Отговори
# 30
  • Мнения: 1 303
Одеалцата ги видях в този сайт
Незнам дали ги има всички,но повечето са мн симпатични Heart Eyes
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&category=118& … pc=118&lang=1

# 31
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Аз сериозно почнах да се комплексирам още нищо не съм си купила а вие сте толкова напред Но как да го убедя моя татко че не е рано като не иска и да чуе newsm45
Като тръгне Дари на градина от 1 август май най-добре да се заема сериозно с подготовка
Добре дошли на новите мами Кариган и моят термин е 27.09 а мъжът ми е решил че ще раждам на 26 Да видим какво ще каже обаче малкият рабойник  newsm78
Ивакрасива аз миналияъ път носех едни стегнати гащи като корсаж за корема но бях с операция не знам дали има разлика Чувдтвах се по добре с тях защото не ме болеше толкова коремната мускулатура Носих ги около месец
Аз не съм си правила такива изледвания Моята лекарка дори секрет до сега не ми е изследвала Аз си пуснах отделно и за радост беше чист но минах 2 месеца  newsm78
Ави когато ти е удобно Аз съм свободен човек
Весе къде ги хареса тия одеалца Много са сладки
Светлодара, Присила да са ви живи и здрави рожденниците и много да ви радват
Неси честито и от мен
Мария супер са ти жирафчетата
Поздрави и лек ден

# 32
  • Мнения: 407
Добре дошли на новите мами!   bouquet
svetlodara  и аз постоянно прескачам по другите теми да видя как вървят нещата с мамите там.Мен не ме учудва,че има толкова много преждевременно родени бебенца,а ме радва,че всичко с тях е наред и същевременно се успокоявам,че ако случайно родя по-рано от термина има шанс въпреки малките размери на детенцето то  да оцелее и да няма никакви последствия.
Честито на рождениците!  nbirthday  newsm67
ivakrasiva мога да ти дам отговор само на последяния въпрос.И аз имам котка вкъщи.Преди няколко месеца махнахме кучето,защото ми беше трудно да се грижа за него.Много тежко преживях раздялата.Не мога да си представя да махна и котката,въпреки,че тя в момента повече се мъчи като е тук.Затворена е на терасата и не я пускаме да се разхожда из стаите,а и не съм я пипала от повече от половин година.И около мен има много "доброжелатели",които искат да ме убедят да махнем котето.И на мен ми обясняват колко е опасно.Аз самата съм изчела много информация по въпроса,дори във форума имаше много мнения на тази тема.Някой от мамите са толкова категорични и крайни в мненията си,че едва ли не не обичаш детето си ако не махнеш всякакви животни.И на мен не ми се нрави докато си седя на кафето около мен децата да взимат разни неща от земята и да ги лапат,а майките им са толкова заети да си пият кафето и пушат цигарите и не им обръщат грам внимание.Друго което ми направи много лошо впечатление едно детенце се беше се качило на пластмасовия стол до нашата маса и скачаше.Всичко ми се обърна.Толкова са нестабилни въпросните столове и не ми се мисли ако беше паднало докато си подскачаше.Но майка му дори не го забеляза въпреки,че беше точно под носа и.По-малко безотговорно ли е от това да си имаш животинче вкъщи?!Затова всеки сам си решава как и в какви условия ще отглежда детенцето си.А за изследването до колкото знам ако имаш имунитет и си прекарала вече болестта няма шанс да се заразиш.

# 33
  • Мнения: 858
ivakrasiva отностно 3 тия ти въпрос.На мен ми правиха изследване за токсоплазмоза в началото на бременността и обикновенно ако живееш с животни или си имала чест контакт с тях или си я прекарала/обикновенно става без да разберем/ имаш имунитет и след това не се правят повече изследвания.Но ако нямаш тогава се правят и има хиляди храни с яденето на които трябва да се внимава и плодовете и зеленчуците да се мият страшно добре.
Отностно раздялата с домашни любимци аз лично нямам такива,но имам 3 приятелки който не се разделиха нито с кучетата си нито с котките си и дечицата са живи и здрави вече на по 2-3 годинки.Моят сладък бебок който гледах в Холандия беше в съжителство с 3 котки и 4 кучета.Чистихме всеки ден с прахосмукачка и парцал да няма косми,животните бяха обезпаразитени и малкят юнак е вече на 5 год. и за това време е бил болен 3 пъти все гърло и хрема.Така че според мене всеки си приценява !
На първите 2 въпроса нямам отговор и аз не съм ги помислила никак  Thinking

Добре дошли на новите майчета!
Неси-2006, честито дипломиране! Сега ще се отдадеш на бебо!

