Изплащане на ипотека на името на свекърите

  • 6 806
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32 115
Безумна тема!
Значи решавам да си купя имот. И към днешна дата родителите ми могат да вземат по-добър кредит. И аз да си го изплащам. Но видиш ли не се знае кой принц ще срещна. Та е важно имота да е на мое име и да плащам по-висока лихва. Щото принца може да се чуства прецакан. И видиш ли аз получавам заплата от 3000 лева а принца от 1000. И понеже бюджета е общ то и жилището трябва да е записано на принца.
Само в тази цялата сметка не видях къде е любовта. Щото все още си мисля, че човек се събира с някого заради нея. А не за 600-700 лева месечно /толкова е една 20 годишна ипотека/.

Аз примерно не казвам да се запише на нейно име. Но не бих изплащала чужд имот.
Както се предложи, бих си заделяла и аз вноска за да купя нещо на мое си име.
А любовта е само в началото. Малко са хората, които се обичат и след 20 години.

# 61
  • Мнения: 30 802
На приемер: той носи 3000, тя - 2000. Ипотека 1000. Остават 4000 за общи разходи, като всеки е допринесъл по равно за тях

Не е поравно, защото той е отклонил 1,000 за траен актив. Тоест 30% от дохода си. Трябва и тя да си отклони 30% от дохода. Той може да я контрира с аргумента, че не плаща наем, но пак стигаме до момента, че ако плащаха наем солидарно, и двамата щяха да са на пито-платено, а сега той си гради актив.

Лошото в случая е, че детето също е ощетено. Би следвало жената да изисква прехвърляне на имота на името на детето.

# 62
  • Мнения: 8 301
Безумна тема!
Значи решавам да си купя имот. И към днешна дата родителите ми могат да вземат по-добър кредит. И аз да си го изплащам. Но видиш ли не се знае кой принц ще срещна. Та е важно имота да е на мое име и да плащам по-висока лихва. Щото принца може да се чуства прецакан. И видиш ли аз получавам заплата от 3000 лева а принца от 1000. И понеже бюджета е общ то и жилището трябва да е записано на принца.
Само в тази цялата сметка не видях къде е любовта. Щото все още си мисля, че човек се събира с някого заради нея. А не за 600-700 лева месечно /толкова е една 20 годишна ипотека/.

Аз примерно не казвам да се запише на нейно име. Но не бих изплащала чужд имот.
Както се предложи, бих си заделяла и аз вноска за да купя нещо на мое си име.
А любовта е само в началото. Малко са хората, които се обичат и след 20 години.

Ами в този частен случай авторката не изплаща нищо. Счита че щом ще му роди дете дохода на мъжа е неин. Ама не е. Ако тя има желание да си купи нещо нейно и внася в семейството същият доход като съпруга не мисля, че би имало проблем.
За любовта може и да е така ,моята все още трае 15 години...но все пак те са в началото.

# 63
  • София
  • Мнения: 13 485
Ахаааа, да се прехвърли на името на детето и да му се вмени задължение за следващите 20 г. Simple Smile
За да се подсигури жената, която още на втората година си прави сметки за раздяла.

# 64
  • Мнения: 32 115


Ами в този частен случай авторката не изплаща нищо. Счита че щом ще му роди дете дохода на мъжа е неин. Ама не е. Ако тя има желание да си купи нещо нейно и внася в семейството същият доход като съпруга не мисля, че би имало проблем.
За любовта може и да е така ,моята все още трае 15 години...но все пак те са в началото.

Няма нищо сигурно в този живот.
Още по-малко пък може да сме сигурни, че човека до нас след 20 години няма да ни напусне.
Много хора са тръгнала с идеята, че няма да се развеждат, но се е случило.
Ами ако почине. Тогава ще бъде изхвърлена. Защото по документи е на името на родителите.
Човек трябва да се подсигурява в този живот.
И щом е общ бюджета за мен изплаща. Нали от общия се плаща апартамента.
Авторката добре е предложила да си купи нещо нейно и да го даде под наем.
Иначе и баба ми и дядо ми се обичаха до края на живота си, но това не гарантира нищо.

# 65
  • Мнения: 56
В този случай нищо за никого не е сигурно. Дори и За младежа, купил апартамента на името на родителите си. Каква е гаранцията, че утре родителите му няма да решат да продадат собствеността си? Или да я завещаят на трето лице?

Няма абсолютно никаква логика в действията на мъжа/сина! Дори да е единствен наследник, хората изкуфяват и стават и злобни и зли. Който не е гледал възрастни хора няма идея на какво са способни (това урина фекалии за нищо ги нямат), на такива циркове съм се нагледал за пусто наследство та да му се отще на човек. А това с жилището е средство за изнудване паракселанс. Така мъжът търси не просто съпруга, но и гледачка (след време) на възрастни вероятно много хитри и зли хора.

Рядко давам такива съвети, но ако имате алтернатива бягайте от тези старци. Макар че не е толкова лесно защото ипотеката си върви.

Иначе по всяко време може да прехвърлите ипотеката на тебе и на мъжът ти и си ставате съдлъжници. Банката няма да има нищо против защото така длъжниците са двама.
Бахти коварните хора!

# 66
  • у дома...
  • Мнения: 3 092
При живи собственици на имота (свекърите) не може да се говори за наследници. Пак казвам - може да го продадат, още повече щом ипотеката е на името на сина им и, ако действително е така, имота няма тежести. Макар, че и с тежести върху имот, пак може да се продаде от собствениците. Могат да го дарят или завещаят на трето лице. И младежът, който изплаща заема, да си остане само с разходите. Реално той няма нищо, та и жена му да има претенции върху имота. Във връзка с работата си съм се нагледала на какви ли не ситуации.

# 67
  • Мнения: 30 802
...махни, може да изкуфеят и да го дадат или продадат на измамници. Или да им го "продадат" с пълномощно.

# 68
  • Мнения: 758
Каква е разликата, ако имотът е негов преди брак и ситуацията, описана от авторката?

# 69
  • у дома...
  • Мнения: 3 092
И никаква, и голяма. Ако е придобит преди брака и нотариалния акт е на негово име - честито, горд собственик е на имот. При ситуацията, описана от авторката е горд собственик само и единствено на кредит.

# 70
  • София
  • Мнения: 38 760
Авторката не отговари дали даже е виждала договора за ипотека.
А вие съчинихте 101 черни сценария за бъдещето.
Ще ви кажа пък най-вероятния. Родителите умират. Той наследява. Точка.

# 71
  • Мнения: 46 573
Споменава се, че мъжът бил хитрец, правил си сметката и т.н. Но като чета коментарите, жените са в пъти по-големи сметкаджии. Човекът си е купил жилище сам. Както изглежда сам си го плаща - разликата в доходите покрива вноската. Така се оказва, че жената живее в апартамента, не плаща наем или ипотека. Но иска да е съсобственик.
Сам може да си го изплаща, когато живее сам и си гледа детето сам. Когато е в двойка, вече се изплаща заедно, без значение кой колко изкарва. Както писах напред, не може всичко да се осребри. Колко струва например това, че тя взима болничен, когато детето им трябва да си е вкъщи и така не получава по-добра позиция в работата, по-добро заплащане и бонуси? Съответно той прехвърля винаги личната си отговорност за детето си на нея и благодарение на това изкарва повече.
Колко струва застоя в професията покрай ражданията и майчинството?

Един мъж, който има семейство и деца, но обяснява, че сам си го изплаща, ми е повече от ясен.

Ще ви кажа пък най-вероятния. Родителите умират. Той наследява. Точка.
Само дано няма братя и сестри, че ако има и някой от тях също е починал и има 1-2 наследника, става много интересно

Свекърите не са дали нито 1 лев. Апартамента е писан на тях, а ипотеката си е на мъжа.
И коя е банката, отпуснала такъв кредит? Тук вече попресоли манджата с пързалката.

# 72
  • Мнения: 11 505
В последните 2 години покрай мен има хора, които теглиха кредит за жилище. Банките дават и ипотечни кредити, които могат да покрият стойността на имота, ако оценката е по-висока от цената, на която купувате. Не е там въпросът, темата е по-скоро хипотетична, в конкретния случай е безсмислено да разсъждаваме върху нея, след като авторката не дава отговори на конкретни въпроси.

# 73
  • Мнения: 46 573
Могат да покрият стойността, но собствеността не е така, както описва.

# 74
  • Мнения: X
Той взима по-голяма заплата и от нея си има лични харчове - плаща си някакво жилище. Даже и живеете в него, т.е. ти наем не плащаш, каква е драмата? После жилището ще остане на общото дете.
При развод тя пак може да остане да живее в това жилище, независимо дали има дял в него или не. След като е придобито преди брака тя не може да изисква нищо от него.

Какъв е проблема, ти искаш жилището да се продаде и заедно да купите ново ли? Изобщо какви варианти виждаш? Да не плаща той за това жилище, защото?

Безумна тема!
Значи решавам да си купя имот. И към днешна дата родителите ми могат да вземат по-добър кредит. И аз да си го изплащам. Но видиш ли не се знае кой принц ще срещна. Та е важно имота да е на мое име и да плащам по-висока лихва. Щото принца може да се чуства прецакан. И видиш ли аз получавам заплата от 3000 лева а принца от 1000. И понеже бюджета е общ то и жилището трябва да е записано на принца.
Само в тази цялата сметка не видях къде е любовта. Щото все още си мисля, че човек се събира с някого заради нея. А не за 600-700 лева месечно /толкова е една 20 годишна ипотека/.
Абсолютно. Доста нахално. Не стига, че жилище й осигурил, не стига, че доходът му висок, а обединил бюджетите, ми пак недоволна.

Не виждам и с какво наличието на това жилище те спира да си купиш друго, честно?!?! Пускате го под наем, то ще си се самоизплаща, като не ти харесва и не искаш да живееш в него по някаква причина.

Общи условия

Активация на акаунт