ЮЛИ 2020

  • 23 585
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 024
Танче, защо е виновен фраксипаринът?
Относно биенето- аз още нямам бучки, ММ ми ги бие, защото е по-безболезнено. Хваща кожна гънка, буквално със засилка ме боде под 45 градуса (нищо не усещам), през това време си я държи гънката, вкарва лекарството и бързо изважда. Аз с тампонче само минавам- нито търкам, нето притискам мястото. Опита и под 90 градуса ъгъл да ми ги бие, но ми е неприятно.

# 586
  • София
  • Мнения: 285
Ох, моят мъж няма ръка, пробва се, но още повече ме боли той като  ми ги бие. Трудно сякаш влиза и разтворът и иглата, определено ми е по-трудно от предния път. И на мен ми стана интересно защо е виновен фраксипаринът. Аз на раждането изкървих от него една идея повече, защото бебето тръгна преди плановото му спиране 10 дни преди термин, но с естествените раждания си го има този риск. Обаче по време на бременност бях чувала някои дами да са изкървили от аспирин, но не и от Фраксипарин.

# 587
  • Мнения: 367
Аз аспирин не пия. Пия натаспин, който има такъв ефект, но е хранителна добавка (фермент от соя). Може и комбинацията от двете да е виновна. Но като цяло мисля, че дозата 0,4 за моите 52 кг ми е в повече. Миналата бременност пак в началото (когато съм била пак с това тегло) имах кръвоизлив от носа. След това като качих килограми не съм имала никакви проблеми. Така или иначе сега съм спряла временно терапията. Ще я възобновим, но не знам кога, в каква доза и дали няма нещо да се изключи.

# 588
  • София
  • Мнения: 285
А изследвания пуснаха ли ти D-Dimer, ARTT, anti-Xa, за да ти определят дозата? Аз съм на 0,3, чак след 14та седмица ще мина на 0,4 и пак ще ходя на контрола в Трета градска при проф. Паскалева.

# 589
  • Мнения: 4 941
Момичета, каква марка фолиева киселина пиете? Трябва да започна да пия, даже трябваше по-рано, нали не е проблем, че сега ще я започна? Не знаех, че е толкова важна

# 590
  • София
  • Мнения: 382
Момичета, каква марка фолиева киселина пиете? Трябва да започна да пия, даже трябваше по-рано, нали не е проблем, че сега ще я започна? Не знаех, че е толкова важна

Няма значение марката, важно е да е метилирана. Тази в Марешки беше няма и 5лв.

# 591
  • Мнения: 439
Момичета, аз имам въпрос към чулите сърчице в 6та седмица. С висок клас апаратура ли го чухте? На следващия преглед ще съм в 6та г.с. и много искам ако е възможно да го чуем, та ако трябва на частно ще отида някъде. Благодаря предварително Simple Smile

# 592
  • Мнения: X
Здравейте пак съм аз. Някой запознат ли е колко болнични мога да взема от Личния лекар?
Тази вечер едва се дотътрих да си взема детето от ясла и да се прибера. Повр като за световно... чудя се въобще дали да ходя на работа преди болничния от АГ. Мислих да поработя до януари обаче Няма да мога, постояннно ми е зле Sad Исках утре да говоря с директорката на работа и да и кажа ама и тя в болнични и не знам кога ще стане.... направоо....

# 593
  • Мнения: 367
Janetm това е официалния отговор на НОИ https://www.nssi.bg/forusers/faq/390-qesiseodd/4549-votg23.
тинити и според мен марката няма значение. Но мисля, че метилирана фолиева киселина е необходимо да се приема само ако организмът не може да усвоява обикновената такава.
kate_hecate с миналата бременност изследвахме анти-Ха до четвъртия час от апликацията и бях в референтните стойности за профилактика (с доза 0,4). Д-димера и АPTT нямат отношение към фраксипарина. Сега не съм ходила да го изследвам.

# 594
  • Мнения: 2 024
Здравейте пак съм аз. Някой запознат ли е колко болнични мога да взема от Личния лекар?
Тази вечер едва се дотътрих да си взема детето от ясла и да се прибера. Повр като за световно... чудя се въобще дали да ходя на работа преди болничния от АГ. Мислих да поработя до януари обаче Няма да мога, постояннно ми е зле Sad Исках утре да говоря с директорката на работа и да и кажа ама и тя в болнични и не знам кога ще стане.... направоо....
Мисля, че 14 дни са от ЛЛ.
И на мен днес директорката ми се цупи и чак ме разпитва какво толкова ми е, та да съм болничен. Така ме ядоса, че после главата и коремът ме боляха. Утре отивам при АГ-то и започвам с болничните от нея.

# 595
  • Мнения: X
Здравейте пак съм аз. Някой запознат ли е колко болнични мога да взема от Личния лекар?
Тази вечер едва се дотътрих да си взема детето от ясла и да се прибера. Повр като за световно... чудя се въобще дали да ходя на работа преди болничния от АГ. Мислих да поработя до януари обаче Няма да мога, постояннно ми е зле Sad Исках утре да говоря с директорката на работа и да и кажа ама и тя в болнични и не знам кога ще стане.... направоо....
Мисля, че 14 дни са от ЛЛ.
И на мен днес директорката ми се цупи и чак ме разпитва какво толкова ми е, та да съм болничен. Така ме ядоса, че после главата и коремът ме боляха. Утре отивам при АГ-то и започвам с болничните от нея.

Благодаря ви за бързите отговори
Маманапринцеса  си 14 те дена ли си ползва до сега? В коя седмица си?

# 596
  • Мнения: 193
Момичета, аз имам въпрос към чулите сърчице в 6та седмица. С висок клас апаратура ли го чухте? На следващия преглед ще съм в 6та г.с. и много искам ако е възможно да го чуем, та ако трябва на частно ще отида някъде. Благодаря предварително Simple Smile
Аз го чух в 6 г.с +5 дни с обикновенна апаратура.

# 597
  • Мнения: 136
При мен в 6г.с. не успя да се чуе, но и апаратурата й не беше съвсем нова, та ще ходя пак в 8г.с. за това.

# 598
  • Мнения: 312
При мен 6 гестационна седмица се видя само сакчето на обикновен, но АГто, при което ходех имаше и вагинален и с вагиналния се видя ембриона и хвана слабо сърдечна дейност.

# 599
  • Мнения: 2 024
Здравейте пак съм аз. Някой запознат ли е колко болнични мога да взема от Личния лекар?
Тази вечер едва се дотътрих да си взема детето от ясла и да се прибера. Повр като за световно... чудя се въобще дали да ходя на работа преди болничния от АГ. Мислих да поработя до януари обаче Няма да мога, постояннно ми е зле Sad Исках утре да говоря с директорката на работа и да и кажа ама и тя в болнични и не знам кога ще стане.... направоо....
Мисля, че 14 дни са от ЛЛ.
И на мен днес директорката ми се цупи и чак ме разпитва какво толкова ми е, та да съм болничен. Така ме ядоса, че после главата и коремът ме боляха. Утре отивам при АГ-то и започвам с болничните от нея.

Благодаря ви за бързите отговори
Маманапринцеса  си 14 те дена ли си ползва до сега? В коя седмица си?
В момента съм в 9 г.с и 1 ден, а в болничен от ЛЛ съм от 21.11 до 01.12. когато го взех, бях 7г.с и 4 дни.

Общи условия

Активация на акаунт