Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 39

  • 43 397
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 41 496
И аз съм бясна, от днес ми спряха старата версия. Не са хора тия от мамата, като банкерите са. (търкалящо се човече)

Не си сама. И аз чета и псувам, пиша и псувам Smile

Така и не намирам има ли спелчекър да ми показва обърканите клавиши и изядени букви.

# 721
  • Мнения: 25 822
И аз съм бясна, от днес ми спряха старата версия. Не са хора тия от мамата, като банкерите са. (търкалящо се човече)

Не си сама. И аз чета и псувам, пиша и псувам Smile

Така и не намирам има ли спелчекър да ми показва обърканите клавиши и изядени букви.
Не е човешко това. Нито знам как да се отпиша от тема, нито емоджитата са ми в стила. Ужас някакъв.
Хич не ми дреме дали има коректор. Чувствам се като във форум за Барбита.Trollface

# 722
  • София
  • Мнения: 6 024
От доста време съм с новата версия. Криво е в началото. Нооо отминава.... После старата ми изглеждаше някак... Стара... Ретро... Grinning

# 723
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
И аз съм бясна, от днес ми спряха старата версия. Не са хора тия от мамата, като банкерите са. (търкалящо се човече)

Не си сама. И аз чета и псувам, пиша и псувам Smile

Така и не намирам има ли спелчекър да ми показва обърканите клавиши и изядени букви.

И аз с вас....отказвах цяла вечер да влизам,по навик сега се мъча да чета.....много е зле с новата:(

# 724
  • Мнения: X
Е липсва ликвидност по стечение на обстоятелствата. А като гледам коментари, че не може да се намери хубав друстаен за 70к евро и нещо претръпва в мен (зелено човече със зъбки)
По колко квадрата са холокухнята, спалнята, банята и балкона? Има ли гледка към Витоша? Също така е важно какво е разстоянието до спирка на  ГТ. В твоя случай до последната спирка на седмицата. Има двустайни, които се продават и за повече от 70 000 евро, а на други и 60 000 им е много.

# 725
  • София
  • Мнения: 4 192
Холукухнята е 27м2, коридорът е 4, спалнята 13, банята 4. Гледка към витоша - ЙОК. Позициониран е изцяло на най-гадната посока и няма балкон. Висок първи етаж. Няма и паркиране възможно в района, защото ни се досвидяха навремето парите

# 726
  • Мнения: 27
Здравейте, предстои ми покупка на апартамент в София и на различните огледи срещам цена с ДДС и цена без ДДС. Купувачът винаги ли плаща това ДДС или е за фирми само?
Доколкото разбрах таксите при изповядване на сделка са:
1. Местния данък за общината
2. Нотариална такса за изготвяне на нотариален акт и изповядване
3. Такса за вписване в имотния регистър
4. Такси за смяна на партидите за ток, вода или откриване на нови такива ако е ново строителство
5.Такси за брокер и адвокат ако са ползвани такива-в нашия случай няма да има брокер,а само адвокат.
Ще купуваме ново строителство на тапа директно от строител.
Въпроса е с ДДСто как стоят нещата?

# 727
  • София
  • Мнения: 4 192
Плащате го винаги.
Освен ако не се съгласите със схемата на строителя, да ви прехвърля близо до балансовата му стойност, за да дължите ДДС, което той ще внесе на по-ниска цена като прехвърляте.
Пример:  Цената ви е 1000евро/м2, неговата балансова стойност е 500евро/м2. Апартамента е 100м2
Прехвърляте в нотариалния акт за 50к евро и дължите само още 10к ДДС. (не 20к ако прехвърляте на реалната

# 728
  • Мнения: 2 109
Когато сградата е над 10 годишна, тогава няма ДДС

# 729
  • Мнения: 9 881
Когато сградата е над 10 годишна, тогава няма ДДС

Какво значи това? Ако сега си купя НС чистак ново и си платя ДДС-то, а след 4 години го продам - и втория път ли ще плащам ДДС (не аз де, купувачът, но няма значение принципно?

# 730
  • Мнения: X
Когато сградата е над 10 годишна, тогава няма ДДС

Какво значи това? Ако сега си купя НС чистак ново и си платя ДДС-то, а след 4 години го продам - и втория път ли ще плащам ДДС (не аз де, купувачът, но няма значение принципно?

Продавачите си калкулират в цената и ДДС-то , което са платили.

# 731
  • Мнения: 9 881
Не ме разбра.
Купувам сега НС, което струва Х лв., а тези Х лв. включват У+20% ДДС. След 4 години продавам имота, трябва ли да се плати отново ДДС върху сумата - дали е Х, Х-30 или Х+40 няма значение? Аз като продавач (физическо лице) след 4 години трябва ли да внеса 20% от продажната цена за ДДС?

# 732
  • Мнения: 2 320
Физическите лица доста рядко са регистрирани по ДДС, мисля. Т.е. нито ползват данъчен кредит, нито дължат внасяне на ДДС. Ако попадате в групата на регистрираните, най - добре се консултирайте със счетоводител.

# 733
  • Мнения: 2 528
Когато сградата е над 10 годишна, тогава няма ДДС

Какво значи това? Ако сега си купя НС чистак ново и си платя ДДС-то, а след 4 години го продам - и втория път ли ще плащам ДДС (не аз де, купувачът, но няма значение принципно?
Ако извършвате т.нар. независима икономическа дейност - тоест като ФЛ си купувате и продавате за кратък срок имоти, трябва да се регистрирате по ДДС и да начислите такова по сделката. Ама има и едни други хватки, при които не се дължи ...

# 734
  • Мнения: 9 881
За съвсем физическо лице говоря. Обикновен гражданин. Знам, че преди изтичане на 3-годишен срок от покупката се дължи данък върху разликата между покупната и продажната цена, ако има такава.
Но ДДС-то при НС не е ли защото това е първа продажба, т.е. за пръв път стоката излиза на пазара и е логично да се начислява?
Иначе съм сигурна, че значителна част от луксозните имоти се водят фирмени, там врътките с ДДС-то не ме интересуват.

Общи условия

Активация на акаунт