Hercai/Вятърничав по ATV Тема 9

  • 93 016
  • 728
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 369
И според мен в писмото не пише, че Миран е син на Хазар. Есма каза - да покажеш писмото на Миран и да спасиш детето си, т.е. Рейян. Той нея иска да върне от конака на Асланбей и явно в писмото има доказателство за вината на Азизе. Като го покаже на Миран и последния ще се убеди, че всичко е лъжа и манипулация на баба му.

Не мисля, че Хазар беше повлиян от Азизе, продължавам да мисля, че основната играчка в подтикването му да излъже е Зехра. Тя знаеше, че Хазар ще наклевети Миран, защото - 1. не се тръшна както винаги, когато той влезе в стаята, 2. погледна го като умряла риба още преди Хазар да отговори на Рейян. Няколко пъти в този епизод каза, че Рейян ще се разведе и ще се върне. Толкова е зациклила на това да си я прибере в конака /все едно е куфар/, че въобще не мисли за чувствата на дъщеря си. Тя ще я спасява от Азизе, пък видяхме колко пъти дядката насочи пистолет към Рейян! "Голямо" спасяване правят на Рейян с Хазар и то години наред!!!

Май наистина Елиф ще е бутнала Хазар - 1. неслучайно Азат каза, че тя е единствената невинна в семейството.2. когато Хазар се обърна на стълбите и видя кой го бута, погледът му беше надолу, т.е. гледаше по-нисък човек от него.

Писмото може и Фъро да го взе, защото при пейката погледна надолу и след това направи жест към Ярен, да дръпне брат си.

Все си мисля, че миналото на Зехра не е много чисто. Ако е останала вдовица, каква е пречката да каже на Рейян, че има др. биологичен баща и той е загинал или нещо подобно. Това не е срамно и е нещо, което не е зависило от нея. Дали изобщо е вдовица или ще се покаже някой баща по някое време?! Много ми изпростя образа на Зехра. Наговори ги едни злобни, пък ако не бил виновен Миран, щяла да си вземе думите назад и да се извини!?!? Алооо, как ще гледаш дъщеря си и зет си, след толкова злоба и омраза, които демонстрираш!?!?! Не съжалява, че е ударила Рейян, а че Гюл я е видяла!!!

Струва ми се, че СЦ не са изпуснали нишката и ще ни поднесат нови и непредвидени изненади! Очаквам с нетърпение!

# 316
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Eсма даде писмото, в което Дилшах се съгласява да избяга с него, за да се спаси от ужаса в конака на Асланбей и се разбират кога и къде да се чакат. Писмото с истината за Миран си го прибра в чантичката и после в скрина под нощниците. Много ме е яд на тая Есма. Кой нормален човек ще гледа години наред издевателствата на Азизе и ще си трае. Толкова е виновна колкото онова зло.

# 317
  • Мнения: 4 369
Eсма даде писмото, в което Дилшах се съгласява да избяга с него, за да се спаси от ужаса в конака на Асланбей и се разбират кога и къде да се чакат. Писмото с истината за Миран си го прибра в чантичката и после в скрина под нощниците. Много ме е яд на тая Есма. Кой нормален човек ще гледа години наред издевателствата на Азизе и ще си трае. Толкова е виновна колкото онова зло.

Много интересно, пък аз как съм пропуснала съдържанието на писмото.
Есма си е пълноценен съучастник на Азизе. Започна да я гризе съвестта, но ще видим кога категорично ще застане срещу господарката си.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Значи тогава съм ги разбъркала аз : ))))

# 319
  • Мнения: 42
Според мен когато Азизе казва че иска един Шадолоу да уеб друг е защото Насух е убил нейния син Мехмед който тя е родила от Насух. Затова е всичката тази омраза и тя иска историята да се повтори. Това е целта на отмъщението. Но има още много време докато разбереме.

# 320
  • Мнения: 5 455
Цитат
Малко да си припомним - кой знае ,че Реян не е родна дъщеря на Хазар, освен той самия и Зехра? - Насух и мисля ,че и Азат го чу.
Ханифе при слухтенето в конака беше чула, че Рейан не е дете на Хазар и тя беше казала на Азизе.

