Да продължа ли отношенията си с тази майка?

  • 4 804
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 276
че някак си трябва да ме е срам, че съм дала 4 лв за същата блузка от Пепко, например.
Еднствента причина, по която е редно човек да се срамува в такъв случай е, ако този прозводител е официално тестван като лошо качество от страна на вредни материали в текстила. Тук имаше такъв случай с дрехи от една евтина верига, но да, познавам хора, които за себе си купуват Бенетон, но за бебето точно там. И за втора употреба мога да напша. За детето носени, а майката си пазарува в Зара... На това как му се казва?

По темата: не се събирам с хора, които искат на мой гръб да се изкарат нещо повече. Няма значение дали е за храна, деца, заплати.. Натоварва ме и откровено прекъсвам контакт, ако не се получи по естествен начин.

# 76
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
че някак си трябва да ме е срам, че съм дала 4 лв за същата блузка от Пепко, например.
Еднствента причина, по която е редно човек да се срамува в такъв случай е, ако този прозводител е официално тестван като лошо качество от страна на вредни материали в текстила. Тук имаше такъв случай с дрехи от една евтина верига, но да, познавам хора, които за себе си купуват Бенетон, но за бебето точно там. И за втора употреба мога да напша. За детето носени, а майката си пазарува в Зара... На това как му се казва?

Рационално мислене? Бебето ще го носи 2 месеца, майката - мин 2 години.
Купувам и от 30лв, и от 4лв, и втора ръка, и.. каквото ми хареса.
Това къде ме поставя сега в класацията за майка на квартала? Grinning

# 77
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
че някак си трябва да ме е срам, че съм дала 4 лв за същата блузка от Пепко, например.
Еднствента причина, по която е редно човек да се срамува в такъв случай е, ако този прозводител е официално тестван като лошо качество от страна на вредни материали в текстила. Тук имаше такъв случай с дрехи от една евтина верига, но да, познавам хора, които за себе си купуват Бенетон, но за бебето точно там. И за втора употреба мога да напша. За детето носени, а майката си пазарува в Зара... На това как му се казва?
Рационално мислене? Бебето ще го носи 2 месеца, майката - мин 2 години.
Купувам и от 30лв, и от 4лв, и втора ръка, и.. каквото ми хареса.
Това къде ме поставя сега в класацията за майка на квартала? Grinning
Според мен говорят за вредни материи, а не по принцип за евтини. Бебето може да го носи 2 месеца, но ако материята е гадна и от кофти материали може да предизвика дразнене на кожата или алергии, в най-лекия вариант да го запарва и леко изпотява, от което то да реве, а майката да пита "е сега какво иска - нахранено, сухо и преоблечено". Ако материята е ок, според мен няма значение дали блузката струва 10 или 110лв.

# 78
  • Мнения: 10 906
Да де, но например блузка от HM като струва 20 лв, не значи, че е супер качествената. Защото в Испания моя прителка си пазаруваше същите неща за по 2-3 евро..

# 79
  • София
  • Мнения: 12 006
Никъде не съм писала, че щом е скъпо значи е качествено на 100%.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 442
А откъде знаете марките и цените на дрешките на чуждите деца?
Аз явно съм прекалено голямо перде и никога не съм обръщала внимание, стига детето да не е навлечено в дрипи, но и тогава няма да се впечатля.
Има една тема за нужните и ненужни неща за едно бебе и там бях писала, че всяко следващо дете съм гледала с все по-малко неща. Не с цел пестене, а с идеята, че не са нужни. Представям си какво ли са ме обсъждали кварталите клюкарки, с които общуването ми се свежда от 45 г. до там да ги поздравявам в магазина, когато се засечем.

Което е тема коренно различна от храненето, захранването, здравословните храни и т.н.

# 81
  • Мнения: 18 615
Бебешките дрехи омаляват толкова бързо и обикновено си остават като нови, та поне аз не виждам проблем, че нечие дете носи от друго по-голямо роднинско или не. На мен не е имало кой да ми дава омалели дрешки, тъй като повечето ми познати или още нямат деца или имат големи, та всичко съм купувала, но виждам колко запазени дрешки и играчки излизат от употреба и ми се струва съвсем нормално да се носят още и още да се играе с тях.

