Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 2

  • 51 418
  • 801
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 58
Здрвейте,бременна съм в 33 г.с според вас този резултат за притеснение ли е?https://

# 361
  • Мнения: 148
Екстра е:)

# 362
  • Мнения: 964
При скенер ми откриха нещо на гърдата
 
Притесних се и обиколих трима мамолози един от който работи в онкологията в Дървеница .
Казаха че е доброкачествено,но аз съм притеснена КАКВО ЗНАЧИ лезия която повишава до 68 ХЕ от 37 ХЕ ?
Моля помогнете и кажете .
Ето и самото образувание

Благодаря

# 363
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Моля ви, коментирайте този резултат за време на кръвосъсирване:

PT - INR - резултат 1.281, мярка %, пат. -
PT - Sec - резултат 13.0, мярка sec, долна гр. 10, горна гр. 14, пат. -

Увеличиха ми дозата синтром от 1/8 на 1/4 и 1/2 по схема.

# 364
  • София
  • Мнения: 10 642
Референтните стойности при терапия са 2-4 INR, за това са ви вдигнали дозата

# 365
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Благодаря за отговора; кардиологът е от онези доктори, които не смятат да говорят с пациентите си за заболяването и лечението им.

# 366
  • Мнения: 128
Здравейте! Бихте ли изказали мнение за тези резултати? Прилагам и снимка.
Скрит текст:
Не съм лекар, но съвсем очевидно можем да отбележим, че хемоглобина, хематокрита, левкоцитите, еритроцитите и тромбоцитите са всички до едно в долната част на референтните стойности, което говори за някаква форма на анемия. Един хематолог би преценил много точно ситуацията.
Ако вие или друг имате конкретни въпроси, които да коментираме може да се присъедините към тази публикация https://www.bg-mamma.com/?topic=1198344 и ще се опитам да бъда максимално полезен.

# 367
  • България <3
  • Мнения: 327


Здравейте, виждате ли нещо притеснително на тези изследвания?
Еoзинофилни левкоцити са на долната граница..

СУЕ е 7, като трябва да е под 25
С-реактивен протеин е 0.49, като трябва да е 5мг/л

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 18:26 от Стeлияна

# 368
  • Мнения: 107
Здравейте много ще съм благодарна ако някой коментира резултата за даун. Какво означават? И трябва ли да се притеснявам? Има цяла седмица докато се видя с лекъря ми и до тогава ще се пръсна от притеснение.

# 369
  • София
  • Мнения: 10 642
Скрит текст:

Здравейте, виждате ли нещо притеснително на тези изследвания?
Еoзинофилни левкоцити са на долната граница..

СУЕ е 7, като трябва да е под 25
С-реактивен протеин е 0.49, като трябва да е 5мг/л
Долната граница за еозинофилите фактически няма.
Ок са изследванията

Скрит текст:
Здравейте много ще съм благодарна ако някой коментира резултата за даун. Какво означават? И трябва ли да се притеснявам? Има цяла седмица докато се видя с лекъря ми и до тогава ще се пръсна от притеснение.
Резултата е ок. Риска за Даун е нисък.

Последна редакция: пн, 13 апр 2020, 01:07 от Не се сърди, човече

# 370
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да ми разчете резултатите от цитонамазката? Благодаря ви предварително.

# 371
  • България <3
  • Мнения: 327
Герка, не съм лекар, но според мен ти е добре - 2Б група е в нормата. Дори да питаш лекаря, ще ти каже, че няма нужда от лечение и ще се видите след 1 година на следващата профилактика. Аз също ходя в Щерев.

Искам обаче да обърна внимание на нещо по принцип за цитонамазките на Щерев (ако има други хора, които посещават Щерев също бих се радвала да споделят мнение). На мен и тук във форума виждам вече 2-3 пъти цитонамазки от там, на които е отбелязано HPV. Не знам как така всички хора имат ЧПВ и още повече - как така цитонамазка може да определи наличието на ЧПВ (предвид, че генния тест струва 160лв, а техния пакет е 80лв), но техните резултати ми идват СТРЯСКАЩИ и се чудя дали да не мина към друга болница. Не мога да ви опиша през какво притеснение минах първия път като си правих там цитонамазка и резултата ми беше 2Ц с отбелязано ЧПВ....... накрая пръснах една камара пари и си направих течнобазирана цитонамазка и генен тест за 33 типа (не в Щерев) и резултата ми беше 2А група и отрицателни всички 33 типа.... Почвам да се съмнявам как изследват там и защо (може би доста често) отбелязват ЧПВ......

# 372
  • Мнения: X
Име на теста (изследването) Флаг Резултат Единици Референтни стойности
Кръвна картина/CBC/ Профил * *
WBC / левкоцити брой / 7.9 10^9/l 3.5 - 10.5
RBC / еритроцити брой / 4.32 10^12/l 3.70 - 5.30
HGB / хемоглобин / 125 g/l 120 - 160
HCT / хематокрит / 0.371 l/l 0.360 - 0.480
MCV / среден еритроцитен обем / 85.9 fl 78.0 - 105.0
MCH /средно съдърж. на хемоглобина в
1 еритроцит/
28.9 pg 25.0 - 35.0
MCHC /средна конц. на хемоглобина в
еритроцитите/
337 g/l 310 - 370
PLT / тромбоцити / 249 10^9/l 140 - 450
RDW-CV* 12.00 % 11.20 - 14.70
PDW 14.6 fl 8.0 - 23.0
MPV / среден тромбоцитен обем / 11.7 fl 6.3 - 12.5
СУЕ /ESR/ 50 mm 5 - 18



Урина НЗОК      Профил   *   *
Ph                                                                  5.5      4.5 - 8.0
Относително тегло /Sp.gravity/      1.020      1.015 - 1.025
Белтък в урина /protein/                         Отрицателен      отрицателен резултат
Захар в урина /glucose/                         Отрицателен      отрицателен резултат
Билирубин в урина /bilirubin/                 Отрицателен      отрицателен резултат
Уробилиноген в урина /urobilinogen        Неувеличен      неувеличен
Кръв в урина /blood/                         Отрицателен      отрицателен резултат
Нитрити /nitrites/                                 Отрицателен      отрицателен резултат
Кетони /ketones/                           (+) Положителен      отрицателен резултат
Левкоцити общ брой /в урина/          Отрицателен      отрицателен резултат
Седимент_НЗОК      Профил   *   *
Седимент /sediment/                        ед.левк.,кристали пик.к-на      

Здравейте! Притеснителни ли са положителните кетони в урината( които се задържат вече 5-ти ден) и повишеното СУЕ? Става въпрос за бременна в 12 седмица без оплаквания?

# 373
  • Мнения: 2 344
СУЕ-то не е проблем, физиологично се увеличава при бременните. Аз след спонтанен аборт един месец поне имах СУЕ 40 и тогава ми обясниха това. Кетоните не значат ли, че трябва да пиеш течности повече, особено ако повръщаш...

# 374
  • Мнения: X
Нямам гадене и повръщане. Пия вода, но избягвам сокове, сладки, тестени продукти, ориз и картофи заради ИР.

Общи условия

Активация на акаунт