# 34
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
irinii благодарности за новата темичка!
Бори-ана стискам палци всичко да е ОК при теб.
LIBRRA радвам се всичко е наред при теб и бебоците!
nikol5 Титрите при токсоплазмозата са IgG - за стари антитела /т.е. вече прекарана някога токсоплазмоза/ и IgM - за нови, т.е. до преди около месец прекарана токсоплазмоза. Има и някакви IgA, които не разбрах точно за какво са, но след като по лабораториите не ги изследват, значи не са нещо съществено. Ако бях разбрала по-рано за цените в Бургас направо щях да дойда да си направя изследванията там Laughing Grinning. Тук са 45 лева - по 22.50 на титър + 3 лева за взимане на кръв /да ми е жива и здрава мама, че ми взима кръв та поне тях ги спестявам/.
Desssy Това с коластрата сутрин по нощницата ми е супер познато и аз имам по малко всяка сутрин, но една сутрин и аз доста се поуплаших - две огромни лепкави петна, но не бива да се тревожиш, най-вероятно си ги притиснала през нощта - поне така четох някъде във форума. А за ставането през нощта - минимум по три пъти ставам, чак ме хваща яд като гледам мъж ми как си спинка, а аз само претичвам до WC-то.  #Cussing out
MariaF  бонбончетата с жирафчетата са страхотни!
Ivakrasiva   Наблюдаващите лекари не са ме карали да си правя такива изследвания. Правих си ги на своя глава. Общо взето моята майка, която е акушерка /но не в родилна зала  Grinning/ ги пита "дали случайно няма нужда да се пусне еди какво си изследване", ако е с направление, та да се сетят да го дадат, а ако е платено направо отивам и си го правя.
nesy 2006 Честито, мила! Разбирам те напълно какъв камък ти е паднал от плещите, защото и аз се дипломирах на 06 юли! Сега трябва да се отдадем на заслужена почивка и на бебоците!
Хубав ден на всички мами!   bouquet

# 35
  • Мнения: 827
Честито за новата ни темичка - Ирини   bouquet - честито и на рождениците и на дипломираните smile3525!
Добре дошли на новите попълнения Simple Smile welcome
Аз да ви се оплача - сдобила съм се със стрии по дупето Cry, уж се мажа, уж не съм предразположена и сега... уффф, много ми стана криво, като се видях Cry

# 36
  • Мнения: 5 500
...Афродита, откъде е това хубаво жълто комплектче с пиленцата ...
От магазина до светофара на Окръжна и Ген. Колев, срещу млечната кухня.
Или пък ако пътуваш към кръстовището на Ч. площад и си на светофара на Окръжна, от дясно има точно на ъгъла едни строеж и до него е магазина, хубав е, има много красиви спални комплекти с обикорнили по 140 лв, бебешки легла, дрешки, колички на Греко и .... още една американска марка са. Доста неща понакупих от там  Laughing

# 37
Здравейте аз съм аз съм още една от вас.Казвам се Светла и съм от Добрич.Аз също чакам бебче момченце  .Терминът ми е 04.09.2006г.Много се радвам че съм една от 100те септемврийки.Искрено се надявам да ме включите във списъка на септемрийките.Засега чао ще се включвам и аз във темичките. Peace

# 38
Здравейте мамчета тези одеалца могат ли да се поръчат по интернет,защото ние от Добрич как да дойдем да си ги купиме.Дайте съвет.

# 39
  • Мнения: 1 303
За одеалцата,аз наскоро питах по интернет и ето какво ми казаха:
Цените са от 39 до 59 лв.
Доставка по куриер за Ваша сметка,след заплащане по банкова сметка.
за повече информация-02/9207186.

