Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 787
  • 180
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, интересно ми е как бихте реагирали в дадената ситуация. А тя е следната- Мъж купува жилище, но на името на родителите си. Той си живее там и апартамента си е негов, но не и на документи. Купува го с ипотека за 20 години. Година след започването на изплащане на вноските се събира да живее с жена с която си правят дете. Той взима по-голяма заплата, но бюджета им е общ. Реално при евентуална раздяла за нея не остава абсолютно нищо.. Какво мислите за ситуацията?

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 21:10 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 2 838
Обсъди го с мъжа си.
Преди да направите детето не го ли говорихте това? И защо мислиш за раздяла, не се разбирате ли?

# 2
  • Мнения: 98
Обсъди го с мъжа си.
Преди да направите детето не го ли говорихте това? И защо мислиш за раздяла, не се разбирате ли?
Не е за мен. Просто ситуация Simple Smile

# 3
  • Мнения: 15 619
Свободата, лесното да се разведеш и да започнеш наново живота си с други поне няколко пъти за краткото ни съществувание носи и такива финансово-имотни решения.  Времена и нрави.

# 4
  • Мнения: 758
Много ми е любопитно какъв е мотивът апартаментът да бъде на родителите...

# 5
  • София
  • Мнения: 17 773
Хитряга.
Мотивът е, че наследството е желязно, другото моооже и да бъде оспорвано чрез приноси.

Поетокалке, и в предната тема ти се каза, че този е смотаняк и те мотае, още ли си с него и още ли водиш неговите дела.

# 6
  • Мнения: 445
Е, какъв?! Да не се прекара и да му го вземе булката ... Не мога да повярвам, че е възможно някой да "връзва" на подобни сметкаджии, че и деца планират.

# 7
  • Мнения: 8 839
Жената очевидно е наясно с тези подробности, защо се съгласява на общ бюджет, щом това я прави участник в изплащане на жилище, което не е нейно?
Предполага се, че не е заставена насила или е?

# 8
  • Мнения: 11 505
Какво значи общ бюджет? Колко по-висок е доходът на мъжа? Какъв е процентът на даунпеймънта преди ипотеката? Много въпросителни има тук. Ако ситуацията беше с обърнати роли и жената беше купила имот на името на родителите си, щяхте ли да съчувствате на мъжа?

# 9
  • Мнения: 31 537
В такава ситуация ще изискам името ми да фигурира.
Аз лично не съм идиот.
Не бих изплащала чуждо жилище.

# 10
  • Мнения: 46 478
Не е луд този, който яде баницата...

# 11
  • Мнения: 8 839
В такава ситуация ще изискам името ми да фигурира.
Аз лично не съм идиот.
Не бих изплащала чуждо жилище.

Но много хора са идиоти Grinning
Не знам, обаче защо все се очаква, че ще съчувстваме на идиотите, които сами не си пазят интереса.

# 12
  • Мнения: X
Хм, разбирам родителите да бяха купили жилище на свое име, за да защитят парите, които са похарчили. Но мъжът, предварително, преди още да има гадже, да купува жилище на тяхно име, не е нормално. Бива сметкаджийство, бива...

# 13
  • Мнения: 8 794
Той е постъпил много хитро. Ти защо нямаш свое жилище? Защото чакаше да се настаниш в това на мъжа си? Ми, добре, настанила си е. Сега пак не си доволна.

Ако не те устройва, кажи му да се разберете за някаква сума, която всеки от вас да внася в семейния бюджет. Равна сума.С останалото той да си изплаща апартамента, нали си е негов.

# 14
  • Мнения: 31 537
Авторката май има свое жилище.
Иначе е писала, че уж не е тя жената на хитрягата.

Общи условия

Активация на акаунт