Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 790
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 006
Е,ако той взема примерно 5 хил.,а жената носи 1000,той все ще може да заделя една хилядарка за изплащане на жилището,без това да се отрази на бюджета..Сега,дали ще има скъпо хоби,или ще изплаща нещо си..Ами негова си работа..Не е много ОК,но бива.
Лошо ще е ако и двамата са примерно на по 1000-1500 лв,и той плаща жилище за родителите си,щото ще се отрази на бюджета им.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 523
Всъщност кой живее в жилището?
Имате ли брак?

# 47
  • Мнения: 8 809
Тя е уточнила, че мъжът получава повече пари. Колко повече, не е ясно, най-вече дали парите в повече не покриват месечната вноска за жилището. Възможно е да бъде така. Обаче тя се коси сега, че някой ден няма да има нищо от този апартамент. В смисъл, ако стане нещо, остава на улицата.
Остава да се разберат свекърите да им продадат апартамента заедно със задълженията и те да го плащат като семейно жилище.Ако хората са дали голяма част от парите и не са съгласни, остава свекърите да плащат това жилище(може да го дават под наем), а младите да си купят свой апартамент, който да е семеен и да си го изплащат двамата.Опции има.А в жилището живее младото семейство. В началото е живял само мъжът, веднага, щом си е купил, се е нанесъл човека в жилището. След 1 година се е оженил, но има още 19 години да плаща, защото ипотеката е за 20 години.

# 48
  • Мнения: 98
Свекърите не са дали нито 1 лев. Апартамента е писан на тях, а ипотеката си е на мъжа.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 523
Може ли така? НА на един, а ипотеката - на друг? Нещо не ми се вярва.
Доколкото виждам, договорът за ипотека се сключва под формата на НА.
Ти виждала ли си документите?

По тази логика, нашия документ все още е на името на мъжа ми и майка му.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 09:19 от Free Agent

# 50
  • София
  • Мнения: 28 595
Аз пак да попитам жената приблизително с какво участие е в ипотеката?

# 51
  • Мнения: 10 993
Ако аз съм в тази ситуация си купувам свое жилище, ако съм омъжена, го вписвам в Агенцията по вписванията в режим на разделност. Давам жилището под наем и доплащам частта над наема до ипотеката. Живея си при този мъж, ако ме кефи разбира се, раждам и дете, ако го искам естествено. Ако нещата между нас не потръгнат-всеки има свое жилище. Не виждам нищо лошо в решението на мъжа. Намирам го за разумно.

# 52
  • Мнения: 886

Да, но е купен преди 1 година. От тук нататък двамата ще изплащат още 19 години този апартамент.

Второто въобще не е сигурно.

Относно първото- нали има дете? Значи тя е била с този мъж като е купил жилището?
Сигурно има свое обяснение защо въобще е отишла да живее там и да ражда дете.
Ако той иска просто тя да няма дял в апартамента,   без брак или с брачен договор се уреждат нещата.
Но така, ако нещо му се случи, не само тя, а и детето няма да има права. Къде ще го заведе тогава? Отделно, някой ден ако решат да се съдят  за права за детето, лесно ще я манипулират.
Или ще кажете, че нейните родители трябва да поемат, щото тя години наред ще плаща чуждо?  

Единствения полезен ход който има е  да търси нещо на свое име, който да изплаща с помощта на наема.  
Само че той щом така се е пазил от нея , едва ли ще е ОК.

Какво мисля за ситуацията- не бих родила дете,  ако нямам къде да го заведа.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 09:25 от xxxxx

# 53
  • София
  • Мнения: 13 173
Свекърите не са дали нито 1 лев. Апартамента е писан на тях, а ипотеката си е на мъжа.

Т.е. Той си е платил изцяло и самоучастието? Нито са давани пари на родителите, нито са продавани други имоти? Изцяло негова си е и първата вноска, и последващите, така ли?
И отново питам дали тя е била наясно със ситуацията, когато са се събрали?

# 54
  • София
  • Мнения: 28 595
Питай си, авторката отговаря много избирателно на въпросите. Явно някои са неудобни. Което е вид отговор, всъщност.

# 55
  • София
  • Мнения: 38 523
И аз пак да питам - виждала ли е договора?

Защото аз тогава събирах всички документи и присъствах на всичко. И винаги е било така.

# 56
  • Мнения: 677
Споменава се, че мъжът бил хитрец, правил си сметката и т.н. Но като чета коментарите, жените са в пъти по-големи сметкаджии. Човекът си е купил жилище сам. Както изглежда сам си го плаща - разликата в доходите покрива вноската. Така се оказва, че жената живее в апартамента, не плаща наем или ипотека. Но иска да е съсобственик.

# 57
  • Мнения: 30 802
Жената не плаща наем или ипотека, обаче писаха, че са на "общ бюджет". Тук малко гадая, но според мен е обичайната практика - всички пари на масата и всички се харчат в рамките на месеца. Тоест тя, давайки си целия доход, освобождава на мъжа едни пари. Нейните пари отиват за текущи разходи. От своите обаче той заделя за траен актив. Накрая той ще има имот, тя ще има пито-платено и нищо насреща.

Затова като минимум следва тя да удържи от дохода си сума, равна на ипотечната вноска. Така мъжът ще трябва да се включи с повече, а тя ще има резерв. Може да го пренасочи към собствено жилище.

То и по принцип не е хубаво жената да си дава целия доход, а в случая - дори да го разкрива. Ако ще играят мръсно...

# 58
  • Мнения: 677
Мъжът успешно е изплащал сам преди да има общ бюджет. Каза се, че има по-високи доходи. От тези неща съдя, че най-вероятно внася в общия бюджет повече от жената дори и ако махнем от неговия принос вноската.

На приемер: той носи 3000, тя - 2000. Ипотека 1000. Остават 4000 за общи разходи, като всеки е допринесъл по равно за тях

# 59
  • София
  • Мнения: 7 992
Е то зависи от пропорцията в доходите. Ако жената е с 500 лв. доход, той - с 3000, тя е влезла в ремонтирано и обзаведено жилище, е малко нереалистично да има мераци за собственост. Това от една страна.
От друга, ако мъжът не вижда нужда да обезпечи детето си с жилище, в което да живее, това не говори много добре.
Като цяло, след като ситуацията е била ясна преди появата на детето, сега мачът е свирен и е късно за оплаквания. Жената се е съгласила с условията на играта.

Общи условия

Активация на акаунт