# 40
  • Мнения: 4 451
Вчера писах за последно в старата темичка. Ето ме отново, приятно изненадана от новата . Че даже са се навъртели цели 2 странички вече! Браво, момичета!  bouquet
Темичката е страхотно оформена, благодарности за Irinii Hug
Тази сутрин като се излежавах във леглото, усетих как бебка се размърда. Като си погледнах корема, какво да видя: една доста големичка топка беше изпъкнала напред и си постоя така поне няколко минутки преди да се скрие отново. Зачудих се какво ли е това - сигурно е главичката и. Ръчичките и краченцата са по-мънички и от тяхното движение не се появяват такива големи бабунки Laughing. Стана ми толкова мило...
След седмица и аз излизам официално в майчинство. Точно на самата дата съм на консултация и предполагам, че тогава ще ми правят изследвания като вашите, защото освен тези, които правих в първите месеци от бременността, други не съм правила. И като ви чета, се притеснявам. Но ако док нищо не каже, сама ще му напомня.
Тази вечер нещо не се чувствам добре - пак ми се гади и съм доста уморена. Напоследък се чувствам като товарния влак. Толкова бързо се изморявам.
След час Плами ще е вече рожденничка, но аз бързам да я поздравя, макар че тя е вече на морето.
Честит Рожден ден, миличка!  bouquet Най-страхотния подарък те очква след месец и половина. Желая ти едно здраво и красиво бебче и много щастливи емоции за напред!

# 41
  • Мнения: 78
Здравейте,момичета!
За стриите е.т. аз съм по-зле от теб,ако това ще те успокои  Simple Smile
целия ми корем е в широки червени стрии,като рани са ,имам и напукани каоиляри,а само леко да ги почеша и то не с нокти и се подуват и обриват,сърбят и болят,направо ад. Sad Но няма как ,а се мазах с йкакво ли не и с доста прехвалени марки като Мустела,но все пак аз бях 42кг.с едно финно кръстче,а сега няма понем от него с тези двама мъници които си ги нося  Simple Smile  ДА СА МИ ЖИВИ И ЗДРАВИSimple Smile,ВЕЧЕ СЪМ 57КГ.И СЕ ЧУСТВАМ СЛОН,ОКОЛО 4/5/КГ СА МИ ВЪРХУ ДУПЕТО И КРАКАТА ,А ДРУГИТЕ 10 НА КОРЕМ СТРАШНА ГЛЕДКА СЪМ Simple Smile ГЛОБУСА ОТ ПРОГАРМАТА ПО СВЕТА И У НАС ПО КАНАЛ Ч ,НАЛИ ВИДЯХТЕ ЧЕ ГО НЯМА....Е АЗ ГО ГЛЪТНАХ   newsm44
Афродита значи днес ползотворно си използвала деня  Simple Smile  другата седмица като си свобдна и ако аз съм добре  наистина може да се видим за по сокче  Simple Smile
ева77 за бенките около зърната и на гърдите и аз имам поне 5/6/чувала съм че няма как да се махнат,за съжаление това си е от бременността
Никол ,мила мерси много за картинката на моряче която си сложила в поста си,нещо взе да ми липсваш само тук виждам че пишеш а не се засичаме в "кю-то" Sad
Момичета благодаря на всички че ми влизате в положението че таткото е далеч от мен,много мило Simple Smile
Ирини ти питаше кога се въща той ами...ако му одобрят молбата трябва да си дойде към 16.08.2006,т.е когато аз пък влизам в 9-ти мес.така ми се иска да остискам поне до тогава  Sad
Момичета балгодаря и за това че ме укоражавате за кг. на бебчетата ми  Simple Smile  тези стойности все пак са приблизителни,НО СТРАШНО СЕ НАДЯВАМ ДА СА БЛИЗКО ДО РЕАЛНОСТТА.   е аз бях 42кг,но за сметка на това таткото е 102кг.  Simple Smile,днес лекарката ми ми каза че противно на всичко ,логично тя е забелязала в практиката си че малките жени имат големи бебета  Simple Smile ДАНО
светлодара ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ РОЖДЕННИКА И САМО ДА ТЕ РАДВА  Simple Smile
Това за ръсцете аз съм така от около месц,някакъв ад е точно както го описва Мертци болят подуват се немога доста време да ги раздвижя в най добрия случай ,към вечерта са малко по-добре,мого е кофти.А за фолиевата киселина тя се пие 3 месеца,но дори да я пиеш ,тя не е вредна ,напротив полезна е за твоя организъм,а на бебчето ти вече не е чак толкова належаща като в началото .
Мертци ,мила и стеб напоследък не се засичаме в "кю-то",целувки на вас тримата от нас тримата Simple Smile
Присила ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ РОЖДЕННИКА !Питаш ме в коя болница ще раждам,ами мисля си в АГпо принцип там съм си избрала д-р Танев ,но никога нищо не се знае...А ти къде си се ориентирала ,при кого,и кой ти води ЖК...А И КЪДЕ ЖИВЕЕШ АКО НЕ Е ТАЙНА  Simple Smile
ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ НА ВСИЧКИ, ОТ НАС 3 В 1  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 451
Забравих да благодаря на AFRODITA за подробното описание (точно както аз го исках) как да кача снимка Laughing. Виждам, че си помогнала и на други майчета с него и малко се поуспокоих.
LIBRA много хубаво, че чакаш близначета, това е супер! И аз много исках, ама нищо, може би третият път Laughing... И наистина са си добре с килограмките. Вярвам, че всичко ще е ок.