# 82
  • Мнения: 5 276
Според мен говорят за вредни материи, а не по принцип за евтини.
Именно, конкретно например химикали и пластификатори, като случаят нашумя точно покрай бебешкото облекло. Ако обърнеш внимание на това (в случая наистина беше евтин продукт, но и в Адидас са намирали такива вещества) и отсреща ти кажат: "Аз не вярвам в такива тестове." или "То и въздухът не е чист.", а в същото време за себе си се избира козметика от аптеката, а не от дрогерията... Двойният стандарт в такива случаи определено ми прави впечатление, но всеки има свободата да постъпва, както иска, разбира се.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 442
Има и скъпи, и евтини боклуци, както и скъпи, и евтини качествени стоки. Цената и марката не са определящи, за да се съди по тях.

# 84
  • Мнения: 30 802
Ми аз без угризения взимам "наливни" дрешки от Лидл, ама са с етикет Confidence in Textiles. Да, има по-цветни и по-модни, ама как и къде са правени - мистерия.

То някой ден, дето се вика, децата още като са на ниво "Зара", аз може да се глезя с Диор, щото все пак малките и младите са общо взето прасенца и не може цял живот лукс. Е Pepco вече много ми идва, 2 пъти влизам и излизам и не мога да видя дори едно нещо, дето да си купиш. Странни кройки, къси и широки, и кофти платове.

# 85
  • Мнения: 25 787
Жената взима нещата от село, т.е. излиза и безплатно.
Дали?
Много хубаво, че има кой да и произвежда но не си мисли, че нещо в този свят е безплатно.

# 86
  • Мнения: 2 917
Според мен всеки си решава какво да дава , аз обичам да правя пюрета , готови също ползвам , но дори и в скъпите слагат брашна , нишестета и найстина излизат доста скъпи . Просто се интересува , след някой др месец ще е нещо друго ...

# 87
  • Мнения: 76
Не е нужно да напрягаш себе си с човек, който не харесваш. Но искам да и кажа браво за това, че готви на децата си. Пюретата са по - голям боклук от чипса и кренвиршите дори. Нищо не ти коства да направиш едно пюренце сама. За доброто на детето. Прочети. https://zabliznacite.wordpress.com/2013/04/11/bebeshki-pureta-istinata/

# 88
  • Мнения: 19 128
Жената взима нещата от село, т.е. излиза и безплатно. Няма лошо, щом на нея така и изнася.  Проблемът е , че тя говори само за храни, като обсебена, прекалено ми е. Какво да се прави, явно сме твърде различни и не сме за една компания...
Благодаря на всички и особено на Vicky Taylor, Lady duval, милинка , тонка, elimelihubaveli, The Siren of Titan, за съветите.

Афродита, няма защо да завиждам. Наистина.

Кукуминица, не си хаби така нервите за моята тема. Все пак и ти дете гледаш. Като чета светогледа ти и укора към купуващите пюрета, по- пасва на теб да си докараш патка или заек. Ако искаш може и крава.

Ами, браво, че взима от село, макар че и там не растат нещата без пари и труд. Естествено, че ще си "докарам" и теле, когато реша. Е, няма да си го гледам и заколя лично, но месо мога да си го осигуря. Патка не бих дала на няколкомесечно, защото на мен самата ми идва твърде тлъсто и трудносмилаемо патешкото, твърде специфично някак. Предпочитам заек и пуйка. Ти изкара намирането на един пащърнак и правенето на пюре едва ли не неземен подвиг от сорта да се бориш с ламята за златната ябълка. Засега не съм давала на бебето си купени пюрета, но ако се наложи, примерно в болницата, ще дам. Кърмих сравнително малко, за съжаление, но това не ми пречи да осъзная, че кърмата е по-доброто нещо в сравнение с адаптираното мляко. Така и с купешките пюрета. Независимо дали си храня детето с тях, по-здравословната опция е домашната храна от качествени продукти, без консерванти, нишестета и подобрители. Познавам майки с доста по-висок семеен доход от нашия, които кърмят, приготвят домашна храна, използват многократни пелени и ЕБХ, и т.н., та със сигурност по-евтино и по-здравословно им излиза гледането на бебето. Интересно ми е да ги слушам. Ако имах физическата и психическата възможност, и аз щях да го правя, но тук вече опирам до избора не дали да сложа памперс на детето и спестеното от пране на наакани пелени време да го използвам да се лакирам, а дали да се хвърля героично да пера и суша наакани пелени зимно време без сушилня, рискувайки да лудна, защото имам и други задължения, или да му сложа памперс.

