Как да се справя с подигравките?

  • 21 976
  • 352
  •   1
Отговори
# 90
  • Русе
  • Мнения: 293
Навсякъде където се работи в колектив изникват подобни проблеми. Това е като лъжицата катран в кацата мед. От 10 колеги  2ма да има интриганти и криви по характер са способни да очернят живота на останалите 8 свестни. Не само това ами и заразяват останалите с поведението си и тровят атмосферата. След това  свестните като защитна реакция започват да се държат като посочените двама за да не изпадат в ролята на жертвата и нещата стават непоносими. Личен свидетел съм бил на такава ситуация развиваща се във времето. Най-добрият вариант е да не зависиш от други, да ти висят на главата и да работиш колкото се може по-самостоятелно. Тогава и работата ще върви по-леко. Разбира се не всеки може да си го позволи.

# 91
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо да си търси нова работа, която да не изисква контакт с мнго хора? И защо тук хора решиха, че авторката има проблем с общуването? Всеки е особен по свой начин, но всички ходят на работа и човек или си върши работата, или не я върши. Няма нужда да общува с другите извън служебните ситуации. Според мен в тази ситуация по-скоро шефката не си е на мястото, защото нейна работа е да осигури нормален климат в екипа, а не да оставя хората да се изяждат помежду си.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Според мен в тази ситуация по-скоро шефката не си е на мястото, защото нейна работа е да осигури нормален климат в екипа, а не да оставя хората да се изяждат помежду си.
Шефа не го интересува работната атмосфера, а работата да е свършена качествено и навреме. Ако работата върви му е все тая какво се случва. И ако някой му е по-полезен за фирмата няма значение как се държи с останалите.

# 93
  • София
  • Мнения: 16 042
Не ми е ясно като си нова те от къде знаят подробности за начина на живот и дали имаш гадже, с кого и как живееш? Явно са хора без работа и затова цял ден нищят офисни клюки.
Аз на твое място ако съм в изпитателен срок не бих напуснала сама. Тъпо и упорито ще си чакам да ме освободят по тяхна инициатива. Така ще може да се запишеш на борсата и няколко месеца да вземаш 60% от заплатата, тр. стаж и ЗО също вървят. Така ще си по-спокойна докато търсиш друга работа.

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава той за какво е там, за да прибира само заплата ли? Мерси за такъв шеф, мерси за такава работа!

Обикновено изпитателният срок е 6 месеца и не си заслужава чакането при такъв тормоз. Човек може да се побърка и да се разболее, а дали си заслужава за 60 процента от борсата? Да си търси нова работа, а после сама няма да стои там и обезщетението няма да е фактор.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Тогава той за какво е там, за да прибира само заплата ли? Мерси за такъв шеф, мерси за такава работа!
Той/тя е там за да осигури работата да върви, а не как се държи персонала помежду си.

# 96
  • Мнения: 3 250
Разбира се, че не за да прибира заплата.
А за да избира хора, с които работата ще върви.
"Борса" се взима при определени условия.

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
Една от функциите на шефа е и да се грижи за нещата отвъд работата, защото работата в лоша атмосфера ще се свърши един, два, три месеца, на четвъртия ще започнат на гърмят бушони и ще има текучество. Обикновено кадърните напускат, защото не понасят особено дълго такава атмосфера. Остават отчаяните и некадърните или тези, които имат други облаги.

# 98
  • Мнения: 25 634
Дано съм лош пророк, но който и от съветите тук да последва авторката, едва ли ще ѝ помогне да получи постоянен трудов договор след изтичането на временния.
Не ѝ го пожелавам, в никакъв случай, но просто такова усещане получавам. Ако колективът се е настроил против теб, нямаш никакви шансове – ще те отлюспят. Повод все ще се намери...

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Най-вероятно няма да получи, но като чета, май не си заслужава да се бори за този договор. Ако още от самото начало нещата не вървят, вероятността да започнат да вървят е малка.

# 100
  • Мнения: 25 634
Именно. В един момент човек трябва да се запита – а дали си заслужава изобщо?

# 101
  • Мнения: 5 013
За борсата трябва да имаш 36 месеца и да те съкратят,за да вземаш 60%, при взаимно съгласие или приключил пробен период-4 месеца по 9лева на ден(работен) и 12 месеца работа.Друг вариант за пълно обезщетение от БТ е невъзможност да се справяш с работата по здравословни причини.

# 102
  • София
  • Мнения: 16 042
Имах предвид - ако я освободят преди края на изпитателния срок. Тогава може да вземе.

# 103
  • Мнения: 5 013
Не може.12 месеца назад и по 9 лева на ден,4 месеца.

# 104

Общи условия

Активация на акаунт