез хубавинки в София? Това със среднощните кошмари и осъзнаването след това - ужасн онеприятно и много реалистично ... Даноне ни се повтаря повече /че аз и сега с ипипам коремчето от време на време, за д асе успокоя, че е наред всичко/
МарияФ, страхотни си ги направила бонбоните. Много сладка идея за не толкова експонираното животинче - жирафчо.
Присила, Светлодара - честити ви рожденици! Пожелавам им много здраве и весел празник днес.
ева77, сигурна ли си, че на ареолит ена гърдите ти петънцата са бенки? Питам защото четох, че е нормално допълнителното потъмняване на тази зона и образуването на нещо като втора ареола от тъмно пигментирани петна, които след раждането изчезват.Това било т.нар око на бика, което има за цел с големината и контрастния си цвят да привлича бебчо, който търси папкане.
Десси, аз изобщ онямам коластра всравнение с теб.. Имам само понякога леко засъхнала коричка върху зърното и това е....

оф малко ще поработя и после ще дописвам Simple Smile

# 27
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,

ето и аз да се разпиша в новата темичка (горещи благодарности на Ирини за нея). Аз имам няколко въпросчета направо се чудя откъде да започна...

1. Кога се купуват сутиените за кърмачки и трябва ли в родилния дом да имаме такива? Аз така и не можах да го измисля. От една страна, ако реша да си го купя предварително, откъде да знам какъв размер да си взема? Нали гърдите се подуват и нарастват неимоверно много от млякото, ако не го премеря в този си вид, шансът да ме стяга или да ми е широк е много голям. От друга страна, ако изчакам да родя, едва ли веднага след това ще имам време да ходя и да търся сутиени, а да чакам 10-20 дни, докато дойде време на бебо да излиза на разходки... не знам, множко ми се вижда. Вие как сте решили тази задача?  Simple Smile

2. Същото исках да попитам и за т.нар. "колани за след раждане". Това са едни смешни "бабешки" ластични гащи с копчета отдолу (като на боди), които се носят след раждане за прибиране на корема. Въпросът ми е по-скоро към вече раждалите майчета - има ли някаква полза от такъв колан, има ли показания/противопоказания за носене и доколко е комфортно. И към останалите - мислите ли да си взимате такова нещо?

3. Наблюдаващите ви лекари карали ли са ви да си правите изследвания за токсоплазмоза и листериоза? Доколкото съм чувала в чужбина са задължителни (мами в чужбина, така ли е наистина?). Питам, защото аз живея с котки от малка и когато забременях, още в първият месец, даже преди да кажа на таткото че съм бременна, си направих изследване за токсоплазмоза на своя глава. За щастие беше отрицателно. Лекарят ми, независимо че знае, че живея с котки, изобщо не спомена за нужда от такова изследване. Сега в края на бременността се двоумя дали да не си направя пак. Смятате ли че е необходимо? Вярно, че котките ми се обезпаразитяват и ваксинират най-редовно, ама знае ли човек, то в този мръсен свят, в който живеем какво ли не можеш да прихванеш без изобщо да подозираш...
А за листериозата тук никой нищо не казва - има ли я, няма ли я? На запад е много "модерна" болест и лошото е че заразата протича без симптоматика, само дето за бебето положението е фатално. Доколкото знам по време на бременност се взимат по няколко проби на различни стадии за да се изключи възможността за инфекция.

4. И последното ми въпросче засега е има ли сред вас някоя друга, която все още не се е разделила с домашните си любимци (с изключение на любимия си съпруг  Simple Smile) в името на бебето? Аз вече започвам да имам угризения, защото постоянно ми натякват колко проблеми мога да си създам, ама... не мога още да се реша на тази крачка.

Искрено се надявам да не съм ви отегчила с питанките си. Хубав ден на всички ви и целувки на коремчетата!

# 28
  • Мнения: 1 100
Страхотна нова теми4ка, мерси Иринии  bouquet

Добре доШла на новата мама, ве4е сме 100, страхотно Heart Eyes

Весселка, тези одеялца са супер сладки Crazy

Либбра, беб4ета ти са много добре с килограмите, вси4ко Ще е наред Praynig

Да ви кажа и аз като Светлодара се у4удих колко много юлски беб4ета са пристигнали по рано Thinking Rolling Eyes

Хубав и спокоен ден на вси4ки мами Hug

П:П: ивакрасива: отговарям веднага: Да, тук изследването за токсоплазмозата е задължително и се прави всеки месец, ако нямаШ имунитет. Много сериозно се отнасят към потенциалната опасност от това заболяване.

# 29
  • Мнения: 855
Ирини , както винаги  smile3501 за темата !!!
sparky ,  hbday   ura на патерици, но с най- страхотното пожелание за едно чудесно бебче  Hug
Добре дошли на новите мамчета   bouquet
doni , болничните ми ги дава Качаров, на 27-ми ще ходя при него. Болничният ми трябва да е от 1.08. и на мен ми каза , че ще излиза в отпуска, но аз разбрах, че ще е само за 4-5 дена. А за Тодоров незнам дали е във ВМИ, ама ще питам в събота, като ходим да гледаме бебко. Сега като се замисля, май някой ми беше споменал че е там  newsm78 ама не съм много сигурна. Бях чула че сега правят родилна зала във ВМИ и до август-септември трябвало да е готова, ти знаеш ли нещо такова?
Бори-ана , изпращам ти цялата си положителна енергия, всичко ще бъде наред  newsm10
ivakrasiva и аз си мислех за сутиените и реших да си взема един по-свободен и евтин за родилното, обикновен, по възможност с предно закопчаване. А след това съм си харесала на Триумф специален за кърмачки струва към 38лв и много ми хареса. Но и аз така знам, че гърдите нарастват и затова ще изчакам една седмица и тогава ще си взема.

Общи условия

Активация на акаунт