# 43
Здравейте момичета!
 Най- после приключихме с ремонта, току що  съпруга ми премести компютъра и включи интернета и ето ме тук. Имам много да чета, но това оставям за утре.
 Днес излизам по майчинство. Бях на преглед, взеха ми влагалищен и анален секрет, взеха ми кръв за да видим как е хемоглобина и от 91 е паднал на 86. Затова ми взеха и венозна кръв за серумно желязо. Утре ще се разбере каква анемия съм направила.
 За съжаление бебчо е с 1 седмица назад, дано не изостава повече от това. Реших да пия витамини, докторката препоръча Фалвит.
 Лека нощ засега.

# 44
  • Мнения: 5 500
1. Кога се купуват сутиените за кърмачки и трябва ли в родилния дом да имаме такива? Аз така и не можах да го измисля. От една страна, ако реша да си го купя предварително, откъде да знам какъв размер да си взема? Нали гърдите се подуват и нарастват неимоверно много от млякото, ако не го премеря в този си вид, шансът да ме стяга или да ми е широк е много голям. От друга страна, ако изчакам да родя, едва ли веднага след това ще имам време да ходя и да търся сутиени, а да чакам 10-20 дни, докато дойде време на бебо да излиза на разходки... не знам, множко ми се вижда. Вие как сте решили тази задача?  Simple Smile
Аз си купих вече такъв сутиен на Триумф, много комфортен ми изглежда. Има едно малко щифтче, така да го нарека в горната част до презрамката, което като се натисне капачето пада. Взела съм най-големия размер, защото по принцип съм с голям бюст, като сега чашката ми е леко хлабава. Знам, че ще ми трябва още в болницата и за това се погрижих сега за това.
2. Същото исках да попитам и за т.нар. "колани за след раждане". Това са едни смешни "бабешки" ластични гащи с копчета отдолу (като на боди), които се носят след раждане за прибиране на корема. Въпросът ми е по-скоро към вече раждалите майчета - има ли някаква полза от такъв колан, има ли показания/противопоказания за носене и доколко е комфортно. И към останалите - мислите ли да си взимате такова нещо?
И такова нещо си купих от ДаНет, модела е този http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24&products_id=1813. Първия път не се бях сетила да вземам подобно нещо, пък и нямах нужда, но сега ще гледам да се стегна от рано, не искам да излизам с корем от болницата. За комфорта не знам, сигурно се чустваш по-стегнат, но едва ли е чак неудобно newsm78.
3. Наблюдаващите ви лекари карали ли са ви да си правите изследвания за токсоплазмоза и листериоза? Доколкото съм чувала в чужбина са задължителни (мами в чужбина, така ли е наистина?). Питам, защото аз живея с котки от малка и когато забременях, още в първият месец, даже преди да кажа на таткото че съм бременна, си направих изследване за токсоплазмоза на своя глава. За щастие беше отрицателно. Лекарят ми, независимо че знае, че живея с котки, изобщо не спомена за нужда от такова изследване. Сега в края на бременността се двоумя дали да не си направя пак. Смятате ли че е необходимо?...
Правиха ми в началото на бременността, сега в края не знам!

Общи условия

Активация на акаунт