# 321
  • Мнения: 5 442
Според мен когато Азизе казва че иска един Шадолоу да уеб друг е защото Насух е убил нейния син Мехмед който тя е родила от Насух. Затова е всичката тази омраза и тя иска историята да се повтори. Това е целта на отмъщението. Но има още много време докато разбереме.
И Насух не може да си я спомни? Той не я позна ка то се видяха...май само една броеница му напомни нещо...

# 322
  • Мнения: 865
Да, Насух не я позна. Вероятно много е обгоряла от пожара и, може би, се е променила външно. Белезите по гърба й бяха ужасни.

# 323
  • Мнения: 5 455
В тази серия казва: "Нямах още 18 г. , когато ме хвърлиха на боклука." Това е след разговора ѝ с Есма.После я омъжват за Асланбей и той ѝ помага за пластични операции.

# 324
  • Мнения: 22 051
Насух я позна, от разговорите им с Юсуф стана ясно. Но не знае какъв точно й е проблема.
Виновен е за нещо пред нея, защото когато я чакаше пред чифлика, си помисли: Ако аз имам един грях пред теб, ти имаш 1000. По спомен перифразирам.

За операциите не се знае дали има, чак пък и Асланбей да й помага... Това са фенски насосвания. Едва ли са я взели обезобразена за снаха.

# 325
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Явно гледаме един сериал, а разбираме различни неща. Доколкото помня, Азизе каза, че Мехмет, когото е отгледала като собствен син, е дете на сестра й Елиф и Насух. Това беше версията за омразата й в първи сезон. След лятната пауза сценаристите вкараха спомена за някоя си Айше, а за Елиф вече и дума не се обелва. Явно не са доизмислили още каква ще е интригата там и самите те се пообъркаха.

# 326
  • Мнения: 5 442
Аз мисля, че от тези неясноти сериалът губи. Липсва действителна интрига, няма отговор на въпроса “ Защо е всичко това?” Малко трябва да открехват тайните, защото не ни е само този сериал и не можеш да се държиш безкрайно на платонична любов и жарки погледи на “сега излезох от банята и съм секси.” Лежим в пещери прегърнати на лъжички и т.н. Драмите  и разярените неудовлетворени жени са ми в повече. Нещо трябва да се случва, иначе си оставаме на един Миран.

# 327
  • Мнения: 22 051
Серената, къде точно Азизе казва това нещо? Че Мехмет е син на Елиф и Насух, а тя го е отгледала?
Всичко това са предположения на този и онзи.
Аз по-скоро клоня, че Азизе е имала задявка с Насух, забременяла и са я изгонили от Шадоулу. Дали са знаели за бременността й, не се знае. Насух си спомня и тъгува само за Айше, засега. не са давали да има угризения за Азизе, Елиф или някой друг. Знаел е, че нарочно взимат Дилшах за снаха на Асланбей, заради неговите стари грехове. Не знае обаче, че Азизе е знаела, че Дилшах е бременна от Хазар, и точно затова я жени за сина си.
В дъното на всичко стои Азизе и някаква нейна обида в миналото, откакто била на 18. Сто години минали, тя впрегнала всички в двата конака да плащат за нещастието й. Луда, много луда работа.

# 328
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Точно в кой епизод го казва, не помня, в първи сезон беше. Знам какво съм чула и гледала, не си правя изводи от фенски догадки.

# 329
  • Мнения: 3 234
Според мен много се увличаме в предположенията си. Не може всички да са били бременни преди сватбата, действието се развива в Анадола все пак, не някъде другаде.
Аз за Дилшах още не мога да повярвам, вие добавяте и Елиф, и Ханифе...
На Есма синът от кого е, не помня в сериала да са споменавали, че е била омъжена.

Може да е имало любов, може да е имало бракове насила, но предбрачни връзки - не.

Общи условия

Активация на акаунт