Прави ми впечатление, че твърде много се вглеждаш и се сравняваш, и бъркаш действията, зависещи лично от човека, с "постижения" като това колко било наддало бебето. Дали с купешки или домашни пюрета, генът си е ген. Моето бебе е дълго и слабо. Надали е от домашните пюрета и ако се окажеш публика, докато яде, със сигурност ще решиш, че е злояда, защото се разсейва от други хора, върти се като шугава от единия към другия човек и към всичко, което ѝ привлече вниманието, че и разпръсква домашното ми пюре с голям радиус и далекобойност.

Ама колко пари имала, от село ли я взимала храната, няма никакво значение. Рискуваш да станеш смешна и нелепа, ако се опиташ да ѝ омаловажиш усилията с подмятания за липса на пари и хвалби как купуваш пюрета и спестеното време го използваш да си се поглезиш или да пиеш кафе с някакви кокошки, които ще те хвалят и ще изкривяват обективни факти само и само да оправдаят някакъв мързел, егоизъм и неглижиране. По-добре си прекрати без обяснения отношенията с въпросната майка, щом не ти е приятно да си общувате, вместо да се излагаш с някакви смешни аргументи.

# 89
  • Мнения: 503
Познавам майки с доста по-висок семеен доход от нашия, които кърмят, приготвят домашна храна, използват многократни пелени и ЕБХ, и т.н., та със сигурност по-евтино и по-здравословно им излиза гледането на бебето. Интересно ми е да ги слушам. Ако имах физическата и психическата възможност, и аз щях да го правя, но тук вече опирам до избора не дали да сложа памперс на детето и спестеното от пране на наакани пелени време да го използвам да се лакирам, а дали да се хвърля героично да пера и суша наакани пелени зимно време без сушилня, рискувайки да лудна, защото имам и други задължения, или да му сложа памперс.

А, е, точно така, и други задължения имат хората. Аз например работех, докато спеше бебето. Като навърши 1г. работех често и събота и неделя, а баща му го гледаше.

Основно съм давала Хип, Бейби био и прочие пюрета. После био детска кухня /Зелео/ - колко е био-мио ми е все тази, важното е, че храната беше разнообразна и вкусна. Иначе знам как да пасирам един картоф, нали, то сега като е на градина нали му готвя за вечеря най-малкото. А като е болен по две седмици готвя и по 2 манджи на ден, че и закуска и следобедно.

Иначе сушилня имам. Но аз моето дете си го оставих с памперс, докато стана готово за гърне. Което беше на точно 3г. За 1 седмица се научи, инциденти няма. ЕБХ хептен няма да коментирам, но всеки да си прави както прецени.

И без значение какви доходи имам, ако имам възможност да се лакирам или да се видя с приятелки - еми и мама е хора. Друг е въпросът, че се случва веднъж на няколко месеца. Основно по лекари обикалям напоследък /или съм в болнични/ и ако е здрав - опитвам се да не си загубя работата. Та пуешко ли ял, крава ли да съм търсела за у нас... са ми много неосновни въпроси. Просто гледам да яде разнообразно, плодове и зеленуци, основно супи вечер, по-малко боклучави чипсове и зрънчовци... и така.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 00:15 от Lyn

Общи условия

Активация на акаунт