Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 790
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Жената да е мислила преди да ражда дете, сега е малко късно. Човекът явно е ценител на парите и всячески ги защитава.

# 16
  • Мнения: 8 809
Е, ако има жилище, отиват да живеят в нейното, а свекърите да си изплащат апартамента, който сина им е писал на тяхно име. Но и да си го ползват.Те могат и да го дадат под наем и да го изплащат по този начин. Има си разни опции.
Ако пък държат да е техен, свекърите го продават на младото семейство заедно със задълженията и те започват да си го изплащат.Няма драма за мен. Стига да иска и мъжът да е честно.

# 17
  • Мнения: 31 736
В такава ситуация ще изискам името ми да фигурира.
Аз лично не съм идиот.
Не бих изплащала чуждо жилище.

Но много хора са идиоти Grinning
Не знам, обаче защо все се очаква, че ще съчувстваме на идиотите, които сами не си пазят интереса.

Не мога да съчувствам при такава постъпка.
Ама грам.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 173
След като жилището е закупено при тези условия преди появата на жената и след това тя е била наясно със собствеността и се е навила на брак и дете, казус няма. Нито опция за претенции.
Надали е участвала в изплащането и не е била наясно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 480
Ако синът е единствен наследник и разликата в доходите покрива ипотеката, аз не виждам кой знае каква драма. Може да разрешат проблема, като си купят друго общо жилище,  а това да дадат под наем който да покрива първия кредит и готово. Прехвърляне на дял този на името на жената е абсурдно и едва ли някой ще се съгласи.

# 20
  • Мнения: 13 812
Абе тука в бг мама всеки пита не за себе си.. В никой случай! Винаги за приятелка се интересуват.

В тази ситуация всички са хитреци - и той, че с е домислил до такъв шОдьовър. И тя, знаейки каква е ситуацията се е съгласила не само да живее с него ами и дете да роди. Ама е имала едно на ум.

# 21
  • Мнения: 46 520
А колко е самоучастието? Да не би майка му и баща му да са дали половината, примерно?

# 22
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
В този случай нищо за никого не е сигурно. Дори и За младежа, купил апартамента на името на родителите си. Каква е гаранцията, че утре родителите му няма да решат да продадат собствеността си? Или да я завещаят на трето лице?

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 10:00 от Просто_майка

# 23
  • Мнения: 31 736
В този случай нищо за никого не е сигурно. Дори и са младежа, купил япартямента на името на родителите си. Каква е гаранцията, че утре родителите му няма да решат да продадат собствеността си? Или да я завещаят на трето лице?

Това би било страшно подло и грозно. Особено ако наистина синът с негови си пари е купил жилището.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 595
Здравейте, интересно ми е как бихте реагирали в дадената ситуация. А тя е следната- Мъж купува жилище, но на името на родителите си. Той си живее там и апартамента си е негов, но не и на документи. Купува го с ипотека за 20 години. Година след започването на изплащане на вноските се събира да живее с жена с която си правят дете. Той взима по-голяма заплата, но бюджета им е общ. Реално при евентуална раздяла за нея не остава абсолютно нищо.. Какво мислите за ситуацията?
Тя приблизително какъв дял има в изплащането?

Него не го виждам като хитрец, по-скоро и той е сглупил, защото родителите му могат да решат да продадат жилището в един момент. Решава да купи жилище при определени условия, които касаят само него и родителите му. Когато е правен този план, жената не е била част от конфигурацията. Тя избира да се съгласи да живее в това жилище при тези условия. Да не го е правила. Аз не бих.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 097
А аз пък не разбирам защо жената трябва да има някакви претенции към жилището. Ами ако живееха на квартира? Всеки е в правото да си пази интересите.
А и доколкото схванах, имотът е купен преди двамата да се съберат като двойка. При това положение за каква обща собственост може да се говори?!
Да, положението не е приятно за жената, но да е мислила като се захваща с господина. Не виждам полезен ход за нея.

# 26
  • Мнения: 98
А аз пък не разбирам защо жената трябва да има някакви претенции към жилището. Ами ако живееха на квартира? Всеки е в правото да си пази интересите.
А и доколкото схванах, имотът е купен преди двамата да се съберат като двойка. При това положение за каква обща собственост може да се говори?!
Да, положението не е приятно за жената, но да е мислила като се захваща с господина. Не виждам полезен ход за нея.
Да, но е купен преди 1 година. От тук нататък двамата ще изплащат още 19 години този апартамент.

# 27
  • Мнения: 31 736
Бюджета нали е общ. Значи плаща.

# 28
  • Мнения: 98
Аз я посъветвах и тя да си купи жилище с ипотека и да си го плаща от заплатата. Каквото остане от заплатата ѝ да отива в семейния бюджет. Да, ще живеят с по-малко средства, но поне ще има нещо свое.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 097
Бюджета нали е общ. Значи плаща.
Ами да излязат на квартира. Пак ще плаща. Другият вариант е да обсъди с мъжа си той да си поема изцяло вноската по кредита, без да се отразява на бюджета им. Или тя да внася по-малко във въпросния бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт