Митница – информация, въпроси, отговори и споделяне на опит – 6

  • 36 564
  • 749
  •   2
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
От кога?
Юли имам същата пратка и си я получих.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
Момичета, ако някой има опит с пратка от Швейцария с пури.
От пощата имам известие и след като го попълних ми отговарят, че не могат да ми дадат пратката и ще я върнат обратно. Пратката е подарък. Юли месец имах такава и нямах ядове.
От митницата казват да напиша декл.че е за лична употреба и да ми я освободят...да, ама от пощата отричат да може така.
Забранено е внасянето на акцизни стоки.
има лимит за количеството, но не е забранено
Цитат
- 200 броя цигари или 100 броя пурети или 50 броя пури или 250 грама тютюн за пушене

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 23:12 от musicdoubl3

# 722
  • Мнения: 5 268
има лимит за количеството, но не е забранено
Така е, ако ти ги пренасяш. В пощенските пратки е забранено.

# 723
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Момичета, ако някой има опит с пратка от Швейцария с пури.
От пощата имам известие и след като го попълних ми отговарят, че не могат да ми дадат пратката и ще я върнат обратно. Пратката е подарък. Юли месец имах такава и нямах ядове.
От митницата казват да напиша декл.че е за лична употреба и да ми я освободят...да, ама от пощата отричат да може така.
Забранено е внасянето на акцизни стоки.
има лимит за количеството, но не е забранено
Цитат
- 200 броя цигари или 100 броя пурети или 50 броя пури или 250 грама тютюн за пушене

тези количества са за придружавани пратки, т.е., ако са ти в личния багаж
Вносът на пурети, освен че е акцизен, изисква регистрация по този закон, разрешително за внос и куп други формалности

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
има лимит за количеството, но не е забранено
Така е, ако ти ги пренасяш. В пощенските пратки е забранено.
е тогава как са дошли, нали затова е викат да каже че е за лична употреба
аз мисля че ще може да ги вземе, като добави въпросната декларация

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 23:40 от musicdoubl3

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 15 557
Юли имам същата пратка и си я получих.

Получила си я, защото явно митническите служители не са били достатъчно бдителни. Wink Този път си изтеглила късата клечка.

# 726
  • Мнения: 68 824
Не може ли сама да я освободи от митницата, щом от там са й казали че е възможно?

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
Днес ще звъня пак...
Пратката ми е в пощата, ама от Митницата трябва да разрешат.

# 728
  • Мнения: 68 824
Мислех че е задържана в митница.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
Мислех че е задържана в митница.
не, не...в пощ.клон е и трябва да подам документи, за да ми я освободят. Има разни условия т.к е подарък.Вписва се там...

# 730
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Виждам, че коментарите са от преди няколко дни, но споделям за информация ( и преди съм го писала): В Добрич пратките, които са задържани на митница реално (физически) се намират в пощенския клон. И след, като от митницата ги освободят,  чак тогава могат да се вземат. Ако ги освобождават пощите чрез представителство, когато документите са готови може да се плати. Ако си ги освобождавате сами ( например за пратки до 30 лв) , в митницата удрят червен печат, който се представя в пощата.
Предполагам, че за това задържаната пратка с пурети е в пощата. Едва ли само в Добрич има такава практика...

# 731
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Навсякъде пратките са в пощенски клон. Пощата действа като превозвач, подава манифест и получателя на пратката има 20 дни да даде необходимото митническо направление.

Това,че пратките са в митница е пълна глупост и са измислици на някои потребители.

# 732
  • Мнения: 2 118
Имам пратка до 30 лв. на митница в момента, обяснявахме се, обяснявахме се  документално и гласово с български пощи на митницата в Кремиковци. И ще си е я получа от митница, ще си губя времето и ще платя за лудо такса "митническа преценка". Ей така се събират пари за бюджета по български...

# 733
  • Мнения: 6 898
Имам следния случай. Имам две пратки на митница. Едната е за 270 долара, а другата за 22 лева. Ако попълня и двете в една декларация за всяка ли ще трябва да платя такса на пощите за митническо представяне или само една такса?

# 734
  • Мнения: X
Една пратка, една декларация. Освен ако не са от един и същ доставчик.

Общи условия

Активация на акаунт