Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 144
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 7 505
А какво пречи да си е обикновен шкаф с чекмеджета, които се отварят на една от двете страни? Можете да си го поръчате на дърводелец и да оползотворите цялото място с разпределение, каквото ви харесва.

Пречи, че няма място. Ето - с пунктира се избягва цялата тази част от шкафа,

# 286
  • Мнения: 10 599
Какво ще има зад вратата? (ми е интересно) Simple Smile

# 287
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако искате ъглов шкаф с триъгълна основа, мисля, че ще побира повече с рафтове, а не с чекмеджета. При 70х50 чекмеджетата или ще са около 40 см широки с изтегляне не повече от 20 см, или ще са около 30х30, като и в двата случая ще искат вътрешни страници за водачите и отстрани ще останат триъгълни рафтове или глухо неизползваемо пространство. Друг вариант е петоъгълна или трапецовидна основа, но пак чекмеджетата ще изядат доста място.

Скрит текст:
Ето как би изглеждал триъгълен шкаф с чекмеджета - при това този е със страна 90 см и равни рамене:


А това е с петоъгълна основа:


Аз бих помислила по-скоро за някакъв подобен вариант на решение за ъгъла (откритата част, нямате място за закритата):


# 288
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Това последното от Майбах е много интересно - тази плътната част май е плъзгаща врата. Но изглежда големичко.

Ето едно много интересно решение според мен:



Хем създава илюзия за ъглов шкаф, хем не е ъглов а правоъгълен. Вписва се в мястото 50/70.

Ако ви е интересно ще ви пусна линк към производителя. 124 лв е, сега го намерих в интернет. Има и други цветове.

# 289
  • Мнения: 9 787
А какво пречи да си е обикновен шкаф с чекмеджета, които се отварят на една от двете страни? Можете да си го поръчате на дърводелец и да оползотворите цялото място с разпределение, каквото ви харесва.

Пречи, че няма място. Ето - с пунктира се избягва цялата тази част от шкафа,


Е, аз не мога да рисувам картинки в разни формати, ще се опитам да обясня с думи.
Ако се дърпат чекмеджетата към дългата страна - 70 см., ще може да е обикновено правоъгълно или квадратно шкафче. Може и на късата страна да се дърпа, като дърпането на чекмеджетата ще е на отворена врата. Все пак няма да се дърпат нон-стоп.  Аз бих направила така, но всеки си преценява.

# 290
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Икеа имат ъглови шкафове.

# 291
  • Мнения: 6 292
Мисля че техните са от колекциите за баня, в другите май не съм виждала.

# 292
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Подов перваз Arbiton Indo - въпроса ми е да бъде ли бял както на снимката или да избера цвят с ламината. Единственото ми.притеснение е - ще се цапа ли много това бялото?

# 293
  • Мнения: 3 046
Да остане бяло според мен.

# 294
  • Мнения: 8 218
Скрит текст:
Подов перваз Arbiton Indo - въпроса ми е да бъде ли бял както на снимката или да избера цвят с ламината. Единственото ми.притеснение е - ще се цапа ли много това бялото?

Не ми харесва бялото, а и прахолякът много ще си личи.

# 295
  • Мнения: 40 906
Прахът не чак толкова, ама с времето все някой го ритне с пантоф с черна подметка, или прахосмукачката се блъсне в перваза и все остават черни следи. Аз преди имах пластмасови первази и целите са в такива белези. Сега съм с масив дърво или гранитогрес (според настилката) и няма никакви поражения.

# 296
  • Мнения: 8 076
С белите е много красиво особено с бели корнизи на тавана Hands V Аз нямам поражения по белите первази.
За да прецениш как ще ти харесва повече, оцвети си ги на снимката с цвета на паркета Simple Smile

# 297
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз харесвам белите повече. Сигурно замърсяването личи повече, отколкото при дървесните декори, но предполагам и се почистват. Скоро гледах някакво клипче, че при бели маратонки и се почиства с памуче напоено с мицеларна вода Simple Smile

Аз нямам бели первази, но много съжалявам, че не сложих, изглеждат като една хубава рамка и подчертават пода и стените.

# 298
  • Мнения: 6 292
И аз като Doris- сложих первази с цвета на подовата настилка и сега нещо не ми допада. С бели врати сме и щеше да стои по-добре и с бели первази.

# 299
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Черна станция , точно тези 2 неща ме притесняват. Дали ще се чистят лесно следите от прахосмукачката.
За МДФ первази много ми харесват ретро серията, но ме отказаха няколко човека. Има едни скъпи плътни PVC ( около 17-20лв бройката), но в паркетен свят ми казаха, че вече няма кой да ги монтира. Много бил труден и специфичен монтажа, тъй като били трудни за рязане и въобще за работа.
За това минах на този вариант на Arbiton.
Паркета си има точния цвят перваз, ама и  той е МДФ и някакси не ми харесва самия "принт" - изкуствено ми е. Ако сложа пък друг PVC дървесен ще стане едно мазало...бели врати, 1 цвят ламинат, друг перваз и кухненската част е цимент гранитогрес - манджа с грозде Joy

Общи условия

Активация на акаунт