Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 206
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 9 812
От това, което съм виждала на живо в Юск в София, мебелите са стил като в Икеа, но лично на мен ми се струват по-здрави - поне по отношение на гардероби, шкафове и т.н. По-скоро като качество и визия бих си взела гардероб/шкаф/скрин от Юск, отколкото от Икеа. Дори като цена в Юск е по-евтино. Вероятно са само скандинавски "дизайн", произведени в Китай или в друга източна държава, както и мебелите на Икеа.
Естествено, че мебелите в Юск не са натурално дърво, а са ПДЧ или МДФ - с фолио или с нещо като изкуствен фурнир няма значение, все е синтетика някаква. Краката са метални, облепени с "дървесно" фолио. "Народни" магазини ми се струва по- политически коректен термин от "бюджетни", това не променя нищо, поне за мен. След като нямам финансовата възможност, а и не изпитвам потребност да се гордея с това, че съм си купила някакви супер-дупер скъпи мебели или кухненски уреди, за мен Юск са ОК, ако на място ми харесат.
Аз бих предпочела италиански столове с авангарден дизайн и съответното авангардно качество на вложените материали, но съм си харесала едни кухненски столове (колебая се между 2 модела), които са в диапазона 50-70 лв. за бройка с коледното намаление в Юск и имам сериозното намерение да си купя 4 броя за празниците. За цената им ми харесват като дизайн и удобство, като качество - също (за тази цена, естествено). Ако издържат 2-3 години, ще съм доволна. След това - ще видим.
Но всеки си преценява сам за себе си и за ситуацията в къщи. И аз съм с дете - палаво малко дете, нито искам, нито мога да го превъзпитавам да седи мирно на столчето като пенсионерка пред блока или да се храни на тази възраст като на прием при английската кралица. Катери се, събаря, цапа - ами малко дете е, няма да го слагам на колене върху натрошени орехи в ъгъла, защото е измацало стола или масата. Като здравина - тези 2 модела обикновени столове, които съм си харесала в Юск, смятам, че ще му издържат на детинщините 2-3 години.
Така си разсъждавам.

# 391
  • Мнения: 4 703
Grinning на мен пък Икеа ми звучи по-скандинавско и скъпарско от Юск. Последният пък като звучене ми е малко простоват и евтин Joy това в кръга на майтапа, но от Икеа имаме покупки, от Юск не и не мога да направя сравнение.

# 392
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 439
В Германия  Юск (Dänisches bettenlager) е по-евтиния магазин и се смята, че качеството е по-ниско. Ние имаме доста неща от ИКЕА и сме много доволни от качеството - легла, гардероб, скрин, бюро, библиотеки Били. От Юск съм купувала само аксесоари и разни нещ аза Коледа, но те навсякъде са еднакви.

# 393
  • Мнения: 9 812
Е, ако Икеа звучи като престижна марка, значи аз имам някакви сбъркани понятия за дизайн и качество.
Но няма значение де, то се обсъждаше в една от темите кухненски плот от естествен гранит да не е китайски, щото явно китайският естествен гранит не е много качествен.
Направих сравнение между Юск и Икеа на база собствени впечатления, не обвързвам никого с тях. Като държа да подчертая, че след общо 2 или 3 наистина разочароващи за мен посещения в Икеа нямам и особено желание да ходя там. Пак лично впечатление и мнение, да не почва спор сега за и против Икеа.

# 394
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 439
Аз също само споделих какви са ми наблюденията и не твърдя, че ИКЕА са най-доброто, а че предлагат по-добро съотношение цена-качество за нашето семейство. Може би проблема е, че на Юск магазините са по-малки и ги има доста начесто, но нямат пълен асортимент, за да можеш да видиш и пипнеш всичко.
В Айко/XXXLutz има голямо разнообразие, но много често трябва да се чака доста за доставката.

# 395
  • Мнения: 2 914
Имаме този ТВ шкаф https://www.ikea.com/cz/cs/images/products/byas-tv-stolek-bila__ … 9_PE322598_S4.JPG , четвърта година го ползваме и е без забележки, за цената си е перфектен. Имаме и тази етажерка бял гланц
https://ikeabg.azureedge.net/images/680x680/variantimages/49043989/1.jpg , не е от най стабилните но за книги, сувенири и снимки, саксии с цветя върши работа. От Юск съм купувала само дребни неща, хавлии. Имам познати обзавели целият си дом от там и са доволни.

# 396
  • Мнения: 41 057
Е, ако Икеа звучи като престижна марка, значи аз имам някакви сбъркани понятия за дизайн и качество.
Но няма значение де, то се обсъждаше в една от темите кухненски плот от естествен гранит да не е китайски, щото явно китайският естествен гранит не е много качествен.

А, то нещата често не са такива, каквито изглеждат на пръв поглед/прочит Grinning

ИКЕА има супер дизайн, въпросът е каква му е целта, а тя е всичко да може да се разглоби в пакет и да се сглоби на място. И дизайнерите това гонят, това също не е лесно, просто друга цел на дизайна. Освен това СА качествени - ИКЕА купува от различни производители, работещи на ишлеме, но има много високи изисквания за качество - няма да купите криви плоскости, няма да се случи да не пасват дупките при монтаж и т.н.Качество значи съответствие със заданието, а не супер материали Grinning
И последно за гранита - чела съм, че най-здрави са семплите обикновени гранити, а вносните по-фенси такива са с по-ниска здравина. Много е възможно китайските кариери да са находища на гранит с по-лоша композиция, кой знае.

# 397
  • Варна
  • Мнения: 4 057
...
Аз бих предпочела италиански столове с авангарден дизайн и съответното авангардно качество на вложените материали, но съм си харесала едни кухненски столове (колебая се между 2 модела), които са в диапазона 50-70
...

И аз така Hug

Днес с една колежка разисквахме диванчета и попаднах на едно дизайнерско такова



Цените в скрит текст да не ослепете

Скрит текст:
Диван 249*91*90
Цена с дамаска кат.А: 25506,00 лв.
Цена с дамаска кат.В: 26910,00 лв.
Цена с дамаска кат.С: 28665,00 лв.
Цена с кожа кат.Extra: 30888,00 лв.
Цена с кожа: 33345,00 лв.

Диван 187*91*90
Цена с дамаска кат.А: 21177,00 лв.
Цена с дамаска кат.В: 22347,00 лв.
Цена с дамаска кат.С: 23985,00 лв.
Цена с кожа кат.Extra: 25857,00 лв.
Цена с кожа: 28314,00 лв.

Дизайнер: Italo Rota - Alessandro Pedretti

Съгласна съм с  Черна станция за Икеа. Има и български фирми, които работят на ишлеме за тях. И друг път съм казвала в Икеа 2 и 200 има за всеки. Дивани по 400 и по 4000 лева естествено с различни материали и качество. Но нали и всички сме с различни заплати Simple Smile

# 398
  • Мнения: 6 308
Изцяло ЗА Икеа спрямо Юск.
За мен, а и мисля не само- икеа стъпки напред.
На въпроса на Kaisia от който тръгна това- надали са толкова лоши, че да не могат да изкарат някоя друга година, тъкмо ще ви отраснат децата и ще ги смените;-)

# 399
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
Благодаря за коментарите. Отказахме се за сега.
Шкафа за телевизора,комод , трапезна маса и дивана  купихме от La Redoute,онлайн-без да сме виждали на живо мебелите. Взехме ги по време на намаленията,не на редовна цена. Като дизайн са окей за нас( сериятa e Lora) , като качество- биват да речем,средна работа... , но на кашоните пишеше че са произведени в Китай и те. Мъжът ми се уби да се ядосва докато ги сглоби.В това отношение-на Икеа са със пъти по-добре, просто защото лесно се сглобяват и всичко е направено така че да  се напаснат частите идеално.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 19:12 от Kaisia

# 400
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Минимализъм, индастриъл и още нещо Simple Smile



# 401
  • софия
  • Мнения: 25 482
Това столче като тези, на които седяхме в училище. Бюрото ми харесва.

# 402
  • Мнения: 11 642
 
Скрит текст:
...
Аз бих предпочела италиански столове с авангарден дизайн и съответното авангардно качество на вложените материали, но съм си харесала едни кухненски столове (колебая се между 2 модела), които са в диапазона 50-70
...

И аз така Hug   

Днес с една колежка разисквахме диванчета и попаднах на едно дизайнерско такова



Цените в скрит текст да не ослепете

Скрит текст:
Диван 249*91*90
Цена с дамаска кат.А: 25506,00 лв.
Цена с дамаска кат.В: 26910,00 лв.
Цена с дамаска кат.С: 28665,00 лв.
Цена с кожа кат.Extra: 30888,00 лв.
Цена с кожа: 33345,00 лв.

Диван 187*91*90
Цена с дамаска кат.А: 21177,00 лв.
Цена с дамаска кат.В: 22347,00 лв.
Цена с дамаска кат.С: 23985,00 лв.
Цена с кожа кат.Extra: 25857,00 лв.
Цена с кожа: 28314,00 лв.

Дизайнер: Italo Rota - Alessandro Pedretti

Скрит текст:
Съгласна съм с  Черна станция за Икеа. Има и български фирми, които работят на ишлеме за тях. И друг път съм казвала в Икеа 2 и 200 има за всеки. Дивани по 400 и по 4000 лева естествено с различни материали и качество. Но нали и всички сме с различни заплати Simple Smile

Еееее, голям дизайн!- една коруба с възглавници.   (колко съм проста значи )

Ми то това ми се вижда по-хубаво,  а пък е само скромните 1400 лв!

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
https://youtu.be/wp2DdTsfi_o  случайно попаднах на този клип. Споделям, го но в профила има още много. Не знам как са като цена. Фирмата е производител на тези механизми. Гледах и в сайта им. Нямат представител в България. 😭😭😭

# 404
  • Мнения: 6 004
Здравейте, ще се радвам да чуя вашите мнения за разпределението на осветителните тела в помещение.
Ремонтираме хола и се чудим какви лампи да сложим - дали само лунички, над трапезната маса висящ абажур/пендел, дали да е комбинация от лунички и висящо осв.тяло над масата, или две висящи осв.тела - примерно над трапезната маса 3-ка, а над дивана единичен пендел.
Като цяло и как е осветеността с тези варианти, понеже стаята не е и много светла.
Прилагам проект
Скрит текст:
А за вертикални щори на прозореца какво мислите? Отдолу е радиатор. В момента сме с два реда завеси, но сякаш не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт